Weekendowy Zestaw Gier i Aplikacji: aplikacje, których używam - aktualizacja

Wielu z Was prosiło mnie w komentarzach lub mailowo o zrobienie zestawienia aplikacji, których sam używam. Przyznam, że jest to całkiem niezły pomysł; aplikacji testuję bardzo dużo, ale ostatecznie zostają u mnie wyłącznie te, które z różnych przyczyn uważam za ciekawe, przydatne lub/i najlepsze w swojej klasie, więc warto się nimi podzielić.

Zmodyfikowane zdjęcie: Smart phone with cloud of application icons

Zmodyfikowane zdjęcie: Smart phone with cloud of application icons (Shutterstock)

Ten artykuł ma 5 stron:

Poniższe zestawienie zostało opublikowane ponad pół roku temu, ale stało się już lekko nieaktualne, więc postanowiłem je odświeżyć wywalając aplikacje, z których już nie korzystam oraz dodając te, do których przekonałem się niedawno.

Aplikacje #1

Muzei Live Wallpaper - darmowa

Muzei

Żywa tapeta
Android 4.2 lub nowszy

Tradycyjnie zaczynamy od tapety. Wymieniam je często, bo lubię, gdy mój pulpit wygląda świeżo. W zasadzie powinienem napisać "wymieniałem je często", bo od kilku miesięcy robi to za mnie aplikacja — Muzei.

Muzei Live Wallpaper

Dzieło Romana Nurika polecałem Wam już kiedyś tutaj. Przypomnę tylko, że jest to narzędzie, którego zadaniem jest automatyczne podmienianie tła pulpitu w określonych odstępach czasu. Domyślnie program raczy nas wiekowymi dziełami sztuki, ale obsługuje wtyczki, które dostarczają nam zdjęć z innych źródeł. Ja używam dodatku pobierającego zdjęcia z serwisu 500px. O dziwo chyba nie ma go już w Google Play, ale widzę, że można znaleźć coś podobnego. Wybrałem sobie interesujące mnie kategorie i co 12 godzin na moim pulpicie gości nowa, ładna tapeta.

Muzei Live Wallpaper

Do gustu przypadło mi to, że Muzei potrafi automatycznie rozmywać oraz przyciemniać grafiki, dzięki czemu wszystkie widgety i ikony są czytelne nawet na tych najjaśniejszych i najbardziej jaskrawych. Z rozmycia zrezygnowałem, ale przyciemnienie "robi robotę".

Zobacz również: Appshaker 2 #18: WRIO Keyboard, KineMaster, Orconoid i inne

Link do pobrania

Action Launcher 3 - darmowa lub płatna 19,99 zł

Action Launcher 3

Launcher
Android 4.0 lub nowszy

Wspominałem już kiedyś, że Chris Lacy jest jednym z moich ulubionych deweloperów i używam niemalże wszystkich aplikacji, które stworzył. Action Launcher jest jedną z nich. Co prawda trzecia wersja tego programu krótko po debiucie napsuła mi sporo krwi, ale jej twórca wziął sobie do serca głosy krytyki i szybko uzupełnił braki oraz dopracował niedoskonałości. Dzięki temu z Action Launchera 3 korzystam z przyjemnością.

Aplikacja cechuje się dość niekonwencjonalnym podejściem do tematu launcherów. Zacznijmy od tego, że standardowa siatka aplikacji została zastąpiona jedną przewijaną wertykalnie listą, na której wszystkie zainstalowane programy podegregowane są alfabetycznie. Listę tę można wysunąć z dowolnego pulpitu przeciągając palec od lewej krawędzi ekranu, co jest dla mnie znacznie wygodniejszym rozwiązaniem niż przedzieranie się przez kolejne ekrany z ikonami.

Action Launcher 3

Moja ulubiona funkcja to możliwość chowania apek, widgetów, kontaktów i zakładek przeglądarki pod ikonami aplikacji. Spójrzcie na ikonę Aparatu na poniższym zrzucie ekranu.

Action Launcher 3

Gdy kliknę ją raz, uruchomiony zostanie oczywiście Aparat. Przeciągnięcie palca w górę wyświetla mi jednak folder z pokrewnymi aplikacjami.

Action Launcher 3

W podobny sposób mogę umieścić widget z mailami pod ikoną Gmaila czy też ulubione kontakty pod ikoną dialera. Możliwości są właściwie nieograniczone. Ja tym sposobem na pulpicie głównym upchnąłem 3 widgety, 25 aplikacji, 5 kontaktów i 4 zakładki Chrome'a.

Action Launcher 3 cechuje się ponadto odświeżonym interfejsem, który zgodny jest z wytycznymi odnośnie języka projektowania Material Design.

Program dostępny jest w wersji darmowej oraz płatnej. Pierwsza jest w pełni funkcjonalnym launcherem, jednak druga wnosi kilka dodatkowych funkcji (m.in. możliwość korzystania z alternatywnych paczek ikon).

Wersja darmowa lub płatna 11,99 zł

Moonshine - darmowa

Moonshine

Paczka ikon
Android 4.0 lub nowszy

Do niedawna moją ulubioną była paczka Rounded UP, ale ostatnio przerzuciłem się na zestaw Moonshine.

Część ikon mogliście już zobaczyć na wcześniejszych zrzutach ekranu. Są minimalistyczne, spójne i — moim zdaniem — ładne. Ikony są powiązane z najpopularniejszymi aplikacjami, a łącznie znajdziemy ich ponad 750. I to by było na tyle.

Moonshine

Wymagany jest oczywiście launcher, który wspiera alternatywne zestawy ikon (m.in. Apex, Nova, ADW, Lightning, Launchy, GO Launcher, SSLauncher lub Action Launcher 3).

Link do pobrania

Kontynuuj czytanie na kolejnych stronach:

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Aplikacje:

Swing Copters - nowa gra twórcy Flappy Bird już jest Używasz iPhone'a lub iPada? Możesz już robić 360-stopniowe panoramy à la Street View Na Windows Phone wciąż brakuje aplikacji? Zerknij na kolejną grę twórcy Flappy Birds Drukowanie 3D w Infinity Blade 3 Weekendowy Zestaw Gier i Aplikacji: F18 Carrier Landing II, Crazy Taxi: City Rush i Dziobaq Zgodnie z oczekiwaniami RollerCoaster Tycoon 4 przechodzi na model freemium Czwarta odsłona Sentinela wylądowała w App Store Kobiety wydają więcej pieniędzy na gry mobilne niż mężczyźni! Appshaker Komórkomanii #93 - Modern Combat 5, Teenage Mutant Ninja Turtles,PF Nawigacja i inne Weekendowy Zestaw Gier i Aplikacji: The King of Fighters '98, Launcher Google Now i Re-Volt 2: Multiplayer Godus - najnowsze dzieło Petera Molyneux pojawiło się w App Store XCOM The Board Game - planszówka która wymaga mobilnej aplikacji do grania Flappy Birds Family opublikowane w Amazon Appstore! Appshaker Komórkomanii #92 - Call of Duty Strike Team, Leo's Fortune, GameBench i inne Weekendowy Zestaw Gier i Aplikacji: Atlas Web Browser, Teenage Mutant Ninja Turtles i Collateral Bladelords Fighting Revolution - przyjemna bijatyka na iPhone’a od polskiego producenta Heroes of Might and Magic 3 i Disciples 2 na Androidzie? To możliwe dzieki ExaGear Wkrótce zobaczymy samochody rodem z "Nieustraszonego" Lionsgate wchodzi na rynek gier mobilnych Weekendowy Zestaw Gier i Aplikacji: Dino Hunter, Batman Arkham Origins i LeanDroid Angry Birds Transformers coraz bliżej. Jest już pierwszy zwiastun The King of Fighters 98 wylądowało w Google Play oraz App Store Appshaker Komórkomanii #91 - Knock-Knock, Cardboard, Rise of Glory i inne

Popularne w tym tygodniu:

Ekrany 18:9 nabierają jeszcze więcej sensu. YouTube w końcu aktualizuje swoją aplikację Files Go, czyli Google będzie miał własnego menedżera plików Apple Clips 2.0 już jest. Zostałem hologramem z "Gwiezdnych wojen" SkyCash - szkoda, że tak świetna usługa ma tak skopaną aplikację Face ID nie zadziała w niektórych aplikacjach polskich banków. Użytkownicy muszą korzystać z PIN-u