Hyperlapse - aplikacja twórców Instagramu do nagrywania widowiskowych filmów

Bez większych zapowiedzi Instagram zaprezentował światu zupełnie nową aplikację, która pozwoli użytkownikom w łatwy sposób nagrać zapierające dech wideo. Oto Hyperlapse.

Hyperlapse

Hyperlapse (phonearena.com)

Program służy do tworzenia filmów w technice poklatkowej. Czym jest film pokladkowy? Pozwólcie, że posłużę się definicją z Wikipedii.

Film poklatkowy, fotografia poklatkowa − technika pozwalająca lepiej zobaczyć procesy zbyt powolne dla ludzkiej percepcji. Polega na wykonywaniu zdjęć w (stosunkowo) dużych odstępach czasu a następnie wyświetlanie ich w przyśpieszonym tempie. W ten sposób procesy trwające w rzeczywistości całymi godzinami, czy nawet dniami można obejrzeć w kilkanaście sekund. Czytaj więcej

Hyperlapse co prawda nie pozwoli na zamknięcie pełnego zachodu słońca w 10-sekundowym klipie, bo pozwala nagrywać wideo w maksymalnie 12-krotnym przyspieszeniu, ale mimo wszystko za jego pomocą uzyskać można bardzo ciekawe efekty. Przykłady możecie zobaczyć na filmie promocyjnym.

Instagram chwali się, że jego programistom udało się opracować zaawansowane algorytmy, dzięki którym obraz jest stabilny nawet podczas nagrywania "z ręki". Statyw jest podobno zbędny,

Szkoda, że ten program pojawił się tak późno, bo pozwoliłby na łatwe przygotowywania fajnych pamiątek z wakacji. W każdym razie Hyperlapse na razie dostępny jest wyłącznie na platformie iOS, a pobrać go można oczywiście z App Store'a. Wersje na Androida i Windows Phone'a nie zostały jeszcze zapowiedziane.

Źródło: Instagram via Phone Arena

Zobacz również: Jak dużo wiedzą o tobie twórcy mobilnych aplikacji?

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Aplikacje:

WWE SuperCard - karcianka o zapaśnikach bije rekordy pobrań Angry Birds Stella pojawi się na rynku 4 września! „Taksówkarze wkrótce ruszą na wojnę”. Jak jeździ się z Uber? Weekendowy Zestaw Gier i Aplikacji: aplikacje, których używam - aktualizacja Hitman GO tanieje w App Store. Warto skorzystać z promocji! Swing Copters - nowa gra twórcy Flappy Bird już jest Używasz iPhone'a lub iPada? Możesz już robić 360-stopniowe panoramy à la Street View Na Windows Phone wciąż brakuje aplikacji? Zerknij na kolejną grę twórcy Flappy Birds Drukowanie 3D w Infinity Blade 3 Weekendowy Zestaw Gier i Aplikacji: F18 Carrier Landing II, Crazy Taxi: City Rush i Dziobaq Zgodnie z oczekiwaniami RollerCoaster Tycoon 4 przechodzi na model freemium Czwarta odsłona Sentinela wylądowała w App Store Kobiety wydają więcej pieniędzy na gry mobilne niż mężczyźni! Appshaker Komórkomanii #93 - Modern Combat 5, Teenage Mutant Ninja Turtles,PF Nawigacja i inne Weekendowy Zestaw Gier i Aplikacji: The King of Fighters '98, Launcher Google Now i Re-Volt 2: Multiplayer Godus - najnowsze dzieło Petera Molyneux pojawiło się w App Store XCOM The Board Game - planszówka która wymaga mobilnej aplikacji do grania Flappy Birds Family opublikowane w Amazon Appstore! Appshaker Komórkomanii #92 - Call of Duty Strike Team, Leo's Fortune, GameBench i inne Weekendowy Zestaw Gier i Aplikacji: Atlas Web Browser, Teenage Mutant Ninja Turtles i Collateral Bladelords Fighting Revolution - przyjemna bijatyka na iPhone’a od polskiego producenta Heroes of Might and Magic 3 i Disciples 2 na Androidzie? To możliwe dzieki ExaGear Wkrótce zobaczymy samochody rodem z "Nieustraszonego"

Popularne w tym tygodniu:

Microsoft Edge zmierza na Androida i iOS. Jest i "nowy" Microsoft Launcher Meizu oficjalnie powraca do Polski! Znamy szczegóły