Komisja Europejska wycofa iPhone z rynku?

Dopiero przeglądaliśmy top gadżetów dla posiadaczy iPhone, a być może za chwilę będzie problem z samym telefonem.

No, w zasadzie to już jest — wyświetlacze iPhone mają tendencję do wybuchania, co Komisji Europejskiej nieszczególnie się spodobało. Czy wycofa iPhone z rynku europejskiego…?

Na razie są to jedynie ostrzeżenia, ale na tyle już oficjalne, że Apple musi zareagować. Poprzednio, kilka tygodni temu, kiedy Komisja Europejska zażądała wyjaśnień dotyczących wybuchających wyświetlaczy iPhone, Apple najwyraźniej nieszczególnie się przejęło.

Stwierdzono jedynie, że wybuchy to wina… użytkowników. Koncern stwierdził po prostu, że:
Analiza urządzeń, które do nas trafiły wskazuje, że wszystkie eksplozje wyświetlaczy były efektem użycia zewnętrznej siły.

Krótko mówiąc — usiadłeś na iPhone, no to wybuchł… Tylko czemu inne telefony tego nie robią? Są jakoś szczególnie inaczej traktowane przez użytkowników?

Tak czy inaczej, komisarz Meglena Kuneva postanowiła najwyraźniej zareagować, bo stwierdziła wprost:

Nie potrzebuję pozwolenia Apple'a na zablokowanie dostępu produktów na rynek. Jeżeli są one niebezpieczne, zdecydujemy się na ich wycofanie.

I wyjaśniła, co zamierza zrobić:

Zobacz również: Techgadka: rozczarowania 2014 roku

Sprawdzamy w laboratoriach, czy problem jest z telefonem, baterią czy też nastąpiło niewłaściwe użycie. Musimy otrzymać stuprocentowo pewną informację od jednego państwa członkowskiego, że badany przedmiot jest niebezpieczny. Jeśli otrzymam informację od władz francuskich, że przedmiot stwarza zagrożenie, będę działać w interesie konsumentów.

Nie byłby to pierwszy przypadek wycofania z rynku europejskiego produktu zagrażającego użytkownikowi. Z iPhone mógłby być co prawda większy problem — sprzedano do tutaj w końcu ok. 23 milionów sztuk — ale niewykonalne to nie jest. Może więc ten argument przekona Apple, że warto się sprawą zająć?

Źródło: Interaktywnie.com

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Apple:

Pierwszy iPhone, czyli "telefon bez klawiatury, którego nikt nie zechce" iOS 8 wspiera WebGL. Tech demo Quake’a 3 w Safari! Nowości z App Store: Bundle oraz filmiki z gier iPhone'a 6 - (bardzo wstępne) pierwsze wrażenia Lista pierwszych gier na iOS’a które wykorzystują technologię Metal Pierwsza gra na Apple Watch sporym zagrożeniem dla użytkowników! Apple wytarło podłogę konkurencją, tylko Wy tego nie rozumiecie! Apple Watch: to samo, ale lepiej. Pod każdym względem Vainglory - zaprezentowana na konferencji Apple’a gra wykorzysta technologię Metal Apple Watch oficjalnie. Wreszcie doczekaliśmy się zegarka Apple Nowa porcja filmów i zdjęć z włączonym iPhone'em 6. Smartfon dostanie dodatkowy wiersz ikon Czy tak będzie wyglądał iWatch? Premiera Bioshock w App Store. Jest drogo i nie każdy zagra! Stronghold 3 za darmo po 2 miesiącach od premiery! Icebreaker: A Viking Voyage za darmo w App Store! Promocja na Alien Shootera w App Store Chwilowa promocja na Audiko Ringtones PRO, warto skorzystać jeżeli chcesz darmowe dzwonki na iPhone’a! EPOCH 2 za darmo w App Store Dobroczynny wpływ App Store na życie Europejczyków Dwie ciekawe promocje z App Store Premiera Bioshock w App Store coraz bliżej! Duża obniżka cen gier z serii Anomaly w App Store Table Tennis Touch o połowę tańszy w App Store Pou do pobrania za darmo z App Store!