Plunder Pirates, czyli Rovio idzie w ślady Clash of Clans

Fińskie Rovio wprowadza właśnie nową grę, która ma konkurować z Clash of Clans. Czy Plunder Pirates ma szansę stać się wielkim hitem?

Clash of Clans to strategiczna gra MMO, która cieszy się ogromną popularnością wśród użytkowników Androida i iOS, a twórcom przynosi ogromne zyski (dochód na poziomie 900 mln dol. w 2013 roku). Nie dziwi więc, że Rovio postanowiło wprowadzić podobny tytuł i liczy, że zainteresowanie nim będzie równie duże.

Plunder Pirates to to strategiczna gra, która skupiać będzie się zarówno na kwestiach ekonomicznych, jak również wojennych. Głównym celem graczy jest rozbudowa pirackiej wyspy (osady), a także jej późniejsza modernizacja i fortyfikacja. Ważne będzie także rekrutowanie różnych typów jednostek, które wykorzystywane będą do walki z innymi graczami (lub obrony przed nimi). Jest to w końcu tytuł MMO, więc we wspólną zabawę zaangażowanych będzie tysiące graczy.

O tym jak prezentuje się rozgrywka możecie przekonać się z poniższego materiału promocyjnego:

Za grą stoi studio Midoki, które wyraźnie wzorowało się na Clash of Clans. Trzeba oddać jednak, że udało im się przygotować dużo lepszą oprawę audiowizualną. Trójwymiarowa grafika jest bardzo cukierkowa, ale modele budynków i jednostek mogą się podobać. Pytanie tylko, czy 3D nie będzie tu utrudnieniem. W końcu mówimy o tytule strategicznym, w który grać będziemy na — bądź co bądź — małych ekranach smartfonów.

Plunder Pirates w wybranych krajach już dzisiaj zadebiutowało w sklepie App Store, a w ciągu kolejnych tygodni ma być dostępne dla wszystkich użytkowników iPhone'ów i iPadów. Gra jest pozycją darmową, ale zaszyty został w niej wewnętrzny sklep. Pozwala on na dokupywanie surowców czy opcji przyspieszających/ułatwiających rozgrywkę. Pozostaje tylko liczyć, że mikropłatności nie będą zbyt uciążliwe. Wersje na Androida i Windows Phone'a mają pojawić się na początku 2015 roku.

Podoba wam się nowa propozycja Rovio? Myślicie, że gra ma szansę powtórzyć sukces Clash of Clans?

Zobacz również: Jak bezpiecznie korzystać z przeglądarki?

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Aplikacje:

Goat Simulator zadebiutował na urządzeniach mobilnych Earthcore: Shattered Elements to karcianka, która może okazać się hitem Star Wars: Commander ma już ponad 5 milionów graczy! Kolejny brak wyeliminowany, czyli Flipboard wkrótce na Windows Phone Seria Androidowych braków - krótkie rozważania Weekendowy Zestaw Gier i Aplikacji: Spider-Man Unlimited, Pocket Lock i Back to Bed Spider-Man Unlimited to pierwszy endless runner który mi się podoba! Mamy teraz 2 godziny na zwrócenie gier i aplikacji w Google Play. Czy to dobrze? Opera Mini wchodzi na Windows Phone'a Seria Androidowych braków - MDK Run SackBoy! Run! - nadchodzi endless runner w świecie LittleBigPlanet Angry Birds Stella już na rynku. Pierwsze wrażenia z gry Rovio! Icewind Dale na urządzenia mobilne oficjalnie zapowiedziany! Kim Kardashian Hollywood najczęściej pobieraną grą z App Store! Appshaker Komórkomanii #95 - Crazy Taxi, Blur, Pirates Legends i inne Weekendowy Zestaw Gier i Aplikacji: Pac-Man Friends, Pop Bugs i LAS World of Tanks: Blitz na Androida już wkrótce Appshaker Komórkomanii #94 - Manuganu 2, Fleksy, Zoe i inne Hyperlapse - aplikacja twórców Instagramu do nagrywania widowiskowych filmów WWE SuperCard - karcianka o zapaśnikach bije rekordy pobrań Angry Birds Stella pojawi się na rynku 4 września! „Taksówkarze wkrótce ruszą na wojnę”. Jak jeździ się z Uber? Weekendowy Zestaw Gier i Aplikacji: aplikacje, których używam - aktualizacja Hitman GO tanieje w App Store. Warto skorzystać z promocji!

Popularne w tym tygodniu:

Spełnij swoje marzenia