LG G3: test i recenzja telefonu

To był prawdopodobnie najdłuższy test smartfona, jaki robiłem. Był też najbardziej zaskakujący. Używałem LG G3 przez ponad dwa miesiące i w tym czasie urządzenie bardzo się zmieniło.

Ten artykuł ma 3 strony:

Jakość wykonania i ergonomia; ekran

Wszystko za sprawą aktualizacji. Przez osiem tygodni sprawdziłem dwa egzemplarze LG G3 (przedsprzedażowy i finalny), oraz cztery (!) wersje oprogramowania. Po raz pierwszy zdarzyło się, by w tak krótkim czasie urządzenie otrzymało aż tyle dużych aktualizacji. Z jednej strony może to potwierdzać, że LG G3 był pospiesznie wprowadzany na rynek i nie wszystko udało się dopiąć na ostatni guzik, z drugiej, że producent słucha użytkowników i dba o swojej produkty. Programiści LG wzięli na warsztat niemal każdy błąd, który opisałem w teście baterii i wydajności. Efekt ich pracy jest dobry, choć nie idealny.

Zacznijmy jednak od początku.

Jakość wykonania i ergonomia

Zobacz: szczegółowy test jakości wykonania

LG G3 jest ładny i elegancki. Jeśli projektanci LG kiedyś nastawieni byli na konkurowanie z Samsungiem, to teraz ewidentnie zwrócili wzrok w stronę HTC. Moim zdaniem to drugi pod względem urody smatrfon z Androidem. Świetnie wygląda przedni panel z wielkim 5,5-calowym ekranem o bardzo wąskich ramkach. Nie gorzej prezentuje się też prosty i estetyczny tył zrobiony z tworzywa pokrytego metalową folią.

Jakość wykonania jest bez zarzutu. Urządzenie ma metalową ramę, a front jest w całości chroniony przez szkło Gorilla. Gdy pisałem osobny tekst o jakości wykonania, zastanawiałem się nad trwałością folii wprasowanej w pokrywę baterii. Po dwóch miesiącach mogę powiedzieć, że jest to rozwiązanie dość solidne: folia nie łuszczy się i nie wyciera.

Zobacz również: LG G Flex 2

Jak na urządzenie z 5,5-calowym ekranem, LG G3 jest dość zgrabne i dobrze leży w dłoni, choć trzeba uważać, bo tylna pokrywa jest dość śliska i smartfon może się z ręki wysunąć. Przyciski przeniesione z krawędzi na tył telefonu w zasadzie są mi obojętne. Denerwuje mnie tylko to, że wciąż zamiast w power trafiam palcem w obiektyw aparatu.

LG G3 ma zdejmowaną pokrywę baterii. Znajduje się pod nią wymienialne ogniwo o pojemności 3000mAh oraz gniazda kart microSD i microSIM.

Ekran

Ekran LG G3 budzi największe kontrowersje. Wyświetla ładne, naturalne kolory i ma niezłe kąty widoczności. Zastrzeżeń nie można mieć też do kontrastu, a ostrość obrazu – co zrozumiałe przy takim zagęszczeniu pikseli — jest rewelacyjna. Gdyby jednak 5,5-calowy panel IPS miał rozdzielczość nie QHD a FullHD pogorszenie jakości obrazu byłoby niezauważalne (mogę to z czystym sumieniem powiedzieć po dwóch miesiącach korzystania z tego urządzenia), a telefon sprawiałby mniej problemów.

Liczba pikseli na ekranie jest ewidentnie jednym z tych parametrów, dla których więcej nie zawsze znaczy lepiej. Ekran LG G3 mógłby też być nieco jaśniejszy. W ostrym słonecznym świetle, owszem, jest czytelny, ale trochę mu brakuje, żeby można było mówić o komfortowej pracy

Kontynuuj czytanie na kolejnych stronach:

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Testy:

Nokia Lumia 930 – piękna, potężna i… zniechęcająca [test] Xperia Z3: jakość wykonania i ergonomia Canon Legria Mini X - kamera dla vlogera lub muzyka HTC Desire 816 - średni średniak? [test] Huawei Ascend Mate7 - pierwsze wrażenia Samsung Galaxy K Zoom. Czy smartfon z zoomem x10 może zastąpić aparat kompaktowy? Meizu MX3 - chińskie cacko w Europie [test] CAT B15 – pancerny żelek [test] Porównanie: LG G3 vs Xperia Z2 vs Galaxy S5 vs One M8 Huawei Ascend G700 - między Europą a Azją [test] LG G3: czas pracy baterii [test] LG G3: test aparatu i jakość zdjęć Test Alcatel One Touch Idol Alpha. Za drogi na średniaka, za słaby na flagowca CAT B100 – twardziel, który pozbawia złudzeń [test] Jak działają gry na LG G3? Sony Xperia M2 – M jak… midrange [test] Thunder Q4.5 i Trooper X5.0. Test smartfonów Kazam LG G3 - jakość wykonania i ergonomia LG G3 - test wydajności Meizu Flyme OS 3.0 - Android z pierwiastkiem feng shui Kruger&Matz Soul - test LG G3: pierwsze wrażenia Piękny i potężny Meizu MX3, czyli iPhone z Państwa Środka [pierwsze wrażenia] Toshiba Encore - jak sprawuje się 8-calowy komputer?

Popularne w tym tygodniu:

Samsung Galaxy Note8 - wielki telefon w dobrym i złym tego słowa znaczeniu [TEST]