10 programów ułatwiających odzyskanie skradzionego telefonu

SmartProtect oraz RTConfig.

SmartProtect oraz RTConfig.

Przedruk z SIMblog.pl:

Kradzież lub zagubienie telefonu mogą stanowić prawdziwą tragedię, zwłaszcza jeśli urządzenie sporo kosztowało albo znajdowały się w nim cenne dane. Na szczęście pechowy posiadacz (już były) komórki nie zawsze stoi na straconej pozycji. O zabezpieczeniu się trzeba jednak pomyśleć zawczasu, najlepiej od razu po kupieniu telefonu.

W Internecie znaleźć można bardzo bogaty zestaw programów ułatwiających odnalezienie skradzionej bądź zawieruszonej komórki. Z reguły oferują one jedną (lub kilka) spośród następujących funkcji:

  • śledzenie urządzenia za pomocą GPS,
  • wysyłanie powiadomienia o wymianie karty SIM,
  • blokowanie telefonu,
  • zdalne kasowanie poufnych danych.

Programy tego typu są z reguły płatne. Warto jednak zastanowić się, czy telefon lub znajdujące się w nim informacje nie są dla nas o wiele cenniejsze niż pieniądze wydane na opłatę licencyjną.

1. Anti-Thief

Komercyjny program przeznaczony dla posiadaczy smartfonów z systemem Symbian. Anti-Thief powiadamia prawowitego użytkownika urządzenia o wymianie karty SIM. Poza tym umożliwia podsłuchiwanie złodzieja oraz uruchomienie głośnego alarmu. Działanie aplikacji (z wyjątkiem sygnału alarmowego) jest całkowicie niewidoczne na osoby, która dokonała kradzieży.

2. mGuard

Zobacz również: Appshaker 2 #47: A Planet of Mine, Vector Pop, Unlucky 13 i inne

Darmowy program przeznaczony dla posiadaczy telefonów działających na platformie Java. mGuard posiada stosunkowo niewielki zestaw funkcji, które do swojego działania nie wymagają jednak obsługi GPRS ani modułu GPS.

Program wysyła powiadomienia o wymianie karty SIM w telefonie. Jego zaletę stanowi znikome obciążenie dla procesora, a także całkowita niewidoczność dla potencjalnego złodzieja.

3. Phone Guardian

Komercyjny program przeznaczony dla urządzeń z systemem Symbian. Bogaty zestaw funkcji. Program potrafi zablokować telefon po otrzymaniu odpowiedniego SMS-a. Dezaktywacja komórki może również nastąpić po wymianie karty SIM. Dodatkowo aplikacja emituje głośny dźwięk syreny po wystąpieniu któregokolwiek ze zdarzeń powodujących blokadę telefonu.

4. RecoveryCop

RecoveryCop reklamuje się jako najgorsza zmora złodziei komórek. I rzeczywiście, zestaw szykan stosowanych przez aplikację jest imponujący. Wysoka jest jednak także cena tego narzędzia (blisko 30 dolarów amerykańskich).

Program emituje alarm, powiadamia o wymianie karty SIM, rejestruje SMS-y wysyłane ze skradzionego urządzenia, a nawet… podsłuchuje. Taka rzecz, jak monitoring za pomocą odbiornika GPS to przy tym mała drobnostka. Oczywiście program posiada także tę funkcję.

5. Remote Tracker

Opisywany już przez nas darmowy program pozwalający na zlokalizowanie skradzionego telefonu z systemem operacyjnym Windows Mobile. Aplikacja korzysta z odbiornika GPS, a jeśli urządzenie go nie posiada, to przybliżona lokalizacja ustalana jest za pomocą systemu OpenCellID.

6. SimGuard

Program przeznaczony dla posiadaczy urządzeń BlackBerry. Po wymianie karty SIM narzędzie wysyła niewidocznego dla użytkownika SMS-a zawierającego dane nowej karty, a także numer IMEI telefonu. Te dane mogą ułatwić policji odnalezienie złodzieja, a także zablokowanie komórki w sieci każdego operatora.

Bardzo ważną funkcję stanowi też ustalenie miejsca, w którym znajduje się telefon. W przypadku urządzeń wyposażonych w odbiornik GPS SimGuard wysyła pod zdefiniowane wcześniej numery dokładne dane lokalizacyjne. Przybliżone miejsce, w którym znajduje się komórka, jest też szacowane w przypadku smartfonów pozbawionych funkcji nawigacji satelitarnej. Program komercyjny.

RecoveryCop (z lewej) i Ultimate Theft Alert.

7. SmartProtect Mobile Anti Theft Protection Software

Darmowy program przeznaczony dla posiadaczy smartfonów z systemem Windows Mobile. Wymagane jest .NETCF 2.0.

Aplikacja blokuje telefon. Po wykonaniu tej operacji urządzenie powinno stać się dla złodzieja bezużyteczne. Poza tym program kasuje foldery wskazane przez prawowitego użytkownika aparatu, a także zawartość książki adresowej. Twórca aplikacji zaleca zastanowienie się przed zastosowaniem najbardziej radykalnych funkcji.

8. Theft

Darmowy program blokujący skradziony telefon z Symbianem S60. Blokada włączana jest po otrzymaniu SMS-a o treści wskazanej przez użytkownika. Dodatkowo program posiada funkcję alarmu.

9. Ultimate Theft Alert

Płatny program dla urządzeń Pocket PC. Aplikacja reaguje na wymianę karty SIM. Właściciel telefonu może wówczas zablokować urządzenie, skasować dane osobiste lub ograniczyć się do śledzenia złodzieja. Aplikacja przesyła wszystkie wiadomości tekstowe wysyłane przez złodzieja, a także wybierane przez niego numery telefonu. Poza tym przekazuje również dane lokalizacyjne, korzystając w tym celu z odbiornika GPS.

10. WaveSecure Lite

Konkurent Phone Guardiana, posiadający nieco mniejszy zestaw funkcji. Program działa na smartfonach z Symbianem. WaveSecure Lite blokuje komórkę w momencie wymiany karty SIM, emitując przy tym głośny dźwięk ostrzegawczy. Aplikacja komercyjna.

Na zrzutkach: u góry SmartProtect oraz RTConfig; u dołu RecoveryCop (z lewej) i Ultimate Theft Alert.

Źródło: http://simblog.pl/10-programow-ulatwiajacych-odzyskanie-skradzionego-telefonu/

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Aplikacje:

Life Tracker Pro+, czyli elektroniczny trener na smartfony Lumia jakich mało Live Game Board - kompleksowe podejście do rzeczywistości rozszerzonej Agents of Storm, darmowe freemium od twórców Alan Wake już w czwartek! RollerCoaster Tycoon 4 pojawił się na Androidzie NBA 2K15 już na rynku. Marcin Gortat jak malowany! Z wizytą w Tequilla Games - twórców EarthCore: Shattered Elements Angry Birds Transformers już w App Store. Premiera na Androida nieco później! Appshaker Komórkomanii #99 - Unmechanical, FIFA 15, Anomaly Defenders i inne Uwielbiasz South Park? Nadchodzi ciekawa propozycja od Zen Studios! ACEMusic Player to najładniejszy odtwarzacz na Androida? Pomóż w walce z rakiem, grając w grę mobilną! Wściekłe Ptaki nauczyły się grać w kosza. Gratka dla fanów NBA Weekendowy Zestaw Gier i Aplikacji: ONE+ Launcher, Cars: Fast as Lightning i TouchPal Galaxy on Fire Alliances na Androida już w tym miesiącu! W Google Play dostępne będą wersje trial? Middle Manager of Justice: recenzja gry Tail Drift - odlotowa gra pojawiła się w App Store F-Secure SAFE - chroń wszystkie platformy za pomocą jednego pakietu Premiera Reckless Racing 3 już w czwartek! Zaprojektuj plansze do Angry Birds! Pierwsza obniżka na Modern Combat 5: Blackout Zombie Highway 2 zadebiutuje na rynku już w przyszłym tygodniu! Assassin's Creed: Identity wyciśnie siódme poty z naszych smartfonów? Pierwsza karcianka o Pokemonach pojawiła się w App Store