iPhone z aplikacją dla niewidomych

iphone1

iphone1

Korzystanie przez osoby niewidome bądź niedowidzące z iPhone'a jest wysoce utrudnione. Przygotowano więc dla nich specjalną aplikację Special Phone, która zanim jeszcze wejdzie do użytku technologia pozwalająca na korzystanie z telefonu przez dotykowy feed back dla niewidomych umożliwi osobom z kłopotami ze wzrokiem korzystanie z telefonu.

SpecialPhone, to aplikacja umożliwiająca ustawienie listy sześciu kontaktów, do których będzie można zadzwonić nie poprzez znalezienie ich numeru w książce, lecz poprzez potrząsanie telefonem. Jedno potrząśnięcie wybiera pierwszy numer z listy, dwa - kolejny , trzy jeszcze następny itd. Dla pewności wybrania właściwego numeru można dodatkowo przed zadzwonieniem odtworzyć nagraną uprzednio nazwę kontaktu.
Oczywiście, osoby niedowidzące samodzielnie ustawić sobie listy 6 kontaktów nie mogą i do tego wymagać będą pomocy osoby widzącej.

Aplikacja kosztuje 3$ nie jest to więc dużo. Pozostaje jedynie pytanie, czy tego typu udogodnienie jest potrzebne w tym sensie, czy osoby z problemami ze wzrokiem wybiorą właśnie taki telefon jak iPhone, z którego trudniej korzystać im niż ze zwykłych komórek z klawiaturą numeryczną.

Źródło: macworld.com

Zobacz również: Appshaker 2 #47: A Planet of Mine, Vector Pop, Unlucky 13 i inne

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Apple:

Pierwszy iPhone, czyli "telefon bez klawiatury, którego nikt nie zechce" iOS 8 wspiera WebGL. Tech demo Quake’a 3 w Safari! Nowości z App Store: Bundle oraz filmiki z gier iPhone'a 6 - (bardzo wstępne) pierwsze wrażenia Lista pierwszych gier na iOS’a które wykorzystują technologię Metal Pierwsza gra na Apple Watch sporym zagrożeniem dla użytkowników! Apple wytarło podłogę konkurencją, tylko Wy tego nie rozumiecie! Apple Watch: to samo, ale lepiej. Pod każdym względem Vainglory - zaprezentowana na konferencji Apple’a gra wykorzysta technologię Metal Apple Watch oficjalnie. Wreszcie doczekaliśmy się zegarka Apple Nowa porcja filmów i zdjęć z włączonym iPhone'em 6. Smartfon dostanie dodatkowy wiersz ikon Czy tak będzie wyglądał iWatch? Premiera Bioshock w App Store. Jest drogo i nie każdy zagra! Stronghold 3 za darmo po 2 miesiącach od premiery! Icebreaker: A Viking Voyage za darmo w App Store! Promocja na Alien Shootera w App Store Chwilowa promocja na Audiko Ringtones PRO, warto skorzystać jeżeli chcesz darmowe dzwonki na iPhone’a! EPOCH 2 za darmo w App Store Dobroczynny wpływ App Store na życie Europejczyków Dwie ciekawe promocje z App Store Premiera Bioshock w App Store coraz bliżej! Duża obniżka cen gier z serii Anomaly w App Store Table Tennis Touch o połowę tańszy w App Store Pou do pobrania za darmo z App Store!