W Google Play dostępne będą wersje trial?

Gigant z Mountain View z pewnością nie narzeka na liczbę programów dostępnych w Google Play, ale gorzej jest z zarabianiem na nich. Czy wprowadzenie wersji trial może pomóc?

Google może chwalić się, że jego sklep jest większy niż App Store, ale gdy idzie o zarabianie na aplikacjach Apple wciąż jest górą. Firma z Mountain View z roku na rok notuje oczywiście coraz większe zyski ze sprzedawanych w Google Play aplikacji, ale — według analityków — nie dogoni konkurenta przed 2018 rokiem. Nie powinno dziwić więc, że gigant chciałby przyspieszyć ten proces.

Większe zyski nie tylko przyciągają większą liczbę deweloperów, ale i skutecznie przywiązują twórców do danej platformy. Google zdaje sobie z tego sprawę i stara się bardziej zachęcać użytkowników do wydawania pieniędzy w Google Play. Niedawno z 15 minut do 2 godzin wydłużono okres, w którym można oddawać zakupione aplikacje. Nie jest to jednak jedyny sposób, w jaki firma ma zachęcać użytkowników do testowania płatnych programów.

Pojawiły się właśnie plotki dotyczące wprowadzenia wersji trial do sklepu Google’a. Mają one umożliwić potencjalnym klientom dokładne przetestowanie wybranej aplikacji i upewnienie się, że warto zapłacić za nią żądaną kwotę. Użytkownicy najprawdopodobniej nie będą musieli pobierać całej aplikacji do pamięci telefonu, a jedynie jej fragment. Te wersje demonstracyjne będą zapewne okrojone z pewnych funkcji, ale mają dać możliwość zapoznania się z danym tytułem.

Dość dodać, że podobne rozwiązania już od dawna funkcjonuje w sklepie Microsoftu. Użytkownicy Windows Phone’ów mogą sprawdzać aplikacje i gry, którymi są zainteresowani. Wersje trial z pewnością przyjmą się również w Google Play. Nie tylko ze względu na wątpliwości dotyczące wydania kilku lub kilkunastu złotych, ale również sporą wielkość nowych gier, które dość szybko potrafią uszczuplić wolną przestrzeń dyskową.

Źródło: PhoneArena

Zobacz również: Tetris byłby finansową porażką

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Aplikacje:

Middle Manager of Justice: recenzja gry Tail Drift - odlotowa gra pojawiła się w App Store F-Secure SAFE - chroń wszystkie platformy za pomocą jednego pakietu Premiera Reckless Racing 3 już w czwartek! Zaprojektuj plansze do Angry Birds! Pierwsza obniżka na Modern Combat 5: Blackout Zombie Highway 2 zadebiutuje na rynku już w przyszłym tygodniu! Assassin's Creed: Identity wyciśnie siódme poty z naszych smartfonów? Pierwsza karcianka o Pokemonach pojawiła się w App Store Appshaker Komórkomanii #98 - Octagon, Huerons, Dark Lands i inne Stand O'Food w promocji na wielu platformach Age of Empires: Castle Siege - odpowiedź Microsoftu na Clash of Clans Weekendowy Zestaw Gier i Aplikacji: FIFA 15 Ultimate Team, Ready i Interstellar Asphalt Overdrive - nieco inne spojrzenie na wyścigi FIFA 15 już na rynku. EA kładzie nacisk na mikrotransakcje! Appshaker Komórkomanii #97 - Red Bull Air Race, Angry Birds Stella i inne Weekendowy Zestaw Gier i Aplikacji: Light in the Dark, R.G.B i Flow Home Appshaker Komórkomanii #96 - Bio Inc, Spider-Man Unlimited, Horizon i inne Plunder Pirates, czyli Rovio idzie w ślady Clash of Clans Goat Simulator zadebiutował na urządzeniach mobilnych Earthcore: Shattered Elements to karcianka, która może okazać się hitem Star Wars: Commander ma już ponad 5 milionów graczy! Kolejny brak wyeliminowany, czyli Flipboard wkrótce na Windows Phone Seria Androidowych braków - krótkie rozważania

Popularne w tym tygodniu:

Ekrany 18:9 nabierają jeszcze więcej sensu. YouTube w końcu aktualizuje swoją aplikację Files Go, czyli Google będzie miał własnego menedżera plików Apple Clips 2.0 już jest. Zostałem hologramem z "Gwiezdnych wojen" SkyCash - szkoda, że tak świetna usługa ma tak skopaną aplikację Fałszywy WhattsApp w sklepie Play pobrany ponad milion razy Face ID nie zadziała w niektórych aplikacjach polskich banków. Użytkownicy muszą korzystać z PIN-u