Weekendowy Zestaw Gier i Aplikacji: ONE+ Launcher, Cars: Fast as Lightning i TouchPal

W tym wydaniu WZGiA mam dla Was m.in. launcher wzorowany na systemie iOS 8 oraz dwie polskie gry.

Zmodyfikowane zdjęcie: Smart phone with cloud of application icons

Zmodyfikowane zdjęcie: Smart phone with cloud of application icons (Shutterstock)

Ten artykuł ma 3 strony:

Personalizacja

ONE+ Launcher - darmowa

ONE+ Launcher

Launcher (Launcher 8 Pro)
Android 2.3 lub nowszy

Swego czasu w Google Play można było znaleźć mnóstwo launcherów, które lepiej lub gorzej imitowały system iOS. Ostatnio lwia część z nich wyparowała z androidowego sklepu i można się tylko domyślać, że maczał w tym palce sam Apple. Studio colauncher postanowiło jednak zaryzykować i opublikowało właśnie własny launcher wzorowany na iOS-ie 8.

ONE+ Launcher

Tym razem nie mamy do czynienia z wiernym klonem, a jedynie z, hmm, wyraźną inspiracją. Podobnie jak w iPhone'ach, mamy tutaj cały zestaw pulpitów, na których rozmieszczać możemy aplikacje, ale nie widgety. W podobny sposób rozwiązano także kwestię folderów czy też przenoszenia i usuwania aplikacji.

ONE+ Launcher

Zaczerpnięto również pomysł na niektóre gesty. Przykładowo przeciągnięcie palca od góry do dołu ekranu uruchomi wyszukiwarkę.

ONE+ Launcher

Zobacz również: Appshaker 2 #5 - gry i aplikacje na Androida

Twórcy postawili także na garść rozwiązań, których w iOS-ie nie uświadczymy. Ciekawym pomysłem jest narzędzie, które pozwala użytkownikowi ukryć wybrane aplikacje. Aby przejść do listy ukrytych apek, należy przeciągnąć dwa złączone palce do góry ekranu i wprowadzić zdefiniowany wcześniej wzór.

ONE+ Launcher

Mimo wszystko funkcji jest tutaj mało. Twórcy twierdzą, że jest to zaleta, bo ich dzieło jest dzięki temu lekkie, szybkie, płynne i łatwe w obsłudze. Nie wiem, czy nie jest to obracanie wad w zalety na siłę, ale jeśli szukacie prostych rozwiązań, to ONE+ Launcher faktycznie może Wam przypaść do gustu.

Plusy:
+ lekkość i szybkość

Minusy:
— ograniczona funkcjonalność

Link do pobrania

Month: Calendar Widget - darmowa

Month: Calendar Widget

Widget (Dashclock)
Android 4.0 lub nowszy

Widgetem, który obowiązkowo musi znajdować się na jednym z pulpitów mojego telefonu jest kalendarz. Przez moje smartfony przewinęło się już mnóstwo tego typu widgetów i zawsze miałem dylemat musząc wybierać między ładnym wyglądem a funkcjonalnością. Od kiedy korzystam z aplikacji Month takiego dylematu już nie mam, bo jest to najładniejszy i najfunkcjonalniejszy widget jaki znam.

Month: Calendar Widget

Powód, dla którego ten widget można uznać za ładny jest prosty — oferuje on dostęp do kilkudziesięciu zróżnicowanych motywów graficznych, wśród których z pewnością każdy znajdzie coś, co trafi w jego gust. Co istotne, motywy różnią się od siebie nie tylko kolorystyką, ale i kształtem obramowań i innych elementów oraz rozmieszczeniem przycisków. Widać więc, że ktoś naprawdę nad nimi popracował.

Month: Calendar Widget

Month jest oczywiście zintegrowany z Kalendarzem Google i pozwala na wygodne dodawanie oraz przeglądanie wydarzeń. Cały interfejs jest nie tylko bardzo intuicyjny, ale i miły dla oka dzięki stylistyce i animacjom utrzymanym w duchu Material Design.

Month: Calendar Widget

Widget jest darmowy, ale standardowo oferuje dostęp "tylko" to ponad 20 motywów graficznych, a znacznie, znacznie więcej można dokupić sięgając po dodatkowe paczki. Twórcy się jednak wycwanili, bo w ostatniej aktualizacji używany przeze mnie motyw przenieśli do zestawu płatnego. Na szczęście wszystkie paczki kosztują tylko nieco ponad 8 zł, co za dobrze odwaloną robotę nie jest majątkiem, więc już zdecydowałem się na zakup.

Plusy:
+ świetny wygląd i mnóstwo motywów graficznych
+ intuicyjna i wygodna obsługa

Link do pobrania

Kontynuuj czytanie na kolejnych stronach:

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Aplikacje:

Galaxy on Fire Alliances na Androida już w tym miesiącu! W Google Play dostępne będą wersje trial? Middle Manager of Justice: recenzja gry Tail Drift - odlotowa gra pojawiła się w App Store F-Secure SAFE - chroń wszystkie platformy za pomocą jednego pakietu Premiera Reckless Racing 3 już w czwartek! Zaprojektuj plansze do Angry Birds! Pierwsza obniżka na Modern Combat 5: Blackout Zombie Highway 2 zadebiutuje na rynku już w przyszłym tygodniu! Assassin's Creed: Identity wyciśnie siódme poty z naszych smartfonów? Pierwsza karcianka o Pokemonach pojawiła się w App Store Appshaker Komórkomanii #98 - Octagon, Huerons, Dark Lands i inne Stand O'Food w promocji na wielu platformach Age of Empires: Castle Siege - odpowiedź Microsoftu na Clash of Clans Weekendowy Zestaw Gier i Aplikacji: FIFA 15 Ultimate Team, Ready i Interstellar Asphalt Overdrive - nieco inne spojrzenie na wyścigi FIFA 15 już na rynku. EA kładzie nacisk na mikrotransakcje! Appshaker Komórkomanii #97 - Red Bull Air Race, Angry Birds Stella i inne Weekendowy Zestaw Gier i Aplikacji: Light in the Dark, R.G.B i Flow Home Appshaker Komórkomanii #96 - Bio Inc, Spider-Man Unlimited, Horizon i inne Plunder Pirates, czyli Rovio idzie w ślady Clash of Clans Goat Simulator zadebiutował na urządzeniach mobilnych Earthcore: Shattered Elements to karcianka, która może okazać się hitem Star Wars: Commander ma już ponad 5 milionów graczy!