Co dalej z ograniczeniami odblokowywania iPhone'a w OS X?

W dniu wczorajszym pojawiła się aktualizacja dla OS X Leopard, o czym wspominał Mateusz - Mac OS X 10.5.6 już jest. O ile sama aktualizacja jest czymś istotnym, to największe zdziwienie wzbudził fakt ograniczenia możliwości wykrywania przez iTunes iPhone’a wprowadzonego w tryb DFU, efektem czego jest uniemożliwienie odblokowania telefonu. Co dalej?

Pierwsze wzmianki o fakcie ograniczenia możliwości odblokowywania iPhone’ów pojawiły się tuż po premierze nowych aluminiowych MacBooków. Nie do końca wiadomo było, co jest tego przyczyną — czy to świadome działanie ze strony Apple, czy może jednak nie. W tej chwili wiadomo, że to celowe działania i efekt ich jest odczuwalny dla wszystkich osób, które przeprowadziły wspomnianą aktualizację systemu.

Czy to sytuacja bez wyjścia? Można nie aktualizować systemu, ale czy warto ryzykować? Mimo tego, że posiadam iPhone’a 1G z jailbreak’owanym oprogramowaniem, świadomie dokonałem aktualizacji. Wielokrotnie przekonaliśmy się, że społeczność Makowa jest bardzo prężna i doskonale radzi sobie z pojawiającymi się problemami — śmiem twierdzić, że tak będzie i tym razem.

W najgorszym wypadku, do odblokowania iPhone’a konieczne będzie skorzystanie z komputera z zainstalowanym Windowsem. Jest to ograniczenie, ale jeżeli pojawi się konieczność odblokowania oprogramowania w telefonie, to na pewno znajdziemy komputer z zainstalowanym systemem operacyjnym Microsoftu.

Zobacz również: Appshaker 2 #5 - gry i aplikacje na Androida

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Apple:

Pierwszy iPhone, czyli "telefon bez klawiatury, którego nikt nie zechce" iOS 8 wspiera WebGL. Tech demo Quake’a 3 w Safari! Nowości z App Store: Bundle oraz filmiki z gier iPhone'a 6 - (bardzo wstępne) pierwsze wrażenia Lista pierwszych gier na iOS’a które wykorzystują technologię Metal Pierwsza gra na Apple Watch sporym zagrożeniem dla użytkowników! Apple wytarło podłogę konkurencją, tylko Wy tego nie rozumiecie! Apple Watch: to samo, ale lepiej. Pod każdym względem Vainglory - zaprezentowana na konferencji Apple’a gra wykorzysta technologię Metal Apple Watch oficjalnie. Wreszcie doczekaliśmy się zegarka Apple Nowa porcja filmów i zdjęć z włączonym iPhone'em 6. Smartfon dostanie dodatkowy wiersz ikon Czy tak będzie wyglądał iWatch? Premiera Bioshock w App Store. Jest drogo i nie każdy zagra! Stronghold 3 za darmo po 2 miesiącach od premiery! Icebreaker: A Viking Voyage za darmo w App Store! Promocja na Alien Shootera w App Store Chwilowa promocja na Audiko Ringtones PRO, warto skorzystać jeżeli chcesz darmowe dzwonki na iPhone’a! EPOCH 2 za darmo w App Store Dobroczynny wpływ App Store na życie Europejczyków Dwie ciekawe promocje z App Store Premiera Bioshock w App Store coraz bliżej! Duża obniżka cen gier z serii Anomaly w App Store Table Tennis Touch o połowę tańszy w App Store Pou do pobrania za darmo z App Store!