Weekendowy Zestaw Gier i Aplikacji: Ely's Launcher, Everypost i Thor: The Dark World

Weekendowy Zestaw Gier i Aplikacji: Ely's Launcher, Everypost i Thor: The Dark World

Weekendowy Zestaw Gier i Aplikacji
Weekendowy Zestaw Gier i Aplikacji
Miron Nurski
16.11.2013 09:00, aktualizacja: 16.11.2013 10:00

Zapraszam na kolejne wydanie Weekendowego Zestawu Gier i Aplikacji. W tym tygodniu mam dla Was m.in. dość niekonwencjonalny i launcher, program dla miłośników serwisów społecznościowych oraz garść wciągających gier.

PersonalizacjaNexus Ripples LWP - bezpłatna

Animowana tapeta (Google Now Wallpaper)

Nexus Ripples LWP
Nexus Ripples LWP

Nexus Ripples to tapeta wzorowana na jednej z grafik dostępnych standardowo na urządzeniach z serii Nexus. W przeciwieństwie do niej jest jednak animowana i w pełni konfigurowalna.

Tapeta składa się z kilku różnokolorowych i nakładających się na siebie okręgów, które nieustannie się powiększają tworząc miłe dla oka wzory. W ustawieniach możliwa jest m.in. zmiana motywu graficznego, rozmiaru okręgów czy też szybkości animacji. Ta domyślnie przyspiesza w trakcie przełączania się między pulpitami, co również daje ciekawy efekt.

Nexus Ripples LWP
Nexus Ripples LWP

Stonowane barwy na pulpicie prezentują się naprawdę nieźle, a wszystkie ikony i widgety (nawet te przeźroczyste) są bardzo czytelne.

Nexus Ripples LWP
Nexus Ripples LWP

Aplikacja ta nie zawiera reklam i można ją pobrać ze Sklepu Play bezpłatnie, lecz standardowo ilość ustawień jest dość ograniczona. Aby uzyskać dostęp do wszystkich będziemy musieli wydać 3 zł. Dzięki temu będziemy mogli m.in. w większym stopniu konfigurować animacje czy też włączyć efekt paralaksy.

[plus] niezły wygląd

[plus] sporo ustawień (po odblokowaniu)

[minus] brak możliwości własnoręcznego doboru wyświetlanych kolorów

Ely's Launcher - darmowa

Launcher (Action Launcher)

Ely's Launcher
Ely's Launcher

Dość nietypowy launcher, który składa się tylko z jednego ekranu głównego, dwóch wysuwanych paneli i siatki aplikacji.

Na pulpicie głównym znajdziemy dwie belki. Dolna to klasyczny dock ze skrótami do najczęściej używanych programów (dialer, klient SMS, przeglądarka oraz kontakty). Niestety tego elementu interfejsu nie da się w żaden sposób skonfigurować, więc jesteśmy skazani na ten konkretny układ ikon.

Nieco więcej narzędzi znajdziemy na belce górnej. Na samej górze znalazł się skrót do wyszukiwarki, jednak po jej kliknięciu zostajemy zapytani o to, jaka aplikacja ma zostać uruchomiona. O dziwo na liście propozycji znalazłem wszystko oprócz... wyszukiwarki. Nie wiem, czy na innych telefonach będzie występował ten sam problem. Ikonka mikrofonu działa z kolei bezbłędnie i faktycznie przenosi do głosowego wyszukiwania. Oprócz tego na belce ulokowano wskaźnik naładowania baterii i zasięgu, zegar oraz pasek wyświetlający przygotowane wcześniej notatki. Opcjonalnie możemy tutaj dodać również skróty do wybranych przez nas aplikacji.

Na środku ekranu pozostaje nam całkiem spory wolny obszar, którego nie można w żaden sposób zagospodarować ani ikonami, ani widgetami. Fani minimalizmu będą zachwyceni możliwością podziwiania tapety, ale moim zdaniem jest to lekkie marnotrawstwo miejsca.

Przeciągając palec od bocznych krawędzi wysuwamy wbudowane w launcher panele. Lewy zawiera listę aplikacji...

Ely's Launcher
Ely's Launcher

... prawy natomiast m.in. dwa skróty do aparatu (robienie zdjęć lub nagrywanie wideo), galerię i kalendarz. Co ciekawe, znalazł się tutaj także dialer, co ma dwie zalety. Po pierwsze - jest łatwo dostępny, po drugie - można go wygodnie obsłużyć jedną ręką nawet na największych ekranach.

Ely's Launcher
Ely's Launcher

Na dole znalazł się także prosty notatnik, z którego zapiski zostają przeniesione na ekran główny. Został on ponadto wzbogacony o przycisk "share", za pomocą którego wpisy możemy udostępnić m.in. na serwisach społecznościowych. Notatnik ten można więc traktować np. jako wygodny sposób na wrzucanie statusów na Facebooka.

Podsumowując: widać, że twórca Ely's Launchera miał kilka fajnych pomysłów, ale zabrakło tutaj narzędzi, które pozwoliłyby spersonalizować całość wedle własnego uznania, więc aplikacja nie zostanie u mnie na dłużej. Niemniej jednak warto przetestować ją samemu, bo dostępna jest całkowicie za darmo.

[plus] lekki powiew świeżości na rynku launcherów

[plus] kilka użytecznych rozwiązań

[minus] bardzo mało ustawień

Aplikacje użytkoweRex: Explore The App Market - darmowa 

Aplikacja użytkowa (Tablet Market)

Rex: Explore The App Market
Rex: Explore The App Market

Znacie to uczucie, gdy pobieracie ze Sklepu Play aplikację, której funkcjonalność Wam odpowiada, ale czujecie, że to jeszcze nie to? Rex zarekomenduje Wam apki podobne do tych, które Was interesują.

Zadaniem tego programu jest tworzenie interaktywnych map aplikacji. Te możemy dobierać według kategorii lub poszukiwania rozpocząć od pozycji zainstalowanej już w naszym urządzeniu.

Załóżmy, że szukam czegoś podobnego do Google Currents. Wybieram tę aplikację z listy, a Rex automatycznie wygeneruje wirtualny graf z propozycjami. Przeciągnięcie palca w kierunku którejś z nich wygeneruje kolejne rekomendacje. Wszystko działa błyskawicznie i jest bardzo intuicyjne.

Rex: Explore The App Market
Rex: Explore The App Market

W górnej części interfejsu cały czas wyświetlane są zrzuty ekranu z aktualnie przeglądanych apek. Jeśli chcemy dowiedzieć się o którejś czegoś więcej, opis, ocena użytkowników, komentarze i cena wyświetlą się po tapnięciu w jej ikonę. Z tego miejsca możemy też powędrować bezpośrednio do Google Play.

Rex: Explore The App Market
Rex: Explore The App Market

Równie łatwo możemy przeglądać gry i aplikacje przedzierając się przez kategorie. Jeśli mniej więcej wiemy czego szukamy, to znalezienie idealnej propozycji dzięki temu narzędziu będzie o wiele łatwiejsze niż za pomocą desktopowej lub mobilnej wersji Google Play.

[plus] całkiem nieźle działający system rekomendowania aplikacji

[plus] przyjazny interfejs

[minus] sporadycznie zdarzają się aplikacje, które nie pasują do wybranej kategorii

Everypost - darmowa

Klient serwisów społecznościowych (Fast for Facebook)

Everypost
Everypost

Everypost to program stworzony z myślą o osobach korzystających z wielu serwisów społecznościowych. Dzięki niemu możliwe jest udostępnianie wpisów w kilku społecznościówkach (i nie tylko) za pomocą jednego kliknięcia.

Liczba obsługiwanych serwisów jest naprawdę imponująca, bo zawiera takie pozycje jak Facebook, Twitter, Google+, Pinterest, Tumblr, Flickr, LinkedIn oraz Dropbox. Możliwe jest także podpięcie dowolnego konta e-mail i wysyłanie wiadomości do wybranych znajomych. Jeśli zamierzamy korzystać z większości serwisów, czeka nas dobre kilka-kilkanaście minut logowania, ale coś takiego jest nieuniknione w przypadku tego typu aplikacji.

Everypost
Everypost

Po poprawne konfiguracji pozostaje nam już tylko wysyłać wiadomości, które możemy dodatkowo wzbogacać o zdjęcia, filmy czy też pliki dźwiękowe. Wbudowany edytor tekstu jest całkiem funkcjonalny i wygodny, bo został wzbogacony o jakże często używane na społecznościówkach przyciski "@" oraz "#". Dziwne, że na to genialne w swojej prostocie nie wpadli twórcy oficjalnych klientów Twittera czy też Facebooka.

Everypost
Everypost

Oczywiście nie ma konieczności, by każdy jeden wpis udostępniać na każdym serwisie, na którym się wcześniej zalogowaliśmy. Przed udostępnieniem wpisu możemy bowiem zaznaczyć interesujące nas w danym momencie serwisy na górnym panelu.

Niestety (?) Everypost służy jedynie do udostępniania treści, a nie ich przeglądania, więc i tak nie zastąpi Wam klientów dedykowanych poszczególnym społecznościówkom. Z drugiej zaś strony program jest dzięki temu lekki i nieprzeładowany funkcjami.

[plus] schludny, przejrzysty i funkcjonalny interfejs

[plus] sporo obsługiwanych serwisów społecznościowych

[minus] brak polskich serwisów

GryGT Racing 2: The Real Car Experience - darmowa

Gra wyścigowa (Real Racing 3)

GT Racing 2: The Real Car Experience
GT Racing 2: The Real Car Experience

GT Racing 2 to jeszcze ciepła, bo wydana wczoraj, gra wyścigowa francuskiego studia Gameloft. Według producenta zapewnia ona realistyczną grafikę oraz doznania porównywalne z prawdziwą jazdą samochodem, więc nietrudno się domyślić, że w założeniu gra ma być bezpośrednim konkurentem dla kultowego Real Racing 3.

Oprawa graficzna to faktycznie jeden z najmocniejszych (jeśli nie najmocniejszy) atutów tej produkcji. Modele samochodów zostały wykonane z niezwykłą dbałością o szczegóły, a trasy - choć miejscami lekko kanciaste i nienaturalne - są niezwykle malownicze i naprawdę cieszą oko. Czy jest to pod tym względem najlepsza gra na rynku? Real Racing 3 ustawił poprzeczkę tak wysoko, że bardzo ciężko jest to ocenić bez bezpośredniego porównania, ale na pewno jest to ta sama liga.

GT Racing 2: The Real Car Experience
GT Racing 2: The Real Car Experience

Wystarczy połączyć fakty, że jest to tytuł darmowy, a za jego produkcję odpowiada Gameloft, by domyślić się, jaka jest jego największa wada. Oczywiście mikropłatności, bez których na pewnym etapie bardzo ciężko jest się obejść, gdyż wirtualne pieniądze zdobyte w wygranych wyścigach wpływają na nasze konto w zbyt małych ilościach, by móc startować w wyścigach wymagających droższych, sprawnych i udoskonalonych samochodów.

GT Racing 2: The Real Car Experience
GT Racing 2: The Real Car Experience

Jeśli jednak komuś nie zależy na tym, by wziąć udział we wszystkich 1400 eventach lub jest gotów za to zapłacić, GT Racing 2 to propozycja jak najbardziej godna uwagi.

[plus] świetna oprawa graficzna

[plus] dopracowana ścieżka dźwiękowa

[plus] mnóstwo licencjonowanych samochodów, tras i eventów

[minus] mikropłatności

Thor: The Dark World - darmowa

Gra zręcznościowa (The Dark Knight Rises)

Thor: The Dark World
Thor: The Dark World

GT Racing 2 to nie jedyna głośna produkcja Gameloftu, która w ostatnim czasie zawitała do Google Play. Francuski gigant oddał nam także grę opartą na licencji filmowego hitu "Thor: Mroczny świat" granego od kilku dni w polskich kinach.

Wcielamy się tutaj w tytułowego Thora, a naszym zadaniem jest powstrzymanie mściwego Malekitha, który postawił sobie za cel zniszczenie wszystkich dziewięciu światów. Przemierzamy więc kolejne lokacje i rozprawiamy się z napotkanymi wrogami, a naszą nieodłączną bronią jest oczywiście młot Mjølner.

Thor: The Dark World
Thor: The Dark World

Sterowanie w znaczniej mierze sprowadza się do tapnięć, dzięki którym wskazujemy przeciwnika lub miejsce, do którego Thor ma się udać. Bardziej skomplikowane czynności wykonujemy natomiast za pomocą gestów wyświetlanych na ekranie wirtualnych przycisków. Rozwiązanie to zostało przemyślane i w praktyce zdaje egzamin.

Thor: The Dark World
Thor: The Dark World

Do plusów zaliczyć można także świetną grafikę. Do minusów natomiast, a jakżeby inaczej, mikropłatności.

Thor: The Dark World - The Official Game - Launch Trailer - iOS & Android

[plus] na pewno przypadnie do gustów fanom Thora

[plus] rewelacyjna grafika

[plus] przemyślane i wygodne sterowanie

[minus] mikropłatności

Lep's World 3 - darmowa

Platformówka (Mega Run)

Lep's World 3
Lep's World 3

Trzecia odsłona serii platformówek Lep's World, która była dość mocno wzorowana na legendarnym Super Mario Bros. Podobieństwa do tego tytułu rzucają się w oczy już na samym początku pierwszego poziomu.

Podobnie jak w przypadku gry o słynnym hydrauliku, zadanie gracza polega na przemierzaniu kolejnych plansz. Po drodze będziemy musieli rozwalać zawieszone nad naszymi głowami bloki, pod którymi ukryte są wszelkiego rodzaju bonusy, zbierać monety i unieszkodliwiać napotkane stwory.

Lep's World 3
Lep's World 3

Do sterowania tytułowym Lepem służą trzy przyciski ekranowe odpowiedzialne za poruszanie się do przodu i do tyłu oraz skakanie, a także czwarty przycisk specjalny służący do aktywowania dodatkowych umiejętności (m.in. strzelanie). Co prawda nie wiedzieć czemu w pierwszym momencie rozmieszczenie przycisków wydało mi się dość nienaturalnie, jednak przywykłem do sterowania po krótszej chwili.

Lep's World 3
Lep's World 3

Rozgrywka jest całkiem przyjemna, a kolejne poziomy stosunkowo krótkie, więc gra idealnie nada się do tego, by wypełnić nam wolną chwilę na przystanku czy też w kolejce. Jednocześnie poziomów jest aż 120, więc łącznie zabawy powinno wystarczyć na dobre kilka godzin.

Lep's World 3 - Official Trailer

[plus] dobry czasozabijacz

[plus] przyjemna, kreskówkowa grafika

[minus] mikropłatności

Rayman Fiesta Run - 11,25 zł

Platformówka (Rayman Jungle Run)

Rayman Fiesta Run
Rayman Fiesta Run

Podobnie jak poprzednia część mobilnej gry z Raymanem w roli głównej, Fiesta Run jest udanym połączeniem runnera i platformówki.

Twórcy nie silili się na to, by wymyślić na siłę nowe rozwiązania i mechaniki, co akurat wyszło grze na dobre, bo oferuje ona po prostu wszystko to, za co gracze pokochali poprzednika: przepiękne lokacje, klimatyczną muzykę, proste i wygodne sterowanie oraz - przede wszystkim - wciągającą rozgrywkę.

Rayman Fiesta Run
Rayman Fiesta Run

Największe wrażenie robią niezwykle urozmaicone poziomy. Na ekranie przez cały czas dzieje się tak dużo rzeczy, że ciężko wszystko ogarnąć wzrokiem, ale nadaje to tylko dynamiki całej rozgrywce.

Tytuł ten nie należy do najtańszych, bo trzeba na niego wydać ponad 11 zł, jednak fani serii wiedzą już pewnie, że Rayman Fiesta Run jest warty każdej złotówki.

Rayman Fiesta Run -- Launch Trailer

[plus] wciągająca i dynamiczna rozgrywka

[plus] klimatyczna muzyka

[plus] sporo poziomów

Link do pobrania (11,25 zł)

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)