Weekendowy Zestaw Gier i Aplikacji: launcher z Androida 4.4, Flyne i Dead Effect

Ten artykuł ma 3 strony:
Personalizacja
Movie Wallpapers — darmowa lub płatna (3,60 zł)
Zestaw taper (Zedge)
Jak nietrudno się domyślić, Movie Wallpapers to ogromny zestaw tapet dla kinomanów.
Zobacz również: Jak bezpiecznie korzystać z przeglądarki?
Twórcy aplikacji chwalą się, że oferuje ona dostęp do 500 000 grafik związanych z filami. Można w to uwierzyć, gdyż źródłem grafik The Movie Database. Serwis ten jest współtworzony przez użytkowników, co w tym przypadku ma kilka plusów. Przede wszystkim baza filmów (i co za tym idzie — tapet) rozrasta się z dnia na dzień. Nie bez znaczenia jest również fakt, że to użytkownicy dodają tam opisy poszczególnych produkcji, a także tłumaczą je na różne języki. Efekt? Tapety z filmów można wyszukiwać wpisując zarówno oryginalny, jak i polski tytuł. Nie brakuje tam zresztą naszych rodzimych filmów.
Interfejs aplikacji został podzielony na cztery zakładki: szukaj, popularne, najnowsze oraz nadchodzące. Po wybraniu konkretnego tytułu, zostaną oczywiście wyświetlone wszystkie tapety z nim powiązane. Nie wiedzieć czemu, twórcy upchnęli tam również opis fabuły, który zajmuje niemal pół strony. W aplikacji, w której interesują nas tylko i wyłącznie grafiki jest to chyba zbędny dodatek.
Jeśli któraś z tapet przypadła nam do gustu, możemy ją zapisać w pamięci urządzenia, dodać do ulubionych, udostępnić znajomym lub od razu ustawić jako tło pulpitu.
Program jest dostępny w bezpłatnej oraz płatnej wersji. Pierwsza oczywiście została wzbogacona o reklamy. Jeśli chcemy się ich pozbyć, za wersję pełną przyjdzie nam zapłacić 3,60 zł.
+ ogromna baza filmów
+ wyszukiwanie zarówno po oryginalnych, jak i polskich tytułach
- interfejs mógłby być bardziej przejrzysty
Wersja darmowa lub płatna
Google Home — launcher z Androida 4.4 KitKat
Launcher (Nova Launcher)
Pracujący pod kontrolą Androida 4.4 KitKat trafił do sprzedaży raptem dwa dni temu. Smartfon nie zdążył jeszcze trafić do wszystkich klientów, a w sieci pojawiły się już niemal wszystkie standardowe aplikacje, które zostały z niego "wyciągnięte". Ich pełną listę znajdziecie tutaj, jednak w tym momencie skupimy się na launcherze, który doczekał się największej liczby zmian od czasu wydania Androida 4.0 Ice Cream Sandwich.
Jedną z najważniejszych nowości jest jeszcze większa integracja launchera z usługą Google Now. Od teraz wyszukiwarka wraz z wyświetlanymi pod nią kartami zawierającymi istotne dla nas informacje pełni po prostu rolę jednego z pulpitów. Jest to zmiana na plus, gdyż teraz dostęp do tej zakładki jest naprawdę wygodny i przede wszystkim szybki. Wystarczy po prostu przeciągnąć główny pulpit w bok, a naszym oczom ukażą się już załadowane karty. Błyskawicznie i bez zbędnego ładowania.
Zmianami objęta została również siatka aplikacji. Czarne tło zostało usunięte na rzecz lekko przyciemnionego, a z góry zniknęły zakładki odpowiedzialne za przełączanie się między aplikacjami i widgetami. To kolejna zmiana, którą zaliczam do plusów, gdyż wybieranie widgetów z tego miejsca nigdy nie należało do najbardziej intuicyjnych czynności.
Teraz widgety wybieramy przytrzymując palec w wolnym miejscu na ekranie głównym. Z tego miejsca zarządzamy również wszystkimi pulpitami. Jest to rozwiązanie bardziej praktyczne i od dawna stosowane w większości nakładek producentów, więc nie wymaga zmiany przyzwyczajeń.
Minusy? Google z niewiadomych mi przyczyn zdecydowało się na powiększenie ikon, które teraz są naprawdę gigantyczne. Na dużych wyświetlaczach nie wygląda to najlepiej i nasuwa skojarzenia z launcherami dla niedowidzących, które można znaleźć w Google Play. Co gorsza, rozmiaru ikon nie można w żaden sposób regulować.
Na koniec ważna uwaga: jak już wspomniałem, launcher pochodzi z Nexusa 5 i w sieci pojawił się nieoficjalnie, więc najpewniej nie będzie działał na wszystkich urządzeniach. Podobno do działania wymaga systemu Android w wersji 4.2 lub wyższej.
Ponadto ze względu na ścisłą integrację z usługą Google Search, launcher do prawidłowego działania wymaga najnowszej wersji tej aplikacji, która nie jest jeszcze dostępna w Sklepie Play. Z kolei wyszukiwarka wymaga najnowszego wydania usługi Google Play Services. Jeśli więc chcecie skorzystać z tego launchera, będziecie musieli zainstalować wszystkie trzy aplikacje,do których linki znajdziecie poniżej.
+ wygodny dostęp do Google Now
+ bardziej intuicyjne zarządzanie widgetami
- ogromne ikony nie wyglądają najlepiej na dużych ekranach
PreBuiltGmsCore (Google Play Services 4.0)
Velvet (Google Search)
GoogleHome (Google Launcher)
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy
Pokaż wszystkie komentarze