Next Lock Screen, czyli ekran blokady Microsoftu dla... Androida

Ostatnimi czasy firma z Redmond wydaje sporo aplikacji na... Androida. Jedną z najnowszych jest Next Lock Screen.

Next Lock Screen

Next Lock Screen

Nowy program giganta, który trafił do Google Play, powstał w ramach projektu Microsoft Garage. Jest to platforma, który umożliwia pracownikom firmy z Redmond realizację (po godzinach oczywiście) własnych projektów, w tym tworzenie aplikacji mobilnych. Dotyczy to nie tylko tytułów na Windowsa i Windows Phone'a, ale również Androida czy iOS.

Next Lock Screen to alternatywny ekran blokady dla urządzeń z systemem Google'a. Ma on ułatwić pracę z telefonem poprzez przyspieszenie dostępu do najczęściej wykorzystywanych funkcji. Next z poziomu ekranu blokady daje możliwość przeglądania ustawionych w kalendarzu spotkań, oddzwaniania na ostatnie połączenia (jednym gestem) czy uruchamiania ulubionych aplikacji, które zostały wcześniej zdefiniowane.

Program Microsoftu wyświetla oczywiście liczbę nieodebranych połączeń i wiadomości, a do tego ma opcję doboru tła. Next Lock Screen ze sklepu Google'a można pobrać za darmo, ale jego dostępność została na razie ograniczona do rynku amerykańskiego (aplikację można pobrać z alternatywnych źródeł).

Next Lock Screen pod względem oferowanych funkcji bije na głowę wiele alternatywnych ekranów blokady, które są dostępne w Google Play. Jak na wczesną wersję, aplikacja jest naprawdę nieźle przygotowana — działa szybko i sprawnie, a do tego wygląda naprawdę dobrze. MS spokojnie mógł udostępnić ją dla wszystkich użytkowników. Nie obraziłbym się też na podobny program dla Windows Phone'a.

Zobacz również: Tetris byłby finansową porażką

Podziel się:

Także w kategorii Aplikacje:

Google Inbox to nowe spojrzenie na skrzynkę email Kiedy Hearthstone: Heroes of Warcraft na Androida? Znamy odpowiedź! Life Tracker Pro+, czyli elektroniczny trener na smartfony Lumia jakich mało Live Game Board - kompleksowe podejście do rzeczywistości rozszerzonej Agents of Storm, darmowe freemium od twórców Alan Wake już w czwartek! RollerCoaster Tycoon 4 pojawił się na Androidzie NBA 2K15 już na rynku. Marcin Gortat jak malowany! Z wizytą w Tequilla Games - twórców EarthCore: Shattered Elements Angry Birds Transformers już w App Store. Premiera na Androida nieco później! Appshaker Komórkomanii #99 - Unmechanical, FIFA 15, Anomaly Defenders i inne Uwielbiasz South Park? Nadchodzi ciekawa propozycja od Zen Studios! ACEMusic Player to najładniejszy odtwarzacz na Androida? Pomóż w walce z rakiem, grając w grę mobilną! Wściekłe Ptaki nauczyły się grać w kosza. Gratka dla fanów NBA Weekendowy Zestaw Gier i Aplikacji: ONE+ Launcher, Cars: Fast as Lightning i TouchPal Galaxy on Fire Alliances na Androida już w tym miesiącu! W Google Play dostępne będą wersje trial? Middle Manager of Justice: recenzja gry Tail Drift - odlotowa gra pojawiła się w App Store F-Secure SAFE - chroń wszystkie platformy za pomocą jednego pakietu Premiera Reckless Racing 3 już w czwartek! Zaprojektuj plansze do Angry Birds! Pierwsza obniżka na Modern Combat 5: Blackout Zombie Highway 2 zadebiutuje na rynku już w przyszłym tygodniu!

Popularne w tym tygodniu:

Microsoft Edge zmierza na Androida i iOS. Jest i "nowy" Microsoft Launcher Meizu oficjalnie powraca do Polski! Znamy szczegóły Gdybym mógł zostawić na telefonie tylko 10 najpotrzebniejszych aplikacji...