Uwaga na Cicret Bracelet. Ekran smartfona na skórze robi wrażenie, ale to może być ściema

Na rynku jest już kilka naprawdę ładnych inteligentnych zegarków, ale żaden nie wygląda tak futurystycznie i efektownie jak to (nieistniejące jeszcze) cacko. Tylko czy faktycznie się go doczekamy?

Cicret Bracelet

Cicret Bracelet

O bransolecie Cicret Bracelet mogliście poczytać na początku września m.in. na łamach Gadżetomanii. Wtedy na Indiegogo ruszyła poświęcona temu akcesorium kampania, ale jej założyciele uznali, że był to falstart i odwołali zbiórkę zapowiadając jednocześnie, że powrócą wkrótce. No i powrócili.

Czym w ogóle jest Cicret Bracelet? To nafaszerowana elektroniką, ale jednocześnie pozbawiona wyświetlacza bransoleta. Ekran został zastąpiony niewielkim pikoprojektorem, którego zadaniem jest wyświetlanie treści bezpośrednio na ręce użytkownika. Będąc bardziej precyzyjnym, w założeniu cała zawartość ekranu smartfona ma być "przerzucana" na przedramię. Najlepiej obrazuje to materiał promocyjny.

Pomysłodawcy potrzebują 700 000 euro na stworzenie działającego prototypu, a zbiórka pieniędzy ruszyła na ich stronie internetowej. Żeby jednak było śmiesznej, jednocześnie rozwijają oni aplikację o nazwie Cicret, która jest… komunikatorem. Na jej ukończenie potrzeba 300 000 euro, a oba projekty podpięte są pod jedną zbiórkę. Niestety nie sprecyzowano, który projekt ma pierwszeństwo, jeśli nie uda się zebrać pełnego miliona, więc można domniemywać, że Cicret wyznaje zasadę "wszystko albo nic".

Prawdę mówiąc cała kampania trąci nieprofesjonalizmem, a lekkie obawy budzi fakt, że jej założyciele prowadzą zbiórkę na własną rękę bez podawania żadnych konkretów. Nie mamy więc pewności, czy po prostu nie planują zwinąć się z zebraną kasą, a owocu ich pracy nie ujrzymy. W takim wypadku nawet nie byłoby wiadomo, kogo za to ścigać, bo na stronie projektu nie padają żadne nazwiska. Naprawdę nikt nie chciał osobiście pochwalić się swoim pomysłem?

Co do strony internetowej: oficjalna fotka promocyjna Galaxy S5 wrzucona w tło witryny poświęconej niemającego z nim nic wspólnego akcesorium również wygląda niepoważnie…

Tło strony cicret.com i oficjalne zdjęcie promocyjne Galaxy S5

Prawda jest taka, że każdy może dziś zmontować koncepcyjne wideo i ogłosić zbiórkę pieniędzy na rozwój prototypu. Nie chcę nikogo bezpodstawnie posądzać o próbę oszustwa, ale przyznacie chyba, że cała sprawa wygląda bardzo podejrzanie. Choć oczywiście chciałbym się mylić…

Cena Cicret Bracelet to między 2200 a 2500 zł.

Zobacz również: Appshaker 2 #47: A Planet of Mine, Vector Pop, Unlucky 13 i inne

Źródło: Cicret via Telepolis

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Technologie:

5 przedmiotów codziennego użytku, które dogadają się z twoim smartfonem Aktualizacja Lumia Denim - jakie nowe funkcje wkrótce zagoszczą na Lumiach Apple tworząc iOS 9 śmiało mogłoby czerpać z tego konceptu Apple Watch i przyrząd do zdjęć selfie największymi innowacjami tego roku? Mit obalony. Super AMOLED z Note'a 4 ma najlepsze odwzorowanie kolorów Gorilla Glass 4 oficjalnie. Jeszcze wytrzymalsze i (przede wszystkim?) cieńsze Sharp prezentuje 4,1-calowy ekran o niespotykanym dotąd zagęszczeniu pikseli Sesame - obsługiwany całkowicie bezdotykowo smartfon dla niepełnosprawnych Kolejny Galaxy Note będzie mieć ekran 4K? LTE-Advanced coraz blizej. Plus i Ericsson przeprowadzają pierwsze testy LG idzie po rekord. Oto 5,3-calowy ekran z najcieńszymi ramkami na świecie Narzekacie na QHD, a Sharp już pracuje nad ekranami 4K do smartfonów Project Ara - działający prototyp modularnego smartfona na wideo Sieci 4.5G umożliwią połączenia UltraHD i 3D, a nawet... holograficzne rozmowy Wkrótce nawet tanie smartfony będą mieć 64-bitowe układy i LTE? Tego jeszcze nie było! Gooral nagrywa album Lumiami Fitbit Surge - inteligentny zegarek dla aktywnych Archos VR Glasses - wirtualna rzeczywistość na każdą kieszeń Exynos 7 Octa - ośmiordzeniowa bestia Samsunga ma nową nazwę i.am/PULS oficjalnie. Wbrew pozorom zegarek will.i.ama może zatrząść rynkiem Nexus Player, czyli Smart TV i konsola Google'a w jednym Samsung Galaxy S6 z 5-krotnie szybszym Wi-Fi 60 GHz? Ampy - czas na świetną kinetyczną ładowarkę do smartfonów Nie każde schorzenie to rak, czyli Google testuje wideorozmowy z lekarzami

Popularne w tym tygodniu:

Samsung Aurora: wirtualny asystent jako "hologram" Ekrany microLED są przyszłością, ale na rewolucję jeszcze poczekamy