Weekendowy Zestaw Gier i Aplikacji: Minima, Jet Car Stunts 2 i Mad Bullets

W najnowszym WZGiA znajdziecie m.in. minimalistyczną i animowaną tapetę, polski agregator newsów oraz nietypową strzelankę, której akcja rozgrywa się na Dzikim Zachodzie.

Wild West

Wild West (Shutterstock)

Ten artykuł ma 3 strony:

Personalizacja

Minima Live Wallpaper - darmowa lub płatna (6,73 zł)

Minima Pro Live Wallpaper

Animowana tapeta (Gears 3D)
Android 3.1 lub nowszy

Minima to minimalistyczna i animowana tapeta w stylu Material Design.

Minima Live Wallpaper

Tapeta składa się z rozmaitych, kolorowych figur geometrycznych, które rzucają na siebie cienie tworząc wrażenie warstwowego ułożenia elementów na ekranie. Wrażenie to potęgowane jest przez efekt paralaksy; gdy przechylamy telefon, poszczególne elementy przesuwają się w różnym tempie, co tworzy złudzenie głębi. Zobaczcie tylko okiem na poniższe wideo..

Twórcy przygotowali ponad 60 zróżnicowanych motywów graficznych, z których większość dostępna jest oczywiście wyłącznie w wersji płatnej. Niemniej darmowa pozwala konfigurować dostępne tematy poprzez zmienianie kolorystyki, więc przy odrobinie chęci można osiągnąć ciekawe efekty.

Minima Live Wallpaper

Plusy:
+cieszące oko animacje
+rozbudowane możliwości personalizacji

Zobacz również: Appshaker 2 #13 - Evil Dead, Cuto Wallpaper i inne

Wersja darmowa lub płatna (6,73 zł)

Action Launcher 3 - darmowa lub płatna

Action Launcher 3

Launcher (Nova Launcher)
Android 4.1 lub nowszy

Pisałem już nie raz, że Chris Lacy jest moim ulubionym deweloperem i używam niemal wszystkich apek, które wyszły spod jego ręki, na czele ze świetnym Action Launcherem. Niedawno Lacy ogłosił, że wkrótce pojawi się nowa wersja aplikacji, ale w przebudowanie programu od podstaw włożył tyle pracy, że Action Launcher 3 zadebiutuje jako nowa, osobno płatna pozycja. Poprzednią wersję uwielbiałem, więc byłem skłonny zakupić nowe wydanie choćby w ramach podziękowania, ale oczywiście nie zabrakło głosów osób, które oburzyły się, że muszą płacić drugi raz za to samo. Ja natomiast chciałbym dostać przynajmniej to samo, co miałem wcześniej.

Okazało się, że z Action Launchera wyparowała, może nie większość, ale spora część funkcji. Nie można już zmieniać rozmiaru ikon ani stosować alternatywnych paczek. Z wysuwanego z boku panelu znikła wyszukiwarka i poręczny panel z widgetami. Nie da się stworzyć kopii zapasowej ustawień i przywrócić jej na innym urządzeniu. Wcięło również kilka funkcji, których nie używałem, ale jednak wcześniej były i ich zwolenników zapewne nie brakuje. Nawet ustawienia zostały znacznie zubożone.

Action Launcher 3

Chris Lacy tłumaczy to wszystko głównie brakiem… czasu. Twierdzi on, że cała aplikacja została napisana od podstaw i chciał, żeby ukazała się przed końcem roku, więc po prostu nie zdążył jeszcze dodać wszystkich funkcji i te będą systematycznie dodawane w przyszłości. Nie wszystkie jednak, bo z części — zdaniem dewelopera — korzystało zbyt mało osób, więc nie ma sensu ich przywracać. Czy tak powinna wyglądać płatna aktualizacja płatnej aplikacji?

Action Launcher 3

To wszystko nie oznacza jednak, że Action Launcher 3 jest produktem złym. Wręcz przeciwnie, to kawał świetnego launchera, który wciąż ma swoje najważniejsze cechy — listę aplikacji wysuwaną z bocznej krawędzi czy też możliwość "chowania" widgetów pod ikonami aplikacji. Więcej na ten temat pisałem już zresztą tutaj.

Nowa wersja jest ponadto znacznie szybsza od poprzedniej i nieporównywalnie ładniejsza, bo czerpie garściami z języka projektowania Material Design. W ustawieniach można ponadto zmieniać motywy graficzne.

Action Launcher 3

Twórca chwali się również funkcją Quicktheme, która "wyciąga" dominujący kolor z tapety i dostosowuje do niego kolorystykę wyświetlanych elementów. Mnie niespecjalnie przypadło to jednak do gustu.

Action Launcher 3

Jeśli wcześniej nie mieliście do czynienia z Action Launcherem, to nowa wersja powinna przypaść Wam do gustu. Zwłaszcza że podstawową wersję o ograniczonej funkcjonalności można pobrać za darmo. Odblokowanie wersji Plus kosztuje nieco ponad 16 zł i dotychczasowi fani aplikacji mogą być rozczarowani funkcjami, które w niej znajdą.

Plusy:
+ładny wygląd
+szybkość działania

Minusy:
-brak wielu funkcji z poprzedniej wersji

Link do pobrania

Kontynuuj czytanie na kolejnych stronach:

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Aplikacje:

Appshaker Komórkomanii #103 - The Banner Saga, Dots and Boxes i inne Oddworld: Stranger's Wrath - ta gra sprawdzi moc twojego smartfona Heroes of Might and Magic 3 w styczniu na tabletach! Mobilnym deweloperem być... Call of Duty: Heroes - klon Clash of Clans który przerósł oryginał! Lumia Camera 5 uchwycona na wideo. Prezentuje się naprawdę nieźle Weekendowy Zestaw Gier i Aplikacji: Sniper 3D Assassin, launcher à la Lollipop i Unmechanical Ściągawka na weekendowe granie dla użytkowników iOS’a Twórcy Clash of Clans opublikowali nową grę w App Store Peggle Blast zawitało do App Store’a W końcu użytkownicy Androida mogą zagrać w Godusa! Appshaker Komórkomanii #102 - Icewind Dale, Space Chicks, Here Beta i inne Weekendowy Zestaw Gier i Aplikacji: Garfield Kart Fast & Furry, Morning Routine i One More Line The Witcher Battle Arena - ruszyły zapisy do beta testów! Offroad Legends 2 - wyścigi z potężną dawką adrenaliny Full Ahead! - recenzja polskiej gry wykorzystującej żyroskop Need For Speed: No Limits zachwyci nas dopracowaną grafiką? Weekendowy Zestaw Gier i Aplikacji: Nokia Z Launcher, FotoSwipe i Turbo Dismount Football Manager Handheld 2015 już na rynku. Far Cry 4 Arcade Poker - niecodzienny sposób na podreperowanie budżetu w Far Cry 4 Appshaker Komórkomanii #101 - Star Wars Galactic Defense, QKSMS i inne Vainglory - MOBA napędzane przez technologię Metal już na rynku Zerknij na pierwsze screenshoty z Gry o Tron na urządzenia mobilne Fajna promocja z okazji dziewiętnastych urodzin serii Worms!

Popularne w tym tygodniu:

Ekrany 18:9 nabierają jeszcze więcej sensu. YouTube w końcu aktualizuje swoją aplikację Apple Clips 2.0 już jest. Zostałem hologramem z "Gwiezdnych wojen" Messenger pozwoli wysłać zdjęcia o wyższej rozdzielczości. Czekałem na to od lat Face ID nie zadziała w niektórych aplikacjach polskich banków. Użytkownicy muszą korzystać z PIN-u