Infinity Blade III już za tydzień. Czy ostatnia część serii wyciśnie wszystko z nowego iPhone’a 5s?

Pierwsza część Infinity Blade pojawiła się na rynku blisko trzy lata temu. To kawał czasu w branży mobilnej — smartfony i aplikacje są dziś inne. Część trzecia trafi do sprzedaży wraz z nowym iPhone'em 5s. Czy czeka nas więc graficzna rewolucja?

Pamiętam, że Infinity Blade przez wiele tygodni wyznaczał poziom graficzny dla aplikacji w App Store. Druga część nie była już tak dużym zaskoczeniem. Wydaje się, że graficznych fajerwerków nie zobaczymy również w ostatniej odsłonie trylogii. Modyfikacje przyszykowano natomiast w samej rozgrywce.

Poniżej wypunktowałem najważniejsze zmiany względem poprzednich części. Jak widać, twórcy chwalą się wszystkim, tylko nie ulepszonym silnikiem graficznym.

  • Historię do Infinity Blade III napisał znany pisarz Brandon Sanderson (Nagroda Campbella, David Gemmell Legend Award for Best Fantasy Novel), którego możecie kojarzyć z cyklem „Z mgły zrodzony”.
  • Pojawią się dwie grywalne postacie: Siris oraz Isa, każda z nich z trzema stylami walki oraz niepowtarzalnymi ciosami i bronią.
  • Podczas gry będzie można odblokować aż 135 sztuk różnego rodzaju oręża!
  • Świat będzie się składał z aż 8 krain. Każda z nich będzie tak samo duża jak mapa całego świata Infinity Blade 2. Szykuje się zatem spora i długa kampania dla pojedynczego gracza.
  • Podczas wędrówki będzie można wybrać maksymalnie czterech towarzyszy: kupca, kowala, alchemika i złotą rączkę.
  • Podczas walki będzie można wykorzystywać elementy otoczenia do zadawania obrażeń przeciwnikowi. Sama rozgrywka ma być z kolei bardziej dynamiczna, a komputerowe AI ma się przystosowywać do stylu walki gracza.
  • Szykuje się spory tryb multiplayer. Gracze będą mogli łączyć się w grupy, aby zgładzić wybranych bossów. Będą także próby czasowe, w których w wyznaczonym czasie będzie trzeba zabić jak najwięcej przeciwników. Całość uzupełnią turnieje PvP.

I jak się Wam podoba taka lista zmian? Przyznam szczerze, że te zapowiedzi w połączeniu z poniższym trailerem są bardzo obiecujące. Rewolucji z pewnością nie będzie, ale wydaje się, że Infinity Blade III zagwarantuje rozrywkę na długi czas. Na produkt, który wyciśnie wszystkie soki z nowego iPhone’a 5s, będziemy musieli jednak trochę poczekać.

Światowa premiera została wyznaczona na 18 września. Tradycyjnie tylko dla urządzeń marki Apple. Do gry wymagany będzie iPhone lub iPad pracujący pod kontrolą iOS7. Epic Games każe sobie za nowy produkt słono płacić: niecałe 7 dolarów.

Zobacz również: Czy można ufać dyskom w chmurze (rozmowa z Mikko Hypponenem)

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Apple:

Pierwszy iPhone, czyli "telefon bez klawiatury, którego nikt nie zechce" iOS 8 wspiera WebGL. Tech demo Quake’a 3 w Safari! Nowości z App Store: Bundle oraz filmiki z gier iPhone'a 6 - (bardzo wstępne) pierwsze wrażenia Lista pierwszych gier na iOS’a które wykorzystują technologię Metal Pierwsza gra na Apple Watch sporym zagrożeniem dla użytkowników! Apple wytarło podłogę konkurencją, tylko Wy tego nie rozumiecie! Apple Watch: to samo, ale lepiej. Pod każdym względem Vainglory - zaprezentowana na konferencji Apple’a gra wykorzysta technologię Metal Apple Watch oficjalnie. Wreszcie doczekaliśmy się zegarka Apple Nowa porcja filmów i zdjęć z włączonym iPhone'em 6. Smartfon dostanie dodatkowy wiersz ikon Czy tak będzie wyglądał iWatch? Premiera Bioshock w App Store. Jest drogo i nie każdy zagra! Stronghold 3 za darmo po 2 miesiącach od premiery! Icebreaker: A Viking Voyage za darmo w App Store! Promocja na Alien Shootera w App Store Chwilowa promocja na Audiko Ringtones PRO, warto skorzystać jeżeli chcesz darmowe dzwonki na iPhone’a! EPOCH 2 za darmo w App Store Dobroczynny wpływ App Store na życie Europejczyków Dwie ciekawe promocje z App Store Premiera Bioshock w App Store coraz bliżej! Duża obniżka cen gier z serii Anomaly w App Store Table Tennis Touch o połowę tańszy w App Store Pou do pobrania za darmo z App Store!