Microsoft VR Kit - odpowiedź na Cardboarda, po której ciężko spodziewać się sukcesu

Google ma Cardboarda, Samsung Geara VR, a Microsoft nie ma nic. Wkrótce ma się to jednak zmienić.

Na rosyjskiej platformie skierowanej do powiązanych z Microsoftem deweloperów pojawiła się strona zachęcająca programistów do tworzenia treści w rozszerzonej rzeczywistości. O dziwo została już usunięta (lub padła z przyczyn niezależnych od autorów), ale Thurrott wyciągnął to, co najważniejsze.

Microsoft VR Kit

Zestaw Microsoft VR Kit ma obejmować zestaw narzędzi deweloperskich i proste, najpewniej wykonane z kartonu, gogle wirtualnej rzeczywistości, których sercem będzie umieszczona w środku Lumia. Ma to być zatem bezpośrednia odpowiedź na opracowanego przez Google'a Cardboarda.

Chwała Microsoftowi za to, że relatywnie szybko reaguje na ruchy konkurentów i zmieniające się trendy, ale — umówmy się — jeśli firma nie ma planu bardziej ambitnego niż "poskładamy kawałek kartonu, powiemy deweloperom, żeby tworzyli gry i jakoś to będzie", to tego projektu raczej nie czeka świetlana przyszłość. Windows Phone cierpi na braki w bibliotece gier i aplikacji, bo z punktu widzenia deweloperów nie opłaca się ich tworzyć dla garstki użytkowników. Osoby korzystające z gogli VR będą stanowili garstkę z tej garstki.

W maju — niecały rok po zaprezentowaniu Cardboarda — Google chwalił się milionem użytkowników, a taki wynik udało się wykręcić przy znikomych nakładach na promocję. Gdy rynek VR ruszy na dobre (w listopadzie do sprzedaży trafi konsumencka wersja Geara VR, w przyszłym roku pojawią się Oculus Rift i PlayStation VR) wyszukiwarkowy gigant weźmie zapewne większy zamach. Za 2–3 lata z Cardboardów może korzystać więcej osób niż z Windowsa 10 Mobile w ogóle. Ba, gdy jeśli stanie się to opłacalne, Google może w każdej chwili stworzyć aplikację Cardboard na mobilne okienka, tak jak zrobił to w przypadku iOS-u.

Jeśli chodzi o Microsoft, to zdecydowanie większy potencjał widzę w holograficznych goglach HoloLens, które nie dość, że są jedyne w swoim rodzaju to jeszcze zapowiadają się świetnie.

Źródło: Thurrott

Zobacz również: Appshaker 2 #47: A Planet of Mine, Vector Pop, Unlucky 13 i inne

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Technologie:

5 przedmiotów codziennego użytku, które dogadają się z twoim smartfonem HTC Vive - najfajniejsze gogle wirtualnej rzeczywistości na rynku Samsung pracuje nad konkurentem dla Gorilla Glass o nazwie Turtle Glass? Snapdragon 430 oraz Snapdragon 617 oficjalnie Quick Charge 3.0 - dzięki technologii Qualcomma smartfona naładujesz jeszcze szybciej AMOLED-y Samsunga rządzą w mobile, ale duże OLED-y LG są bezkonkurencyjne. Dosłownie Snapdragon 820 będzie ratunkiem dla Qualcomma i królem benchmarków? Samsung Gear VR i Cardboard - porównanie Technologia Microsoft MobileFusion zamieni zwykłego smartfona w skaner 3D Pamiętacie technologie Projekt Tango i RealSense? Google i Intel właśnie połączyli siły ZUK prezentuje prototyp przezroczystego smartfona. To wbrew pozorom świetny ruch Lenovo Qualcomm zaprezentował dwa nowe procesory: Snapdragona 212 oraz Snapdragon 412 Snapdragon 820 już za kilka dni. Co o nim wiadomo? Nokia sprzedała dział HERE. Teraz za mapy będzie odpowiadać BMW, Audi oraz Daimler MediaTek pracuje nad Helio X30, czyli jeszcze mocniejszym 10-rdzeniowcem? Nie lubisz stać w kolejkach? Density i Google szykują rozwiązania tego problemu "Każda wystarczająco zaawansowana technologia jest nierozróżnialna od magii", czyli funkcje smartfonów, za które w średniowieczu zostałbyś spalony na stosie Nokia OZO zapowiedziana. Finowie wchodzą w wirtualną rzeczywistość ZNAPS - magnetyczne złącze ładowania w każdym smartfonie i tablecie Twój smartfon może pomóc w wynalezieniu leku na raka i Alzheimera. Musisz tylko... spać Już nie tylko Apple będzie miał Force Touch? Microsoft patentuje podobną technologię Tajemnicze urządzenie GG1 pojawia się w bazie danych. Nowe Google Glass jednak powstają? Czy to my zmieniamy technologię, czy technologia nas? Snapdragon 820 przetestowany w benchmarku GeekBench. Wypadł znakomicie

Popularne w tym tygodniu:

Eksperci nie mają wątpliwości - iPhone X ma najlepszy ekran na rynku Google stawia sprawę jasno. Deweloperzy albo poprawią aplikacje, albo znikną one z Google Play Samsung "zapowiada" układ, na którym oparty będzie Galaxy S9 Odkryto backdoor w smartfonach OnePlusa. Co na to producent? "Wietnamczycy złamali Face ID z użyciem maski". Czy aby na pewno? Jak oszukać Face ID i internautów?