Who’s Down to nowa społecznościówka Google'a. Fajny pomysł, ale raczej bez szans na sukces

Często zastanawiasz się, który ze znajomych nie ma żadnych planów na dzisiejszy wieczór, a po wykonaniu kilku telefonów zdarza Ci się usłyszeć "sorki, dziś jestem zajęty"? Jeśli tak, zapewne ucieszy Cię fakt, że Google szykuje aplikację, która rozwiąże tego typu problemy. A przynajmniej takie są plany...

Who’s Down

Who’s Down (Google)

Who’s Down - bo tak nazywa się nowe dziecko Google'a — to aplikacja społecznościowa, mająca pomóc użytkownikowi w odnalezieniu znajomych, którzy mają ochotę z kimś się spotkać. Całość sprowadza się w zasadzie do korzystania z jednego przełącznika odpowiedzialnego za zmianę statusu.

Status "mam ochotę się spotkać" można uzupełnić stosownym opisem, aby wszyscy zainteresowani wiedzieli, że dana osoba chciałaby pójść do kina lub wyskoczyć na pizzę. Oczywiście nie zabrakło również wbudowanego komunikatora.

I wszystko fajnie, ale jednego tej usłudze brakuje…

O ile w samej idei widzę potencjał, o tyle aplikacji Google'a brakuje… użytkowników. Podczas gdy rozwijany z wielkim rozmachem serwis Google+ okazał się niewypałem (nie wspominając o takich tworach jak Orkut czy Buzz), ciężko mi sobie wyobrazić, by nagle wszyscy moi znajomi rzucili się na nową usługę, a ta nie będzie mieć najmniejszego sensu, jeśli przynajmniej 80% osób z mojego otoczenia nie będzie z niej korzystać.

Nawet przy bardzo optymistycznym założeniu, że Who’s Down szybko zacznie zdobywać popularność, Google będzie musiał się uporać z jeszcze jednym problemem. Problemem, który zwie się Facebook. Jeśli Mark Zuckerberg zobaczy, że ten pomysł — kolokwialnie mówiąc — zaczyna żreć, wystarczy mu kilka tygodni na implementację podobnego rozwiązania w niebieskiej społecznościówce lub samym Messengerze (gdzie w mojej opinii sprawdziłoby się idealnie). Tym samym do nowej funkcji w dniu startu będą miały dostęp setki milionów użytkowników. Ciężko z tym walczyć.

Coś takiego widzieliśmy zresztą już wcześniej. Wspomniany Google+ powstał pod koniec czerwca 2011 roku, a jego sztandarową funkcją były pozwalające na grupowanie znajomych Kręgi, które zostały bardzo ciepło przyjęte przez użytkowników. W połowie września Facebook rozszerzył funkcjonalność swojego serwisu o analogiczne listy znajomych, w efekcie czego wyszukiwarkowy gigant ostał praktycznie bez żadnych asów w rękawie. Swoją drogą znamienne jest to, że Who’s Down debiutuje jako oddzielna usługa, a nie nowa funkcja Google+.

Who’s Down można już znaleźć w Google Play oraz App Storze, ale my na razie z niej nie skorzystamy. Po pierwsze, aplikacja póki co nie jest dostępna w polskich sklepach. Po drugie, do skorzystania z niej potrzebne jest specjalne zaproszenie.

Aplikacja moim zdaniem nie ma większych szans na globalny sukces, ale stojąca za nią idea może w takiej czy innej formie przetrwać.

Zobacz również: Appshaker 102

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Aplikacje:

5 bijatyk, które rozładują poniedziałkowy stres [Android, iOS i Windows Phone] Snapchat może od teraz używać Waszych zdjęć do własnych celów [Aktualizacja] OnePlusa nie interesują tylko smartfony. Reflexion to bardzo ciekawa aplikacja fotograficzna Poszukiwacze przygód chwytają za smartfony i tablety! Oto 5 gier przygodowych, w które musicie zagrać Sztuka i rozrywka w jednym. Czarodziejski Flet, czyli gra logiczna niekoniecznie dla fanów opery Weekendowy Zestaw Gier i Aplikacji: Czarodziejski Flet, Boomerang oraz Sonic Dash 2 Instagram prezentuje nową aplikację dla zwolenników ruchomych zdjęć - Boomerang 5 przygodowych łamigłówek w stylu point'n'click Minecraft Story Mode: The Order of The Stone, czyli ile w grze jest... gry? [Android, iOS] Nadciągają mobilni e-sportowcy... [video] 5 świetnych gier typu puzzle adventure games Weekendowy Zestaw Gier i Aplikacji: Tata Gimpera, Star Wars oraz Minions Paradise 5 ciekawych strategii typu Tower Defense na smartfony i tablety YouTube Gaming - dzięki tej aplikacji każdy będzie mógł pokazać jak gra na smartfonie Samsung Game Tuner to wymarzona aplikacja dla mobilnych graczy 5 mobilnych gier za mniej niż 5 zł [cz. 4] Weekendowy Zestaw Gier i Aplikacji: Przyjazne formularze, Google Street View oraz Bridge Constructor Stunts 5 sportowych gier na urządzenia mobilne Need for Speed: No Limits - ani Speed, ani No Limits - recenzja gry Weekendowy Zestaw Gier i Aplikacji: Auctioneer, Fing Network Tools oraz Need for Speed No Limits Wspieraj polski gamedev. Oto 5 prostych, ale wciągających rodzimych gier niezależnych "Nowa", "darmowa" FIFA 16 Ultimate Team na urządzenia mobilne - recenzja 4 brutalne i ociekające krwią gry na smartfony i tablety Weekendowy Zestaw Gier i Aplikacji: Słownik PWN Oxford, DAEMON Sync oraz FIFA 16 Ultimate Team

Popularne w tym tygodniu:

Ekrany 18:9 nabierają jeszcze więcej sensu. YouTube w końcu aktualizuje swoją aplikację Files Go, czyli Google będzie miał własnego menedżera plików Apple Clips 2.0 już jest. Zostałem hologramem z "Gwiezdnych wojen" SkyCash - szkoda, że tak świetna usługa ma tak skopaną aplikację Face ID nie zadziała w niektórych aplikacjach polskich banków. Użytkownicy muszą korzystać z PIN-u