Mavericks Mini, czyli (prawie) OS X na iPhonie [wideo]

Mavericks Mini (fot. youtube.com)

Mavericks Mini (fot. youtube.com)

Apple w kolejnych wydaniach systemów iOS oraz OS X zdaje się zacierać różnice między tymi platformami — dąży do ich unifikacji. Twórcy projektu Mavericks Mini pokazują, że wciąż pozostało sporo różnic do zatarcia i… zacierają je sami. 

Mavericks to najnowsze wydanie systemu OS X, które mogliśmy zobaczyć na imprezie WWDC 2013. Wersja 10.9 znajduje się obecnie w fazie beta, jednak nie przeszkodziło to pomysłodawcom projektu, by na jego podstawie stworzyć własne dzieło, czyli motyw graficzny na system iOS.

Największe wrażenie robi dbałość o detale, bo nakładka faktycznie wygląda jak zminiaturyzowany OS X. Nie tylko odmienia ona interfejs od strony wizualnej, ale też wzbogaca go funkcjonalnie. Przykładowo foldery wyświetlane są w ruchomych i nakładających się na siebie oknach, które można zminimalizować do docka.

Jak nietrudno się domyślić, motyw Mavericks Mini można zastosować wyłącznie na iUrządzeniach po jailbreaku. Niezbędne będą również aplikacje DreamBoard oraz iFile. Jeśli spełniacie wszystkie warunki, możecie przejść na stronę producenta i zakupić odpowiednią wersję.

Dostępny jest wariant dla 4-calowego iPhone'a 5 (kompatybilny również z iPodem touch piątej generacji) oraz dla 3,5-calowego iPhone'a 4S. Ten drugi teoretycznie jest zgodny także z iPhone'em 4 oraz iPodem touch czwartej generacji, jednak twórcy podkreślają, że ze względu na niewielką ilość RAM-u w tych urządzeniach płynność interfejsu może nie być zadowalająca.

Obie wersje zostały wycenione na 3,5 dolara, czyli ok. 11 zł. Kwota jest zatem niewygórowana i myślę, że sam skusiłbym się na tę nakładkę, gdybym korzystał z iPhone'a, bo wygląda to świetnie. Zobaczcie zresztą sami na poniższym wideo.

Zobacz również: Appshaker 2 #47: A Planet of Mine, Vector Pop, Unlucky 13 i inne

Jeśli zdecydujecie się na zakup, nie zapomnijcie podzielić się wrażeniami w komentarzach.

Źródło: Redmond PieMavericks Mini

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Apple:

Pierwszy iPhone, czyli "telefon bez klawiatury, którego nikt nie zechce" iOS 8 wspiera WebGL. Tech demo Quake’a 3 w Safari! Nowości z App Store: Bundle oraz filmiki z gier iPhone'a 6 - (bardzo wstępne) pierwsze wrażenia Lista pierwszych gier na iOS’a które wykorzystują technologię Metal Pierwsza gra na Apple Watch sporym zagrożeniem dla użytkowników! Apple wytarło podłogę konkurencją, tylko Wy tego nie rozumiecie! Apple Watch: to samo, ale lepiej. Pod każdym względem Vainglory - zaprezentowana na konferencji Apple’a gra wykorzysta technologię Metal Apple Watch oficjalnie. Wreszcie doczekaliśmy się zegarka Apple Nowa porcja filmów i zdjęć z włączonym iPhone'em 6. Smartfon dostanie dodatkowy wiersz ikon Czy tak będzie wyglądał iWatch? Premiera Bioshock w App Store. Jest drogo i nie każdy zagra! Stronghold 3 za darmo po 2 miesiącach od premiery! Icebreaker: A Viking Voyage za darmo w App Store! Promocja na Alien Shootera w App Store Chwilowa promocja na Audiko Ringtones PRO, warto skorzystać jeżeli chcesz darmowe dzwonki na iPhone’a! EPOCH 2 za darmo w App Store Dobroczynny wpływ App Store na życie Europejczyków Dwie ciekawe promocje z App Store Premiera Bioshock w App Store coraz bliżej! Duża obniżka cen gier z serii Anomaly w App Store Table Tennis Touch o połowę tańszy w App Store Pou do pobrania za darmo z App Store!