Microsoft z własną kartą SIM? Gigant może zostać wirtualnym operatorem

Gigant z Redmond pracuje obecnie nad wieloma rozwiązaniami, które mają usprawnić korzystanie z Windowsa 10. Jednym z nich ma być podobno własna karta SIM Microsoftu, która będzie dawać dostęp do sieci LTE.

Zmodyfikowane zdjęcie: Man shows a shining digital chip

Zmodyfikowane zdjęcie: Man shows a shining digital chip (shutterstock)

Nowe wydania okienek tworzone są z myślą nie tylko o komputerach i laptopach, ale także tabletach, hybrydach 2w1 czy smartfonach. Microsoft kładzie nacisk szczególnie na synchronizację danych między różnymi urządzeniami oraz integrację systemu z usługami w chmurze. Niestety, w większości przypadków z rozwiązań tych pożytek jest niewielki, gdy użytkownicy nie mają dostępu do sieci Wi-Fi.

The Verge donosi, że firma z Redmond zdaje sobie z tego sprawę i w niedalekiej przyszłości ma ułatwić użytkownikom urządzeń w Windowsem 10 dostęp do komórkowej transmisji danych. Potwierdzać ma to pojawienie się w sklepie giganta aplikacji Cellular Data. Ta do działania wymaga karty SIM Microosftu, którą firma podobno już testuje.

Rozwiązanie zakłada korzystanie z łączności komórkowej bez konieczności podpisywania długoterminowej umowy z operatorem. Kart SIM Microsoftu ma zapewnić dostęp do sieci LTE różnych operatorów, a Cellular Data ma umożliwić wybór odpowiedniego pakietu danych. Aplikacja będzie sprzężona z kontem Microsoftu, które przypisane jest do urządzenia. Opłaty za plany taryfowe będą najprawdopodobniej pobierane ze zgromadzonych na nim środków.

Aplikacja Cellular Data

Na chwilę obecną nie wiadomo kiedy firma z Redmond może wprowadzić własne karty SIM, ale pewne jest, że będą one dostępne w sklepie giganta (możliwość dokupienia jej do wybranego urządzenia). Nie wiadomo również czy gigant chce stworzyć rozwiązanie podobne do SIM-ów Apple'a, które umożliwiają wybór sieci z poziomu urządzenia, czy myśli może o przygotowaniu — wspólnie z różnymi operatorami — własnej sieci o zasięgu obejmującym cały kraj.

Gigant z Redmond już wkrótce może stać się wirtualnym operatorem, który będzie dawał możliwość dokupienia pakietów danych do sprzedawanych urządzeń z Windowsem 10. Niewątpliwą zaletą rozwiązania jest fakt, że firma nie będzie wymagała od użytkowników podpisywania umów. MS może postarać się również o to, że karta SIM zapewni dostęp do sieci różnych operatorów — do wyboru pozostanie jedynie wielkość pakietu danych.

Rozwiązanie z pewnością sprawdzi się w wielkich krajach z roamingiem wewnętrznym, jak Stany Zjednoczone, gdzie usługa powinna zostać wprowadzona w pierwszej kolejności. Nie ma co oczywiście liczyć, że Microsoft wejdzie do Polski jako wirtualny operator, ale nikomu nie powinno być z tego powodu przykro. U nas choćby Play daje spory wybór prepaidowych pakietów internetowych, a do tego umożliwia korzystanie z nadajników innych operatorów (no, może poza łącznością LTE).

Źródło: The Verge

Zobacz również: Lumia 735 vs 830

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Technologie:

5 przedmiotów codziennego użytku, które dogadają się z twoim smartfonem O wartości smartfona decydują małe, pozornie nieistotne rzeczy LineFORM - zmiennokształtny bot o nieskończonych możliwościach rodem z filmu sci-fi [wideo] Smartfonowi detektywi, czyli w poszukiwaniu podróbek smartfonów [wideo] Za 5 lat korzystanie z elektroniki będzie znacznie przyjemniejsze, ale czeka nas bardzo bolesny okres przejściowy Sony do 2020 roku chce dokonać rewolucji na rynku baterii. Wierzę w Japończyków Czekaliście na smartfony ze Snapdragonami 618 i 620? No to się nie doczekacie, ale z innego powodu, niż myślicie SwiftKey Symbols to świetna aplikacja dla osób mających problemy z nauką czy mową Test Windows Continuum. Nie, telefon jeszcze nie zastąpi komputera Najinteligentniejsze jajko świata potrafi naprawdę dużo. Oto SmartEgg Opaska i głośnik do dzielenia się biciem serca z drugą połówką. Co będzie następne? Kabel Micro-Flip zamienia zwykłe złącze Micro w USB w odwracalne Internet bez internetu, czyli niesamowite wykorzystanie komórek w Afryce [wideo] Windows Hello: spójrz na telefon i odblokuj go. Ta funkcja działa świetnie Dzięki technologii Heat Harvest ciepły obiad lub kawa naładują smartfona Ekrany przyszłości w smartfonach prawie nie będą potrzebować energii? Przełomowe technologie, które wypłynęły na rozwój komórek i smartfonów [wideo] Rozszerzona rzeczywistość? Wirtualna rzeczywistość? Ale to już było… [wideo] Snapdragon 820, Exynos 8890 czy Kirin 950 - są już pierwsze benchmarki porównawcze Exynos 8 Octa 8890 z autorskimi rdzeniami Samsunga oficjalnie. To może być najlepszy mobilny procesor na rynku Algorytmowi Microsoftu wystarczy zdjęcie, by rozpoznać Twój nastrój Snapdragon 820 oficjalnie. Ten procesor jest wielką nadzieją Qualcomma Samsung zapowiada nowy bio-procesor dla inteligentnych gadżetów, który przewidzi, kiedy zachorujesz Kirin 950 oficjalnie. Oj, mocy to mu nie zabraknie

Popularne w tym tygodniu:

Eksperci nie mają wątpliwości - iPhone X ma najlepszy ekran na rynku Google stawia sprawę jasno. Deweloperzy albo poprawią aplikacje, albo znikną one z Google Play Samsung "zapowiada" układ, na którym oparty będzie Galaxy S9 Odkryto backdoor w smartfonach OnePlusa. Co na to producent? "Wietnamczycy złamali Face ID z użyciem maski". Czy aby na pewno? Jak oszukać Face ID i internautów?