Quiz Komórkomanii #6 - chińskie smartfony (+ podsumowanie quizu o smartfonowych aparatach)

Huawei, Xiaomi, Lenovo - to tylko część pochodzących z Państwa Środka producentów, których smartfony podbijają świat. Jak dużo o nich wiecie?

Tradycyjnie zacznijmy od podsumowania ubiegłotygodniowego quizu, który dotyczył smartfonowych aparatów. Muszę jednak zaznaczyć jedną rzecz — do jednego z pytań (nr 6) wkradł się babol; początkowo było ono skonstruowane w taki sposób, że dwie odpowiedzi można było uznać za poprawne. Zanim pytanie zostało doprecyzowane, w quizie zdążyło już wziąć udział ok. 100 osób. Poniższe wyniki mogą być zatem z mojej winy nieco zaniżone, za co przepraszam.

  • W quzie udział wzięło 1100 osób.
  • 21 osób odpowiedziało prawidłowo na wszystkie pytania.
  • 7 osób odpowiedziało błędnie na wszystkie pytania.
  • 29 osób odpowiedziało poprawnie tylko na jedno pytanie.
  • Najwięcej trudności sprawiło Wam pytanie o producenta pierwszego telefonu nagrywającego filmy 4K. 65% osób postawiło na Sony, podczas gdy wspomnianym smartfonem był Acer Liquid S2 (12% głosów na Acera).

Quiz Komórkomanii #6 — chińskie smartfony

Jeśli powyższy quiz nie wyświetla się prawidłowo, kliknijcie tutaj. Podsumowanie wraz z kolejnym quizem opublikujemy w sobotę 30 stycznia.

Czy potrafisz rozpoznać markowy telefon bez logo na obudowie?

Zobacz również: Internet rzeczy czy rzeczy internetu?

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Artykuły:

3 technologie, które miały zrewolucjonizować nasze życie, a się nie przyjęły Huawei ShotX i Honor 5X w Polsce Zobacz jak wyglądałoby twoje życie, gdybyś urodził się w XIX wieku. Masz szczęście, że żyjesz tu i teraz Android w Polsce 2015 - jacy są polscy użytkownicy Androida? Czekam na czasy, gdy z mojego życia znikną wszystkie kable Gdzie jeszcze dotrze Google Street View? Teraz trafło do... miniaturowego miasta Pokaż pulpit swojego smartfona! Quiz Komórkomanii #4 - mobilne systemy operacyjne (+ podsumowanie quizu o flagowcach) Netflix w Polsce - wrażenia po jednym dniu oraz lista spolszczonych filmów i seriali Rok temu o programowaniu nie wiedział nic. Miesiąc temu wydał grę na 3 systemy mobilne Quiz Komórkomanii #3 - sprawdź swoją wiedzę o flagowcach z 2015 roku Huawei Mate S - jego aparat pokazuje pazur w nocy Huawei Mate S - 5 rzeczy, które Chińczycy zrobili dobrze 5 technologicznych błędów językowych, których powinieneś unikać, żeby nie wyjść na głupka [cz. II] Podróż w czasie: "Zaczepiłaś telefon o pończochę, to niesamowite", czyli Haier P5 20 GIF-ów, które uświadomią Ci, że żyjesz w przyszłości Wywiad z ekipą Snail Games, twórcami gry Taichi Panda „Cześć, jestem cyborgiem”. Nawet nie wiesz, jak technologia zmieniła Twoje życie Quiz Komórkomanii - sprawdź, jak uważnie śledzisz newsy na świata mobilnych technologii Wybierzmy najlepszego smartfona 2015 - Wasze propozycje 5 technologicznych błędów językowych, których powinieneś unikać, żeby nie wyjść na głupka [cz. I] Motorola - wczoraj, dziś i jutro Hologramy, inteligentne sprzęty, a może singularity? Jak zmieni się technologia do roku 2025? 10 lat w technologii. Nie uwierzysz, jak zmienił się świat

Popularne w tym tygodniu:

LG G6 to prawdopodobnie najbardziej opłacalny flagowiec na rynku Huawei Mate 10 Pro - pierwsze wrażenia Dawniej standard, dziś rarytas. 5 podstawowych funkcji telefonów, które umierają na naszych oczach Apple Watch to chyba jedyne urządzenie, którego używam codziennie i którego nie mam ochoty wymieniać na nowszy model