Jaki telefon ma... Dark Archon, redaktor naczelny serwisu arhn.eu?

W tym wydaniu "Jaki telefon ma..." przyjrzymy się urządzeniom, których używa Dark Archon.

Arkadiusz "Dark Archon" Kamiński

Arkadiusz "Dark Archon" Kamiński (youtube.com)

Arkadiusz "Dark Archon" Kamiński jest redaktorem naczelnym poświęconego grom wideo serwisu arhn.eu. Prowadzi także subskrybowany przez ponad 160 000 osób kanał na YouTubie. Z jakiego mobilnego sprzętu korzysta na co dzień?

Jakiego smartfona używasz? Dlaczego właśnie to urządzenie?

Korzystam z iPhone'a 6 Plus. Z iPhone'ów korzystać zacząłem w okolicach 2008 roku i z wrodzonego lenistwa nigdy nie przeskoczyłem na przykład na Androida. Z wiekiem coraz mniej zależy mi na nowinkach, a coraz bardziej na wygodzie, więc dużo łatwiej po prostu wymieniać telefon na kolejne iPhone'y i nie martwić się o utratę aplikacji, danych czy zmianę przyzwyczajeń. Zwyczajnie biorę do ręki nowy telefon i wszystko, zapisane w chmurze, po prostu na nim jest. 6 Plus wybrałem raczej z ciekawości — zawsze wybierałem małe telefony i chciałem zobaczyć czy spodobałby mi się większy. Spodobał się.

iPhone 6 Plus

Jak często wymieniasz telefony?

Co dwa lata w ramach abonamentu.

Czy wyobrażasz sobie życie bez smartfona?

W dzisiejszych czasach? Raczej nie. Smartfon to nie tylko telefon, ale też narzędzie do pracy i rozrywki. Z perspektywy tego jak wyglądał świat jeszcze 15 lat temu jest to przerażające, ale dziś nie wyobrażam sobie dnia bez wsadzania twarzy w ekran.

Czy używasz tabletu?

Tak i nie. Mamy w domu iPada mini, ale odkąd wyposażyłem się w iPhone'a 6 Plus, iPad w domu stracił raczej rację bytu. Czasem korzystają z niego domownicy.

iPad mini

Czy używasz smartwatcha?

Nie. Miałem okazję przetestować kilka modeli, ale ostatecznie stwierdziłem, że nie widzę dla nich zastosowania w moim trybie pracy.

Zobacz również: Internet rzeczy czy rzeczy internetu?

5 moich ulubionych aplikacji na smartfona to…

  • Trylogia GTA - jedne z najprzyjemniejszych gier komputerowych prosto w mojej kieszeni. Nawet sterowanie dotykowe daje radę choć nic nie pobije grania na kontrolerze do telefonu.
  • File Browser - narzędzie pozwalające łączyć się z całym szeregiem usług. Od Dropboksa po serwery FTP i dyski sieciowe. Ułatwia dostęp do prywatnych plików i pozwala na przykład na Chromecastowanie filmów ze zdalnych lokalizacji.
  • Dropbox - cenię sobie możliwość wykonywania zdjęć i ich automatycznego zapisywania na Dropboksie. Uwielbiam tę funkcję.
  • Spotify - Spotify zrewolucjonizowało sposób w jaki korzystamy z muzyki. Gdybym powiedział komuś 10 lat temu, że muzyki będzie słuchał "z chmury", a nie iPoda to stukałby się w czoło.
  • Modizer - jestem fanem gier Retro, więc nie mogło zabraknąć tu odtwarzacza retro. Modizer pozwala na odtwarzanie szeregu archaicznych formatów plików audio używanych na retrokomputerach. Od Commodore'owych SID-ów po Amigowe MOD-y. W dodatku ma zintegrowaną bibliotekę dziesiątek tysięcy utworów, które można łatwo pobrać do aplikacji. Piękna sprawa.

Czego najbardziej nie lubisz w mobilnych technologiach?

Baterii. Rozumiem ograniczenia technologii. Nie rozumiem za to dlaczego producenci tak uparcie wolą dawać nam cienkie telefony zamiast większych baterii.
To kolejny powód, dla którego wybrałem iPhone'a 6 Plus. Jego bateria jest na tyle duża, że po raz pierwszy od lat mam w kieszeni telefon, który nie rozładowuje się w ciągu jednego dnia zwykłego użytkowania.

Jaki telefon ma… CeZik?

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Artykuły:

3 technologie, które miały zrewolucjonizować nasze życie, a się nie przyjęły HTC HD2 czy Samsung Omnia II, czyli kiedyś dokonałem złego wyboru... Quiz Komórkomanii #7 - smartwatche (+ podsumowanie quizu o chińskich smartfonach) W świecie smartfonów nie ma już miejsca na oryginalność i to nasza wina Jaki telefon ma... CeZik? #KrzyweZwierciadło: Netflix dostosowuje ofertę do polskiego rynku. Będzie płacił widzom za oglądanie seriali Quiz Komórkomanii #6 - chińskie smartfony (+ podsumowanie quizu o smartfonowych aparatach) Huawei ShotX i Honor 5X w Polsce Zobacz jak wyglądałoby twoje życie, gdybyś urodził się w XIX wieku. Masz szczęście, że żyjesz tu i teraz Android w Polsce 2015 - jacy są polscy użytkownicy Androida? Czekam na czasy, gdy z mojego życia znikną wszystkie kable Gdzie jeszcze dotrze Google Street View? Teraz trafło do... miniaturowego miasta Pokaż pulpit swojego smartfona! Quiz Komórkomanii #4 - mobilne systemy operacyjne (+ podsumowanie quizu o flagowcach) Netflix w Polsce - wrażenia po jednym dniu oraz lista spolszczonych filmów i seriali Rok temu o programowaniu nie wiedział nic. Miesiąc temu wydał grę na 3 systemy mobilne Quiz Komórkomanii #3 - sprawdź swoją wiedzę o flagowcach z 2015 roku Huawei Mate S - jego aparat pokazuje pazur w nocy Huawei Mate S - 5 rzeczy, które Chińczycy zrobili dobrze 5 technologicznych błędów językowych, których powinieneś unikać, żeby nie wyjść na głupka [cz. II] Podróż w czasie: "Zaczepiłaś telefon o pończochę, to niesamowite", czyli Haier P5 20 GIF-ów, które uświadomią Ci, że żyjesz w przyszłości Wywiad z ekipą Snail Games, twórcami gry Taichi Panda „Cześć, jestem cyborgiem”. Nawet nie wiesz, jak technologia zmieniła Twoje życie

Popularne w tym tygodniu:

LG G6 to prawdopodobnie najbardziej opłacalny flagowiec na rynku Huawei Mate 10 Pro - pierwsze wrażenia Dawniej standard, dziś rarytas. 5 podstawowych funkcji telefonów, które umierają na naszych oczach Apple Watch to chyba jedyne urządzenie, którego używam codziennie i którego nie mam ochoty wymieniać na nowszy model