Meizu przegrało walkę z siłami natury. Świetnie zapowiadający się Pro 5 mini anulowany przez trzęsienie ziemi

Na początku lutego na Tajwanie doszło do trzęsienia ziemi sile 6,4 w skali Richtera. Olbrzymie straty objęły m.in. firmę Meizu.

Zmodyfikowane zdjęcie zniszczonej ulicy

Zmodyfikowane zdjęcie zniszczonej ulicy (Shutterstock)

Pamiętacie znanego z przecieków smartfona Meizu Pro 5 mini? Możecie już o nim zapomnieć. Przedstawiciel firmy - Li Nan - informuje za pośrednictwem Weibo, że wspomniane trzęsienie ziemi dało się we znaki tajwańskim dostawcom podzespołów. Produkcja smartfona nie może zostać zakończona, więc do sprzedaży nie trafi on wcale, albo znacznie, znacznie później.

Miezu Pro 5 mini

Szkoda, bo Meizu Pro 5 mini — ze względu na 4,7-calowy ekran i mocne bebechy - miał być telefonem w zasadzie bezkonkurencyjnym; zdaniem Konrada mógł być "królem małych flagowców".

To nie pierwszy taki przypadek

Przez tsunami, które nawiedziło Japonię w 2011 roku, w poważnych tarapatach znalazło się m.in. Sony. W wyniku uszkodzenia 15 fabryk, firma miała problemy z produkcją matryc aparatów, w efekcie czego Sony Ericsson Xperia neo zniknął z rynku. Co w całej historii istotne, jednym z atutów tego smartfona był 8-megapikselowy aparat wsparty technologią Exmor R.

Sony Ericsson Xperia neo przez japońskie tsunami został zastąpiony przez Xperię Neo V z gorszym aparatem

Producent próbował wybrnąć z całej sytuacji wprowadzając do sprzedaży Xperię neo V ze słabszym, 5-megapikselowym aparatem, ale ruch ten — jak nietrudno się domyślić - spotkał się z falą krytyki. Konsumenci widzieli bowiem tylko smartfona, który z dnia na dzień został zastąpiony przez słabszy model.

Meizu m² note — test i recenzja

Chyba nikt nie ma wątpliwości co do tego, że Meizu m² note na papierze — biorąc pod uwagę jego cenę — prezentuje się wyśmienicie. Ja miałem okazję…

Dlatego też nie sądzę, aby Meizu — mając zapewne w pamięci problemy konkurenta — zdecydowało się na podobny ruch i wprowadziło do sprzedaży telefon o gorszej niż pierwotnie zakładano specyfikacji.

Zobacz również: Appshaker 99

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Aplikacje:

Pomysł dobry, wykonanie też, ale... zawiodła reklama - recenzja BBTAN [Android i IOS] Atak klonów - sukcesem tych gier "podzieliło się" kilku deweloperów Power Hover - prosto, ładnie i bez mikropłatności. Tak moi drodzy powinno się robić gry [Android i iOS] Ile transferu zużywają popularne aplikacje? Wielki powrót po 10 latach. Jest jednak jedna rzecz, której GTA: Liberty City Stories nie mogę wybaczyć - recenzja (iOS i Android) Samotny wilk chwyta za broń - recenzja Lonewolf [Android i iOS] Alto's Adventure - przygoda z morałem dla innych deweloperów - recenzja [iOS i Android] Google otwiera internetową księgarnię z "książkami, których nie wydrukujesz" Lost in Harmony - sztuka, obok której nie można przejść obojętnie [Android i iOS] Blade: Sword of Elysion, czyli ostrza, miecze i topory. Trzeba zabijać, zabijać i jeszcze raz zabijać [iOS i Android] Z WhatsAppa korzysta już ponad miliard użytkowników miesięcznie Punch Club - bijatyki z lat 80., w fabularnej retro-strategii [Android, iOS] Downwell na kolana nie powala, ale niektórzy mogą zobaczyć w nim "to coś" - recenzja [Android, iOS] Jak sprawdzić, kto do mnie dzwoni? Jest na to aplikacja Wiatr we włosach, który czuć od samego patrzenia. Recenzja Traffic Rider [Android, iOS] Samsung w tym roku może udostępnić wszystkie swoje aplikacje użytkownikom iOS Crashlands miał być grą, na której nie można się zawieść. I tak też się stało [Android i iOS] The Room Three – nie mogłem się doczekać tej gry i się nie zawiodłem [Android i iOS] Jump Buddies - Polacy grają jako pierwsi. A może jednak nie? [Android] Worms 4 - totalna rozwałka z dozą humoru i garstką wspomnień Czy zamierzasz korzystać z Netflixa? Podsumowanie ankiety Czy zamierzasz korzystać z Netflixa? [Ankieta] BattleHand wpadł mi w oko i... po chwili z niego wyleciał [Android i iOS] 7 świątecznych dodatków do znanych i lubianych gier mobilnych [Android, iOS i Windows]

Popularne w tym tygodniu:

Ekrany 18:9 nabierają jeszcze więcej sensu. YouTube w końcu aktualizuje swoją aplikację Files Go, czyli Google będzie miał własnego menedżera plików Apple Clips 2.0 już jest. Zostałem hologramem z "Gwiezdnych wojen" SkyCash - szkoda, że tak świetna usługa ma tak skopaną aplikację Fałszywy WhattsApp w sklepie Play pobrany ponad milion razy Face ID nie zadziała w niektórych aplikacjach polskich banków. Użytkownicy muszą korzystać z PIN-u