Czytnik linii papilarnych w iPhonie 5S potwierdzony przez... Apple'a. Czy ujrzymy go również w tańszym iPhonie?

Czytnik linii papilarnych w smartfonie

Czytnik linii papilarnych w smartfonie

Już od kilku miesięcy mówi się, że jedną z najważniejszych nowości w iPhonie 5S będzie czytnik linii papilarnych. O ile jednak do tej pory wszystkie doniesienia były jedynie mniej lub bardziej wiarygodnymi plotkami i przeciekami, o tyle teraz mamy do czynienia z czymś, co można uznać za oficjalne potwierdzenie. Informacje na temat tego komponentu zostały bowiem umieszczone w najnowszej wersji testowej systemu iOS 7. 

Czwarta beta mobilnej platformy Apple'a została upubliczniona wczoraj i deweloperzy z całego świata od razu rozpoczęli przeczesywanie systemu w poszukiwaniu zmian i nowych funkcji. Ciekawego odkrycia dokonał Hamza Sood.

W plikach systemowych odnalazł on folder o wymownej nazwie "BiometricKitUI". Ukryto w nim między innymi werbalny opis samouczka, którego zadaniem będzie zapoznanie użytkownika z nową metodą odblokowywania urządzenia. Opis ten ma być odczytywany przez funkcję VoiceOver, która ułatwia komunikację z urządzeniem osobom niewidomym i niedowidzącym.

fot. 9to5mac.com

Jak widać, podczas korzystania z samouczka na ekranie ma się pojawić osoba z iPhone'em w ręku, która przytrzymuje kciuk na przycisku Home. W tym momencie zostanie wyświetlony odcisk palca zmieniający kolor w trakcie skanowania.

Przeciek ten zdradza najważniejszy szczegół, czyli miejsce, w którym zostanie ulokowany czytnik linii papilarnych. Przycisk Home od początku był najbardziej prawdopodobnym kandydatem, jednak nie brakowało plotek wskazujących na to, że będzie to logo producenta na tylnej części obudowy.

Teraz jedyną niewiadomą pozostaje to, czy czytnik biometryczny pojawi się wyłącznie w iPhonie 5S czy też ujrzymy go także w tańszym iPhonie 5C. Mimo wszystko bardziej prawdopodobna wydaje mi się opcja druga. Apple, prezentując to rozwiązanie, będzie musiał uzasadnić jego obecność troską o bezpieczeństwo danych użytkowników. Gdyby czytnika w tańszym iPhonie zabrakło, koncern niejako przyznałby, że troszczy się jedynie o dane tych klientów, którzy płacą najwięcej, a to byłoby PR-owym strzałem w stopę. Poza tym jeśli firmie zależy na tym, by spopularyzować ten standard, będzie musiała użyć do tego wszystkich dostępnych środków.

Zobacz również: Appshaker 2 #47: A Planet of Mine, Vector Pop, Unlucky 13 i inne

Wszystko wyjaśni się oczywiście w dniu premiery nowych iPhone'ów, która według plotek powinna się odbyć 18 września.

Źródło: 9to5MacPhone Arena

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Apple:

Pierwszy iPhone, czyli "telefon bez klawiatury, którego nikt nie zechce" iOS 8 wspiera WebGL. Tech demo Quake’a 3 w Safari! Nowości z App Store: Bundle oraz filmiki z gier iPhone'a 6 - (bardzo wstępne) pierwsze wrażenia Lista pierwszych gier na iOS’a które wykorzystują technologię Metal Pierwsza gra na Apple Watch sporym zagrożeniem dla użytkowników! Apple wytarło podłogę konkurencją, tylko Wy tego nie rozumiecie! Apple Watch: to samo, ale lepiej. Pod każdym względem Vainglory - zaprezentowana na konferencji Apple’a gra wykorzysta technologię Metal Apple Watch oficjalnie. Wreszcie doczekaliśmy się zegarka Apple Nowa porcja filmów i zdjęć z włączonym iPhone'em 6. Smartfon dostanie dodatkowy wiersz ikon Czy tak będzie wyglądał iWatch? Premiera Bioshock w App Store. Jest drogo i nie każdy zagra! Stronghold 3 za darmo po 2 miesiącach od premiery! Icebreaker: A Viking Voyage za darmo w App Store! Promocja na Alien Shootera w App Store Chwilowa promocja na Audiko Ringtones PRO, warto skorzystać jeżeli chcesz darmowe dzwonki na iPhone’a! EPOCH 2 za darmo w App Store Dobroczynny wpływ App Store na życie Europejczyków Dwie ciekawe promocje z App Store Premiera Bioshock w App Store coraz bliżej! Duża obniżka cen gier z serii Anomaly w App Store Table Tennis Touch o połowę tańszy w App Store Pou do pobrania za darmo z App Store!