Włosi zapowiadają aktualizację Lumii do Windowsa 10 Mobile, ale nie powinniśmy im wierzyć

Najnowsze dane sugerują, że "już" w przyszłym tygodniu może ruszyć proces aktualizacji modeli Lumia do Windowsa 10 Mobile. Dotyczyć ma on przynajmniej tych użytkowników, którzy smartfony kupili poprzez włoski oddział Vodafone.

Zmodyfikowane zdjęcie Włocha z pizzą

Zmodyfikowane zdjęcie Włocha z pizzą (Shutterstock)

Doczekamy się wreszcie aktualizacji do Windowsa 10 Mobile?

Na stronie laboratorium włoskiego operatora pojawiła się wzmianka o starcie procesu aktualizacji Lumii, który przypadać ma na przyszły tydzień (7–13 marca). Zmiana oprogramowania z Windows Phone 8.1 na Windows 10 Mobile dotyczyć ma w pierwszej kolejności modeli Lumia 1520, 930, 830, 735, 635 i 535. Aktualizacja ma być oczywiście przeprowadzana w systemie OTA (over-the-air).

Czy oznacza to, że także użytkownicy Lumii z Polski będą mogli liczyć na nowy soft? Biorąc pod uwagę, że wprowadzenie aktualizacji w podanym terminie we Włoszech nie jest wcale pewne, na wiele bym nie liczył. Tym bardziej, że do tej pory pojawiało się wiele różnych zapowiedzi, które wyciekały od różnych operatorów, ale żadna z nich nie okazała się prawdziwa.

Zapał studzi również Marek Zaleski z polskiego oddziału Microsoftu. Nie komentuje on informacji, które pojawiły się na stronie włoskiego Vodafone, a zapewnia jedynie, że firma cały czas pracuje nad nowym oprogramowaniem.

Jak tylko zostanie ustalona data, natychmiast podzielimy się nią publicznie.

Microsoft się nie popisał, ale…

Gigant z Redmond słynął z szybkiego i sprawnego wprowadzania nowych wersji mobilnych okienek, ale przejście na Windowsa 10 Mobile okazało się dość problematyczne. Jedyne urządzenia dostępne na rynku z nowym systemem, to te, które miały go w standardzie - Lumia 950, 950 XL i 550.

Przedstawiciele firmy nie raz zapowiadali, że proces aktualizacji dla wybranych modeli rozpocznie się przed końcem 2015 roku. W połowie grudnia pojawiły się wzmianki, że prace się opóźniają, więc nowy soft do starszych modeli zostanie wydany w 2016 roku. Teraz mamy marzec i dalej nic w temacie się nie zmieniło. Potwierdza to, jak dużo pracy nad optymalizacją oprogramowania ma Microsoft, ale w żaden sposób nie zmienia tego, że gigant powinien udzielić oczekującym użytkownikom stosownych wyjaśnień i przedstawić konkrety.

Sam szczególnie nie przejmuję się opóźnieniami i nie chodzi o to, że nie czekam na Windowsa 10 Mobile. System na Lumii 950 XL bardzo mi się spodobał, więc wolę okazać nieco cierpliwości, a mieć za to pewność, że oprogramowanie, które trafi na moją Lumię 1520, będzie w pełni sprawne i dobrze zoptymalizowane. Tym bardziej, że MS pewnie wyrobi się szybciej z opóźnioną aktualizacją niż większość producentów androidów z update'em do 6.0 Marshmallow dla ubiegłorocznych urządzeń.

Zobacz również: Appshaker 2 #5 - gry i aplikacje na Androida

Źródło: WindowsCentral, Vodafone.it

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Telefony:

10 najmniejszych telefonów komórkowych na świecie #WaszymZdaniem: Czy kupowanie nowego flagowca ma jeszcze sens? Oppo R9 i R9 Plus - wyciekają zdjęcia i parametry techniczne Galaxy J5 oraz J7 (2016) zapowiadają się świetnie. Niech tylko cena będzie dobra Nowości Xiaomi sprzedają się tak dobrze, że trzeba zwiększyć nakłady produkcyjne Skorzystali z aplikacji na smartfonie: 1 osoba nie żyje, 10 jest rannych Czy kupowanie nowego flagowca ma jeszcze sens? [Ankieta] Huawei P9 - zdjęcia i nowa porcja przecieków Poznaj 5 nowych smartfonów Wiko. Wyglądają nietuzinkowo i niewiele kosztują Vivo Xplay5 oficjalnie. Ma zagięty ekran i 6 GB RAM-u! Coraz więcej producentów chce używać zagiętych ekranów i Samsung może się tylko cieszyć Te urządzenia udowadniają, że pośpiech jest złym doradcą Co pojawi się w Androidzie N? Podsumowanie przecieków 5 rzeczy, których mogłeś nie wiedzieć o Samsungu Galaxy S7 Które mobilne systemy operacyjne są najpopularniejsze w Polsce i na świecie? Przez nowe technologie czuję się staro, czyli moja przygoda ze Snapchatem Który z zaprezentowanych na MWC 2016 flagowców może sprzedawać się najlepiej? #WaszymZdaniem: Który z flagowców pokazanych na MWC 2016 podobał ci się najbardziej? Na MWC 2016 najciekawszy był dla mnie... Alcatel LG X cam i X screen – bardzo wyspecjalizowane telefony ze średniej półki. Dla mas czy entuzjastów? 7 wspaniałych, czyli najlepsze smartfonowe nowości MWC 2016 Władze Bombaju zakazały robienia selfie w niektórych miejscach Który z flagowców pokazanych na MWC 2016 podobał ci się najbardziej? [Ankieta] ZOPO Speed 8 oficjalnie. Szybkość to jego niejedyna zaleta

Popularne w tym tygodniu:

Nubia Z17S oficjalnie. Piękny i potężny smartfon w Polsce jako Archos Diamond Omega Purism Librem 5, czyli Linux alternatywą dla Androida i iOS-u? Ta idea wciąż jest żywa! Oto "bezramkowa" i budżetowa Lumia z 2014 roku, która... nigdy nie trafiła do sprzedaży Huawei Mate 10 i Mete 10 Pro oficjalnie. Oto nowe "inteligentne maszyny" Huaweia Huawei Mate 10 Lite oficjalnie. To może być hit sprzedaży BlackBerry Motion oficjalnie. Takiego smartfonu kanadyjska marka jeszcze miała Samsung Galaxy A5 (2018) i A7 (2018) mogą prezentować się świetnie Zachwyć się! ZTE Axon M oficjalnie. Pomysł z rozkładanym smartfonem jest świetny, ale to jeszcze nie to