Jest nowy Instagram na mobilnego Windowsa. Wciąż jako... wersja beta

Trochę to zajęło, ale w sklepie Microsoftu wreszcie pojawił się nowy Instagram. Program, który dostępny będzie dla użytkowników Windowsa 10 Mobile, wciąż nie wyszedł jednak z fazy... beta testów.

Instagram (beta) dla Windows 10 Mobile

Instagram (beta) dla Windows 10 Mobile (youtube)

Po wieczność w wersji BETA

Instagram był jedną z tych pozycji, których najbardziej brakowało w systemie Windows Phone. Gdy więc w drugiej połowie 2013 roku Microsoft ogłosił, że klient popularnego serwisu zawita na jego platformę, wielu użytkowników było bardzo zadowolonych. Aplikacja dostępna była w wersji beta, która nie dawała dostępu do wszystkich funkcji serwisu, ale można było liczyć, że szybko się to zmieni. Rzeczywistość brutalnie zweryfikowała oczekiwania fanów.

Okazało się bowiem, że Instagram przez 2,5 roku nie tylko nie pozbył się dopisku "BETA" w nazwie, to jeszcze był bardzo wolno rozwijany. "Bardzo wolno" to zresztą złe określenie dla pozycji, której ostatnia sensowna aktualizacja przeprowadzona została w 2014 roku. Do tej pory użytkownicy modeli z Windows Phone 8.1 muszą korzystać z starej wersji programu, która jest daleko w tyle za odpowiednikami na Androida czy iOS. Raczej się już to nie zmieni.

Nowy Instagram pod Windowsa 10 Mobile

Microsoft i Instagram postanowili porzucić starszą wersję i skupić się na nowej aplikacji, która dostępna będzie dla użytkowników Windowsa 10 Mobile. O programie najpierw poinformowali koledzy z Windows Blog Italia, którzy przygotowali nawet jego krótką prezentację, a wczoraj pozycja pojawiła się w sklepie z aplikacjami giganta. Nastąpił oczekiwany skok jakościowy?

Tak, co do tego nie można mieć wątpliwości. Nowa wersja Instagrama to port programu dostępnego na platformę iOS, więc użytkownicy modeli z Windowsem będą mogli wreszcie korzystać z tych samych funkcji, co ci używający iPhone'ów lub androidów. Aplikacja ma też odświeżony interfejs, który jest ładniejszy i bardziej czytelny.

Dalej w wersji beta

Radość psuje nieco słowo "beta", które pojawił się przy nazwie programu. Ma ono odnosić się do tego, że program jest cały czas testowany, więc część użytkowników może natrafić na pewne błędy. Potwierdzają to opinie niektórych posiadaczy nowych Lumii mających problemy z wyświetlaniem grafiki lub logowanie przez konto Facebooka.

Nowy Instagram dostępny ma być jako uniwersalna aplikacja, która będzie zapewniać podobne wrażenia z korzystania na smartfonach, tabletach, komputerach, a być może nawet i konsoli Xbox One. Pozwala to więc sądzić, że Microsoft tym razem zadba, aby wydawca nieco szybciej ulepszał klienta serwisu przeznaczonego dla urządzeń z okienkami.

Zapowiedzi tego typu słyszeliśmy jednak już wcześniej, a na początku przypomniałem, jak wiele okazały się warte…

Zobacz również: Korzenie Bejeweled i Candy Crush Saga

Źródło: Windows Blog Italia, Microsoft

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Aplikacje:

Który z układów w smartfonach jest najbardziej wydajny? iSlash Heroes - nowych pomysłów niewiele, ale gra się całkiem przyjemnie [Android i iOS] Peeple to kontrowersyjna aplikacja służąca do oceniania innych ludzi. Nie sądzę, by internet był na nią gotowy Pojawiło się kolejne zagrożenie na Androidzie. Na atak podatnych jest 500 mln urządzeń. Jak się zabezpieczyć? Snapchat mnie przeraża, ale ja po prostu z niego nie korzystam Deweloperzy, którzy postawili na Windowsa zarabiają ponad dwa razy więcej niż koledzy od Androida! Smartfon zamiast komputera pokładowego w samochodzie? Takie rozwiązanie proponuje Honda father.io ma być FPS-em, który będzie dziać się w twojej okolicy Microsoft uśmiercił swoje lekarstwo na niewielką liczbę aplikacji na mobilnego Windowsa, ale oferuje deweloperom alternatywę Futurama Game of Drones, czyli "shut up and take my money"? [Android i iOS] Meizu przegrało walkę z siłami natury. Świetnie zapowiadający się Pro 5 mini anulowany przez trzęsienie ziemi Pomysł dobry, wykonanie też, ale... zawiodła reklama - recenzja BBTAN [Android i IOS] Atak klonów - sukcesem tych gier "podzieliło się" kilku deweloperów Power Hover - prosto, ładnie i bez mikropłatności. Tak moi drodzy powinno się robić gry [Android i iOS] Ile transferu zużywają popularne aplikacje? Wielki powrót po 10 latach. Jest jednak jedna rzecz, której GTA: Liberty City Stories nie mogę wybaczyć - recenzja (iOS i Android) Samotny wilk chwyta za broń - recenzja Lonewolf [Android i iOS] Alto's Adventure - przygoda z morałem dla innych deweloperów - recenzja [iOS i Android] Google otwiera internetową księgarnię z "książkami, których nie wydrukujesz" Lost in Harmony - sztuka, obok której nie można przejść obojętnie [Android i iOS] Blade: Sword of Elysion, czyli ostrza, miecze i topory. Trzeba zabijać, zabijać i jeszcze raz zabijać [iOS i Android] Z WhatsAppa korzysta już ponad miliard użytkowników miesięcznie Punch Club - bijatyki z lat 80., w fabularnej retro-strategii [Android, iOS] Downwell na kolana nie powala, ale niektórzy mogą zobaczyć w nim "to coś" - recenzja [Android, iOS]

Popularne w tym tygodniu:

Ekrany 18:9 nabierają jeszcze więcej sensu. YouTube w końcu aktualizuje swoją aplikację Files Go, czyli Google będzie miał własnego menedżera plików Apple Clips 2.0 już jest. Zostałem hologramem z "Gwiezdnych wojen" SkyCash - szkoda, że tak świetna usługa ma tak skopaną aplikację Face ID nie zadziała w niektórych aplikacjach polskich banków. Użytkownicy muszą korzystać z PIN-u