Modecom Beam - dzięki temu gadżetowi twój smartfon przejmie kontrolę nad nieinteligentnymi urządzeniami

Sterowanie telewizorami czy zestawami kina domowego z poziomu smartfona nie jest niczym nadzwyczajnym, ale musi zostać spełniony jeden z dwóch warunków: albo smartfon ma port podczerwieni, albo sterowane urządzenia wspierają standardy Bluetooth lub Wi-Fi. Co jeśli żaden z tych warunków nie jest spełniony? Wciąż nie wszystko stracone.

Na naszą redakcyjną skrzynkę mailową spłynęła właśnie prasówka dotycząca bardzo fajnie zapowiadającego się akcesorium firmy Modecom.

MODECOM BEAM to pierwsze na rynku urządzenie o miniaturowych rozmiarach (32 mm x 32 mm x 11 mm) i niewielkiej wadze (14 gramów), które pozwoli przekształcić dowolny, wyposażony w moduł Bluetooth smartfon w domowe centrum zarządzania urządzeniami sterowanymi podczerwienią.

Ten mały gadżet pełni funkcję pośrednika między smartfonem a urządzeniami sterowanymi pilotami na podczerwień. Producent zapewnia, że jest on kompatybilny z 99 proc. kontrolowanych w ten sposób telewizorów, odtwarzaczy DVD i Blue-ray, zestawów kina domowego, tunerów telewizyjnych, odbiorników telewizji satelitarnej, sprzętów Hi-Fi, projektorów, klimatyzatorów, elektrycznych żaluzji, włączników światła i wentylatorów.

Do sterowania całą elektroniką służyć ma łatwa w konfiguracji aplikacja, którą można sparować z dowolną liczbą urządzeń oddalonych nie dalej niż 10 metrów od Beama. Co więcej, po konfiguracji gotowe ustawienia będzie można udostępnić innym domownikom.

Chcę to!

Choć diody IR jakieś trzy lata temu zaczęły wracać do smartfonowych łask, obecnie coraz więcej producentów wycofuje się z tego rozwiązania. Dlaczego? Zapewne po części dlatego, że możliwości portów podczerwieni wykorzystywało relatywnie niewielu użytkowników, ale raczej nie bez znaczenia jest również fakt, że wielu producentów ma interes w sprzedawaniu własnych inteligentnych urządzeń i dawanie drugiego życia staremu sprzętowi jest im nie na rękę.

U mnie uchowało się jeszcze sporo sprzętu, który nie jest smart i perspektywa zastąpienia wszystkich pilotów smartfonem bardzo mi się podoba.

Cena Beama nie została jeszcze ustalona, ale Modecom zapewnia, że będzie nie wyższa niż 199 zł.

Zobacz również: Sony Xperia Z3

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Telefony:

Nokia E6-00 na pierwszych zdjęciach Xperia Z1 Compact wreszcie oficjalnie Motorola: 3 nowe modele z serii RAZR i obietnica - aktualizacja lub 100 dol. w prezencie „Kup Pan Samsunga SIII mini, będzie Pan zadowolony”. W świecie nowych technologii Kowalski ma przerąbane Kolejna OMNIA jako Samsung i8000? Nokia E7, Samsung Galaxy S i Nokia N8 - porównanie wyświetlaczy HTC First, czyli "pierwszy" smartfon z Facebook Home Biało-zielona koncepcja SE 5 cali będzie standardem? ZTE dodaje swoją propozycję Bramka Obraniaka nakręcona Nokią N8! [wideo] HTC Trophy - pierwsza wizualizacja dobrej jakości Nokia 6 oficjalnie. Zapowiada się bardzo obiecująco!

Popularne w tym tygodniu:

LG Wing oficjalnie. Ma obracany ekran i funkcję gimbala LG Wing z obracanym ekranem w naszych rękach. Pierwsze wrażenia Samsung Galaxy S20 FE oficjalnie. Oto polskie ceny najtańszej wersji flagowca Sony Xperia 5 II oficjalnie. To kompaktowa siostra Xperii 1 II Motorola Moto G9 Plus i E7 Plus już w Polsce. Są i ceny [aktualizacja] Royole FlexPai 2 oficjalnie. Oto następca pierwszego składaka na rynku Nokia 2.4 i 3.4 oficjalnie. Niedrogie smartfony z długimi aktualizacjami Androida