Modecom Beam - dzięki temu gadżetowi twój smartfon przejmie kontrolę nad nieinteligentnymi urządzeniami

Sterowanie telewizorami czy zestawami kina domowego z poziomu smartfona nie jest niczym nadzwyczajnym, ale musi zostać spełniony jeden z dwóch warunków: albo smartfon ma port podczerwieni, albo sterowane urządzenia wspierają standardy Bluetooth lub Wi-Fi. Co jeśli żaden z tych warunków nie jest spełniony? Wciąż nie wszystko stracone.

Na naszą redakcyjną skrzynkę mailową spłynęła właśnie prasówka dotycząca bardzo fajnie zapowiadającego się akcesorium firmy Modecom.

MODECOM BEAM to pierwsze na rynku urządzenie o miniaturowych rozmiarach (32 mm x 32 mm x 11 mm) i niewielkiej wadze (14 gramów), które pozwoli przekształcić dowolny, wyposażony w moduł Bluetooth smartfon w domowe centrum zarządzania urządzeniami sterowanymi podczerwienią.

Ten mały gadżet pełni funkcję pośrednika między smartfonem a urządzeniami sterowanymi pilotami na podczerwień. Producent zapewnia, że jest on kompatybilny z 99 proc. kontrolowanych w ten sposób telewizorów, odtwarzaczy DVD i Blue-ray, zestawów kina domowego, tunerów telewizyjnych, odbiorników telewizji satelitarnej, sprzętów Hi-Fi, projektorów, klimatyzatorów, elektrycznych żaluzji, włączników światła i wentylatorów.

Do sterowania całą elektroniką służyć ma łatwa w konfiguracji aplikacja, którą można sparować z dowolną liczbą urządzeń oddalonych nie dalej niż 10 metrów od Beama. Co więcej, po konfiguracji gotowe ustawienia będzie można udostępnić innym domownikom.

Chcę to!

Choć diody IR jakieś trzy lata temu zaczęły wracać do smartfonowych łask, obecnie coraz więcej producentów wycofuje się z tego rozwiązania. Dlaczego? Zapewne po części dlatego, że możliwości portów podczerwieni wykorzystywało relatywnie niewielu użytkowników, ale raczej nie bez znaczenia jest również fakt, że wielu producentów ma interes w sprzedawaniu własnych inteligentnych urządzeń i dawanie drugiego życia staremu sprzętowi jest im nie na rękę.

U mnie uchowało się jeszcze sporo sprzętu, który nie jest smart i perspektywa zastąpienia wszystkich pilotów smartfonem bardzo mi się podoba.

Cena Beama nie została jeszcze ustalona, ale Modecom zapewnia, że będzie nie wyższa niż 199 zł.

Zobacz również: HTC One M9 w naszych rękach

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Telefony:

Era G1: 10 lat pierwszego smartfonu z Androidem Kierownik kolei? Archiwista? A może Nieczytelnik? Jakim typem komentującego jesteś? 10 najmniejszych telefonów komórkowych na świecie Samsung GUARD S7 - bezpłatna wymiana uszkodzonego ekranu i 3-letnia gwarancja! Nowy Redmi 3, czyli czytnik papilarny kosztem wielkiej baterii #wSkrócie: HTC 10 na zdjęciach oraz zaproszenie na prezentację nowych urządzeń Apple'a Galaxy S7 to prawdopodobnie najlepszy smartfon dla graczy HTC będzie tworzyć Nexusy przez 3 najbliższe lata? Ucieszyłoby mnie to Samsung Galaxy J1 mini oficjalnie. Nie wygląda to najlepiej... Android - statystyki na marzec 2016. Lollipop w końcu jest najpopularniejszą wersją systemu Samsung Galaxy S7 - jak działa Always On Display? Czy obawiasz się o bezpieczeństwo danych na swoim smartfonie? [Ankieta] ZTE Blade D2 to budżetowiec z bardzo dużą baterią #wSkrócie: nowe zdjęcia HTC 10, Moto 360 Sport w Polsce oraz nocna wyprzedaż smartfonów Nie zgadniesz, jakich smartfonów używają bohaterowie nowego sezonu House of Cards Huawei P9 - data premiery i podsumowanie przecieków #WaszymZdaniem: Czy kupowanie nowego flagowca ma jeszcze sens? Włosi zapowiadają aktualizację Lumii do Windowsa 10 Mobile, ale nie powinniśmy im wierzyć HTC One 10 może być ładnym, mocnym i przemyślanym smartfonem [Aktualizacja] Oppo R9 i R9 Plus - wyciekają zdjęcia i parametry techniczne Galaxy J5 oraz J7 (2016) zapowiadają się świetnie. Niech tylko cena będzie dobra Nowości Xiaomi sprzedają się tak dobrze, że trzeba zwiększyć nakłady produkcyjne Skorzystali z aplikacji na smartfonie: 1 osoba nie żyje, 10 jest rannych Czy kupowanie nowego flagowca ma jeszcze sens? [Ankieta]

Popularne w tym tygodniu:

MyPhone Pocket Pro. Genialny smartfon za 500 zł, który zaskoczył mnie... wszystkim OPPO A1K już w Polsce. Oto cena nowego budżetowca [#wSkrócie] HTC Wildfire X oficjalnie. Tajwańczycy wskrzeszają kultową serię Samsung Galaxy A10s oficjalnie. Budżetowiec w poprawionej wersji [#wSkrócie]