Pierwszym telefonem wyglądającym jak iPhone 7 nie będzie iPhone 7?

Dopiero co pisałem o modelach Oppo R9 i R9 Plus, które do złudzenia przypominają iPhone'a 6. Jest jeden producent, który idzie z duchem czasu i nie ogląda się za telefonami zaprezentowanymi 1,5 roku temu.

iPhone 6

iPhone 6 (Apple)

Po kolei. Kilka dni temu do sieci wyciekło zdjęcie przestawiające ponoć projekt obudowy iPhone'a 7. Bazując na nim Steve Hemmerstoffer z serwisu NowhereElse przygotował mock-up prezentujący prawdopodobny wygląd smartfona. W oczy rzuca się przede wszystkim biegnące przy górnej i dolnej krawędzi plastikowe paski umożliwiający prawidłową pracę ulokowanych pod metalową obudową modułów łączności.

Nieco później serwis BastillePost dotarł do zdjęcia przedstawiającego podobno gotową obudowę iPhone'a 7, a konkretnie znanego z przecieków wariantu Pro z podwójnym aparatem. Również tutaj widać charakterystyczne paski.

Wczoraj na forum Feng wylądowała kolejna fotka przedstawiająca rzekomo iPhone'a.

iPhone 7? Jak się okazało - nie

O tym ostatnim wycieku zdecydowałem się na łamach Komórkomanii nie pisać, bo pachniał mi on fejkiem. Przede wszystkim wspomniany pasek wygląda nieco inaczej i jest bardziej oddalony od krawędzi obudowy niż na wcześniejszych zdjęciach. Poza tym fotka wygląda tak, jakby komuś zależało na ukryciu logo producenta i innych charakterystycznych elementów obudowy. No bo kto trzymając telefon fotografuje sam dół tylnej części obudowy?

Okazało się, że miałem nosa, co potwierdził Li Nan - wiceprezezes firmy Meizu. Napisał on wprost, że na zdjęciu, które wczoraj obiegło sieć widoczny jest nadchodzący flagowiec Meizu Pro 6.

Zobacz również: Lenovo S90 - wierna kopia iPhone'a

Kto od kogo kopiuje?

Oczywiście wciąż obracamy się w sferze przecieków, ale to nie przypadek, że iPhone 7 i Meizu Pro 6 mają wyglądać bardzo podobnie. Kto jednak był pierwszy? Tego być może nie dowiemy się już nigdy. Owszem, smartfon Apple'a wyciekł na zdjęciach wcześniej, ale chyba nikt nie myśli, że Meizu zdążyło skopiować pomysł i wyprodukować obudowę w dwa dni bazując na niewiadomego pochodzenia fotce.

Za każdym rozwiązaniem stoją wymyślone przez kogoś technologie i patenty, a nie jest tajemnicą, że producenci smartfonów bacznie obserwują poczynania konkurentów. W takich przypadkach dotarcie po nitce do kłębka jest niemal niemożliwe. Poza tym — jak mawiał główny bohater podziemnego kręgu - "wszystko jest kopią kopii z kopii".

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Telefony:

Toshiba Portege G810 z Windows Mobile 6.1 LG G3 to dopiero początek. Następca G Flexa już w drodze CTIA 2009: HTC Snap z QWERTY Huawei Honor 4X ma zapewnić co najmniej 3 dni pracy na pojedynczym ładowaniu LG G7 fit oficjalnie w Polsce. Pojawił się późno, ale oferowany jest z niezłymi dodatkami Meizu Pro 7 i Pro 7 Plus oficjalnie. 10 rdzeni, podwójny aparat i dwa ekrany Sony Ericsson Xperia neo - oficjalnie Xiaomi zapowiada nowego flagowca. To nie Mi 5s, tylko Mi Note S Moto X - przegląd pierwszych hands-onów [wideo] iPhone 6, iPhone 6 Plus i Apple Watch - wszystkie reklamy w jednym miejscu Samsung chce ci pokazać, co stracisz, nie kupując Galaxy S5. Wiele tego nie ma Nokia przygotuje telefon z Windows Phone 7?

Popularne w tym tygodniu:

Escobar Fold 1: prawda o składanym smartfonie brata barona narkotykowego Samsung Galaxy A71 i A51 oficjalnie. Mają poczwórne aparaty i wyglądają jak Galaxy S11 Redmi K30 5G oficjalnie. Nowość Xiaomi ma ekran 120 Hz i niezłe ceny Motorola One Hyper oficjalnie. Brak wcięcia, wysuwany aparat i superszybkie ładowanie Samsung szykuje kolejne składane telefony. Cena jednego może być zaskakująco niska iPhone 12 jednak w czterech wersjach? Są i przecieki o nowym iPadzie Nokia 2.3 oficjalnie. Budżetowiec z ryflowanym tyłem Redmi K30 w wersji 4G jednak powstanie Motorola razr w Polsce - na razie w ofercie tylko jednego operatora Huawei nova 6, 6 5G i 6 SE oficjalnie. Potrójne uderzenie Huaweia