Tissot Smart-Touch - markowy smartwatch, który poprawadzi cię przez miejską dżunglę

Kolejny ze szwajcarskich producentów zegarków wprowadza sprzęt, który ma współpracować ze smartfonami. Tissot Smart-Touch nie ma może tak wielkich możliwości, jak urządzenia z Androidem Wear, ale i tak może poszczyć się kilkoma interesującymi funkcjami.

Tissot Smart-Touch

Tissot Smart-Touch

Tissot dołącza do wyścigu

Znana marka szwajcarskich zegarków Tissot, która należy do Swatch Group, ogłosiła zamiar wejścia na rynek inteligentnych urządzeń noszonych. Firma póki co nie chce iść jednak śladami TAG Heuera, który zaprezentował już sprzęt z systemem Android Wear. Tissot pozostaje przy bardziej klasycznych konstrukcjach. Nowy sprzęt firmy najprościej określić jako zmodyfikowaną wersję zegarka T-Touch Expert Solar, która dzięki dedykowanej aplikacji może współpracować ze smartfonami.

Tissot Smart-Touch

Smart-Touch to tradycyjny zegarek kwarcowy, którego wskazówki wprawiane są w ruch przez miniaturowe silniczki. Uwagę zwracają mały ekranik LCD, który został umieszczony u dołu przedniego panelu, oraz komórki fotowoltaiczne, które przekształcają energię słoneczną na elektryczną. Mały panel solarny wykorzystywany jest oczywiście do doładowywania baterii.

Co sprawia, że produkt Tissota można określić mianem inteligentnego zegarka?

Sprzęt wyposażony został w moduł Bluetooth, dzięki któremu może łączyć się ze smartfonami. Zarządzanie "smartfunkcjami" możliwe jest z poziomu dedykowanej aplikacji, a wywołuje się je dzięki dotykowemu panelowi zegarka.

Tissot Smart-Touch — jak wspomniałem wyżej — nie oferuje tak wielu funkcji, jak sprzęt oparty na Androidzie Wear, Tizenie czy webOS. Zawiedzeni będą przede wszystkim ci użytkownicy, którzy cenią wyświetlanie powiadomień na ekranie naręcznego urządzenia. Szwajcarzy zadbali za to o szereg funkcji, które związane są z nawigacją.

Tissot Smart-Touch - funkcje

Zdecydowanie najważniejszą jest synchronizacja danych z mapami i nawigacją w smartfonie. Umożliwia to wyświetlanie prostych wskazówek drogowych na ekraniku zegarka. Smart-Touch może również śledzić trasę przemieszczania się użytkownika, udostępniać aktualną lokalizację oraz kierować użytkownika do domu (wcześniej ustalonej lokalizacji). Sprzęt może automatycznie aktualizować godzinę i datę.

Smart-Touch z akcesoriami Tissota

Zobacz również: Sony Xperia: niezwykły monodram Macieja Stuhra

Producent wraz z zegarkiem wprowadza również dwa dodatkowe akcesoria. Pierwszym jest elektroniczny znacznik, który można przypiąć do kluczy lub innego cennego przedmiotu (możliwość ich lokalizacji za pomocą zegarka), a drugim nieduża stacja pogodowa, z której dane (temperatura, ciśnienie czy wilgotność powietrza) wyświetlane są w aplikacji i na ekraniku zegarka.

Dla fanów porządnych zegarków kwarcowych

Tissot Smart-Touch to sprzęt, który przede wszystkim jest tradycyjnym zegarkiem — działa bez problemu nawet, gdy nie jest sparowany ze smartfonem. Producent dodał oczywiście kilka inteligentnych opcji, które związane są z nawigacją, a także dwa przydatne akcesoria, ale to wciąż produkt diametralnie różnych od — stworzonych z myślą o przekazywaniu danych ze smartfona i wyszukiwaniu informacji — elektronicznych smartwatchy.

Części użytkowników spodoba się pomysł Tissota, a inni będą omijać go szerokim łukiem. Tym bardziej, że Szwajcarzy wyceniają swój nowy zegarek na ok. 1100–1200 dol. To kwota, na której wydanie prędzej zgodzą się fani markowych zegarków kwarcowych niż miłośnicy noszonych gadżetów.

Źródło: Engadget, A Blog to Watch

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł ma 1 komentarz

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Akcesoria:

Najdziwniejsze etui i pokrowce na komórki [TOP 20] LG G5 - ceny modułów ujawnione Apple Watch z opaską, która umożliwi pomiar EKG. Czy można ufać takim akcesoriom? Pytamy specjalistę Nixon Mission oraz Fossil Q Marshal i Q Wander to interesujące smartwatche z Androidem Wear GoTenna to gadżet, dzięki któremu twój smartfon połączy się z innym smartfonem nawet w miejscu, w którym w ogóle nie ma zasięgu Samsung Charm to inteligentna opaska, ale nie dla geeka. I to jest w niej najlepsze LG Hi-Fi Plus i Cam Plus - zobacz jak działają moduły do LG G5 W IV kwartale 2015 na rynek trafiło więcej szwajcarskich czy inteligentnych zegarków? Statystyki mnie zaskoczyły VerveLife to nowa marka sygnowana logo Motoroli. Znajdziesz je na słuchawkach, sportowej kamerce i... obroży dla psa Rook to pierwszy domowy dron. Zapowiada się świetnie, ale jeden brak może irytować Google w tym roku może pokazać nowe gogle oraz technologię Android VR W 2015 roku Apple sprzedał najwięcej smartwatchy, ale liderem całego rynku wearables był ktoś inny Samsung ma nowy pomysł na identyfikację użytkownika. Będzie skanować żyły Ten sprzęt powinien znaleźć się w każdym sklepie ze smartfonami Fitbit Alta byłby niezłą opaską fitness, gdyby nie jeden niewybaczalny brak Podróbka Apple Watcha 2 za 350 zł? Tak, choć oryginału jeszcze nie ma... NutriRay3D to gadżet, który pozwoli ocenić, ile kalorii ma Twój posiłek dokiWatch - najbadziej zaawansowany smartwatch dla dzieci? Xiaomi oficjalnie weszło do Polski, ale smartfonów w ofercie brak Kruger&Matz Style to niedrogi smartwatch z okrągłym ekranem Samsung S-Patch to prototyp gadżetu, który będzie "prywatnym lekarzem" Co tam smartwatche. Firma medyczna pokazała inteligentną naklejkę wyglądającą jak tatuaż Casio Smart Outdoor Watch WSD-F10 - Android Wear i miesiąc pracy na jednym ładowaniu? Jest jednak haczyk UA HealthBox, czyli HTC i Under Armour myślą o aktywnych użytkownikach

Popularne w tym tygodniu:

Tak, nowe etui Apple'a wygląda paskudnie, ale nie to jest największy problem