Tissot Smart-Touch - markowy smartwatch, który poprawadzi cię przez miejską dżunglę

Kolejny ze szwajcarskich producentów zegarków wprowadza sprzęt, który ma współpracować ze smartfonami. Tissot Smart-Touch nie ma może tak wielkich możliwości, jak urządzenia z Androidem Wear, ale i tak może poszczyć się kilkoma interesującymi funkcjami.

Tissot Smart-Touch

Tissot Smart-Touch

Tissot dołącza do wyścigu

Znana marka szwajcarskich zegarków Tissot, która należy do Swatch Group, ogłosiła zamiar wejścia na rynek inteligentnych urządzeń noszonych. Firma póki co nie chce iść jednak śladami TAG Heuera, który zaprezentował już sprzęt z systemem Android Wear. Tissot pozostaje przy bardziej klasycznych konstrukcjach. Nowy sprzęt firmy najprościej określić jako zmodyfikowaną wersję zegarka T-Touch Expert Solar, która dzięki dedykowanej aplikacji może współpracować ze smartfonami.

Tissot Smart-Touch

Smart-Touch to tradycyjny zegarek kwarcowy, którego wskazówki wprawiane są w ruch przez miniaturowe silniczki. Uwagę zwracają mały ekranik LCD, który został umieszczony u dołu przedniego panelu, oraz komórki fotowoltaiczne, które przekształcają energię słoneczną na elektryczną. Mały panel solarny wykorzystywany jest oczywiście do doładowywania baterii.

Co sprawia, że produkt Tissota można określić mianem inteligentnego zegarka?

Sprzęt wyposażony został w moduł Bluetooth, dzięki któremu może łączyć się ze smartfonami. Zarządzanie "smartfunkcjami" możliwe jest z poziomu dedykowanej aplikacji, a wywołuje się je dzięki dotykowemu panelowi zegarka.

Tissot Smart-Touch — jak wspomniałem wyżej — nie oferuje tak wielu funkcji, jak sprzęt oparty na Androidzie Wear, Tizenie czy webOS. Zawiedzeni będą przede wszystkim ci użytkownicy, którzy cenią wyświetlanie powiadomień na ekranie naręcznego urządzenia. Szwajcarzy zadbali za to o szereg funkcji, które związane są z nawigacją.

Tissot Smart-Touch - funkcje

Zdecydowanie najważniejszą jest synchronizacja danych z mapami i nawigacją w smartfonie. Umożliwia to wyświetlanie prostych wskazówek drogowych na ekraniku zegarka. Smart-Touch może również śledzić trasę przemieszczania się użytkownika, udostępniać aktualną lokalizację oraz kierować użytkownika do domu (wcześniej ustalonej lokalizacji). Sprzęt może automatycznie aktualizować godzinę i datę.

Smart-Touch z akcesoriami Tissota

Zobacz również: Przyszłość fotografii. Premiera Huawei P30

Producent wraz z zegarkiem wprowadza również dwa dodatkowe akcesoria. Pierwszym jest elektroniczny znacznik, który można przypiąć do kluczy lub innego cennego przedmiotu (możliwość ich lokalizacji za pomocą zegarka), a drugim nieduża stacja pogodowa, z której dane (temperatura, ciśnienie czy wilgotność powietrza) wyświetlane są w aplikacji i na ekraniku zegarka.

Dla fanów porządnych zegarków kwarcowych

Tissot Smart-Touch to sprzęt, który przede wszystkim jest tradycyjnym zegarkiem — działa bez problemu nawet, gdy nie jest sparowany ze smartfonem. Producent dodał oczywiście kilka inteligentnych opcji, które związane są z nawigacją, a także dwa przydatne akcesoria, ale to wciąż produkt diametralnie różnych od — stworzonych z myślą o przekazywaniu danych ze smartfona i wyszukiwaniu informacji — elektronicznych smartwatchy.

Części użytkowników spodoba się pomysł Tissota, a inni będą omijać go szerokim łukiem. Tym bardziej, że Szwajcarzy wyceniają swój nowy zegarek na ok. 1100–1200 dol. To kwota, na której wydanie prędzej zgodzą się fani markowych zegarków kwarcowych niż miłośnicy noszonych gadżetów.

Źródło: Engadget, A Blog to Watch

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł ma 1 komentarz

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Akcesoria:

Opaska Bluetooth HDBT-990 od Helium Digital Modny kop energetyczny W skrócie: drop test Xperii Z1, specyfikacja Samsunga z elastycznym ekranem oraz iPhone 5c i 5s w "Will it Blend" Huawei Watch to inteligentny zegarek, który wygląda znakomicie Manta też ma już swojego smartwatcha Luksus za niewielką cenę - pokrowce DOLCE Mobile i smycze eXtreme Dodatkowa bateria Mophie Juice do iPhone'a 3G Koszulka wysyłająca dane o zdrowiu do komórki BEDDI - inteligentny budzik, który sprawi, że codzienne wstawanie nie będzie udręką Sony Ericsson rezygnuje z M2 na rzecz microSD 5 modułów do LG G5, które aż się proszą o to, by ktoś je stworzył Telefon dla muzułmanów

Popularne w tym tygodniu:

Jeden ekran w telefonie to za mało? Dodaj kolejny