Apple Music na Androida jest lepsze od wersji na iOS?

Gdy w dniu premiery Apple Music Tim Cook ogłosił, że oferująca dostęp do tej usługi aplikacja wyląduje także na Androidzie, w zasadzie nie było wiadomo, czego się spodziewać. Apka Apple'a w Google Play? Toż to wydarzenie bezprecedensowe. Jeśli o mnie chodzi, oczekiwałem okrojonej, a w najlepszym wypadku identycznej funkcjonalności. Okazuje się jednak, że jest zgoła inaczej.

W dniu androidowego debiutu Apple Music program oferował dokładnie to samo, co wersja na iOS za wyjątkiem jednej rzeczy — możliwości obsługi głosowej z wykorzystaniem Siri. Punkt dla iOS-u. Później jednak zaczęło się robić coraz ciekawiej.

W lutym aplikacja na Androida została dozbrojona w możliwość zapisywania utworów na karcie microSD. Jako że iPhone'y i iPady kart pamięci nie obsługują w ogóle, coś takiego w świecie iOS-u nie jest możliwe. A to spory atut dla osób nałogowo słuchających muzyki, bo sięgnięcie po kartę pamięci to znacznie tańsze rozwiązanie niż dopłacanie kilkuset złotych do iUrządzenia oferującego więcej przestrzeni.

Widget Apple Music

Teraz, jak zauważyła redakcja Engadgeta, Apple Music na Androida doczekało się jeszcze jednego usprawnienia - widgetu, który można umieścić na pulpicie. To kolejna rzecz, której na iOS-ie nie uświadczycie.

To dla mnie spore zaskoczenie, że Apple nie boi się wykorzystywać pełnego potencjału konkurencyjnego systemu

Niemniej jednocześnie widzę tutaj postępowanie wbrew własnym przekonaniom. Z jednej strony Apple wzbrania się przed widgetami na pulpitach i nie implementuje ich we własnym systemie. Z drugiej przygotowuje widget na Androida. Pytanie tylko, po co robić widget, jeśli naprawdę się wierzy, że to bez sensu? Tylko dlatego, że można?

Kto wie, może Apple powoli przekonuje się do pulpitowych widgetów i ujrzymy je w systemie iOS 10?

Zobacz również: Appshaker 2 #2 - gry i aplikacje na Androida

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Aplikacje:

5 gier, które odniosły sukces, choć nikt się tego nie spodziewał [Android, iOS i Windows Phone] Mapy HERE: koniec wsparcia dla smartfonów z... mobilnym Windowsem Legacy Quest - na tę grę Polacy musieli czekać pół roku - [Android i iOS] Czuję głęboki niedosyt i wielki zawód. Nie tego od Dirac oczekiwałem [Android i iOS] Polacy naprawdę się starają! Listonic zapisze podyktowaną listę zakupów, a na tym nie koniec nowości Clash Royale to mobilna strategia z prawdziwego zdarzenia [Android, iOS] Jest nowy Instagram na mobilnego Windowsa. Wciąż jako... wersja beta W te mobilne gry codziennie gra... 100 milionów osób Który z układów w smartfonach jest najbardziej wydajny? iSlash Heroes - nowych pomysłów niewiele, ale gra się całkiem przyjemnie [Android i iOS] Peeple to kontrowersyjna aplikacja służąca do oceniania innych ludzi. Nie sądzę, by internet był na nią gotowy Pojawiło się kolejne zagrożenie na Androidzie. Na atak podatnych jest 500 mln urządzeń. Jak się zabezpieczyć? Snapchat mnie przeraża, ale ja po prostu z niego nie korzystam Deweloperzy, którzy postawili na Windowsa zarabiają ponad dwa razy więcej niż koledzy od Androida! Smartfon zamiast komputera pokładowego w samochodzie? Takie rozwiązanie proponuje Honda father.io ma być FPS-em, który będzie dziać się w twojej okolicy Microsoft uśmiercił swoje lekarstwo na niewielką liczbę aplikacji na mobilnego Windowsa, ale oferuje deweloperom alternatywę Futurama Game of Drones, czyli "shut up and take my money"? [Android i iOS] Meizu przegrało walkę z siłami natury. Świetnie zapowiadający się Pro 5 mini anulowany przez trzęsienie ziemi Pomysł dobry, wykonanie też, ale... zawiodła reklama - recenzja BBTAN [Android i IOS] Atak klonów - sukcesem tych gier "podzieliło się" kilku deweloperów Power Hover - prosto, ładnie i bez mikropłatności. Tak moi drodzy powinno się robić gry [Android i iOS] Ile transferu zużywają popularne aplikacje? Wielki powrót po 10 latach. Jest jednak jedna rzecz, której GTA: Liberty City Stories nie mogę wybaczyć - recenzja (iOS i Android)

Popularne w tym tygodniu:

Spełnij swoje marzenia