5 modułów do LG G5, które aż się proszą o to, by ktoś je stworzył

Modularny charakter LG G5 otwiera przed Koreańczykami i ich partnerami ocean możliwości pozwalających w niebanalny sposób rozszerzyć funkcjonalność telefonu. Jakie moduły mogą i powinny pojawić się w sklepach?

Na razie, jak wiecie, LG wprowadziło do swojej oferty dwa moduły do LG G5:

  • LG CAM Plus  - moduł z wbudowanym powerbankiem oraz przyciskami i pokrętłami ułatwiającymi obsługę aparatu;
  • LG HiFi Plus - moduł z 32-bitowym przetwornikiem cyfrowo-analogowym firmy B&O PLAY, który poprawia jakość odtwarzanego przez słuchawki dźwięku.

Wiadomo jednak, że modułów będzie więcej. LG pracuje nad zestawem narzędzi, które pozwolą także innym producentom przygotować własne akcesoria w ramach projektu LG G5 & Friends. Oto moduły, które aż się proszą o to, by ktoś je stworzył.

Pikoprojektor

O tym, że pikoprojektor to moim zdaniem jedna z najlepszych rzeczy, jakie można wpakować do smartfona, pisałem już niejednokrotnie. W dobie wyścigu na ułamki milimetrów toporne telefony z wbudowanymi projektorami takie jak Galaxy Beam się nie przyjęły, ale nie wszystko stracone. Ten segment rynku ożywić mogą właśnie moduły.

LG eXpo z doczepianym pikoprojektorem (2009)

Dzięki takiemu rozwiązaniu smartfon sam w sobie pozostawałby smukły, a napędzany przez jego podzespoły pikoprojektor powinien być tańszy niż całkowicie niezależne urządzenie z własnymi bebechami. Nadciąga lato, a ileż frajdy dawałoby oglądanie filmu wyświetlanego na ścianie domku letniskowego.

Kamera termowizyjna

Kilka tygodni temu swoją premierą miał CAT S60, czyli pierwszy na świecie smartfon z wbudowaną kamerą termowizyjną. Kontrolowanie działania urządzeń elektrycznych, lokalizowanie ludzi i zwierząt w zalanym mrokiem lesie — możliwe zastosowania, nomen omen, rozpalają wyobraźnię. LG G5 zdaje się niemalże błagać o taki moduł.

Warto odnotować, że firma FLIR ma w swojej ofercie uniwersalne akcesoria tego typu, ale w przypadku G-piątki mogłoby być ono mniej inwazyjne.

Zobacz również: LG G Watch R

FLIR ONE

Dodatkowy głośnik

Autobusowym DJ-em nie jestem, więc wbudowane w smartfona głośniki nie są dla mnie priorytetem, ale jako dodatkowe akcesorium? Czemu nie.

Relatywnie mocny głośnik z wbudowaną dodatkową baterią w niektórych sytuacjach mógłby się sprawdzić lepiej niż głośnik Bluetooth. Zwłaszcza że tak dopieszczony telefon mógłby grać lepiej od każdego innego smartfona, a przy tym w dalszym ciągu zmieścić się w kieszeni.

Aparat 3D

LG stworzyło smartfona robiącego trójwymiarowe zdjęcia już w 2011 roku, ale wówczas — nie licząc wbudowanego ekranu — nie bardzo było na czym takie treści oglądać, więc pomysł nie chwycił. Dziś telewizory z funkcją 3D są popularniejsze, a i gogle VR (nawet te kartonowe) świetnie nadają się do oglądania trójwymiarowych materiałów.

LG Swift 3D (2011)

Aparat 3D bez wątpienia zasługuje na własny moduł. Poza tym dobrze napisane oprogramowanie mogłoby zrobić sensowny użytek z trzech wbudowanych oraz dwóch dodatkowych aparatów i pozwolić np. na robienie kolaży zdjęć zrobionych z kilku różnych ujęć.

Klawiatura QWERTY

Sam zdecydowanie preferuję klawiatury ekranowe, ale podejrzewam, że moduł z fizycznymi przyciskami powstanie jako jeden z pierwszych. Wielkiego wyboru wśród smartfonów z klawiaturami QWERTY dziś na rynku nie ma, więc wystarczy jedno małe akcesorium, aby uśmiechnąć się do garstki osób, która z utęsknieniem spogląda na czasy, kiedy to prym wiodły terminale BlackBerry.

BlackBerry Priv

A jakie moduły do LG G5 chcielibyście zobaczyć wy?

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Akcesoria:

Najdziwniejsze etui i pokrowce na komórki [TOP 20] Tissot Smart-Touch - markowy smartwatch, który poprawadzi cię przez miejską dżunglę LG G5 - ceny modułów ujawnione Apple Watch z opaską, która umożliwi pomiar EKG. Czy można ufać takim akcesoriom? Pytamy specjalistę Nixon Mission oraz Fossil Q Marshal i Q Wander to interesujące smartwatche z Androidem Wear GoTenna to gadżet, dzięki któremu twój smartfon połączy się z innym smartfonem nawet w miejscu, w którym w ogóle nie ma zasięgu Samsung Charm to inteligentna opaska, ale nie dla geeka. I to jest w niej najlepsze LG Hi-Fi Plus i Cam Plus - zobacz jak działają moduły do LG G5 W IV kwartale 2015 na rynek trafiło więcej szwajcarskich czy inteligentnych zegarków? Statystyki mnie zaskoczyły VerveLife to nowa marka sygnowana logo Motoroli. Znajdziesz je na słuchawkach, sportowej kamerce i... obroży dla psa Rook to pierwszy domowy dron. Zapowiada się świetnie, ale jeden brak może irytować Google w tym roku może pokazać nowe gogle oraz technologię Android VR W 2015 roku Apple sprzedał najwięcej smartwatchy, ale liderem całego rynku wearables był ktoś inny Samsung ma nowy pomysł na identyfikację użytkownika. Będzie skanować żyły Ten sprzęt powinien znaleźć się w każdym sklepie ze smartfonami Fitbit Alta byłby niezłą opaską fitness, gdyby nie jeden niewybaczalny brak Podróbka Apple Watcha 2 za 350 zł? Tak, choć oryginału jeszcze nie ma... NutriRay3D to gadżet, który pozwoli ocenić, ile kalorii ma Twój posiłek dokiWatch - najbadziej zaawansowany smartwatch dla dzieci? Xiaomi oficjalnie weszło do Polski, ale smartfonów w ofercie brak Kruger&Matz Style to niedrogi smartwatch z okrągłym ekranem Samsung S-Patch to prototyp gadżetu, który będzie "prywatnym lekarzem" Co tam smartwatche. Firma medyczna pokazała inteligentną naklejkę wyglądającą jak tatuaż Casio Smart Outdoor Watch WSD-F10 - Android Wear i miesiąc pracy na jednym ładowaniu? Jest jednak haczyk

Popularne w tym tygodniu:

Tak, nowe etui Apple'a wygląda paskudnie, ale nie to jest największy problem