5 modułów do LG G5, które aż się proszą o to, by ktoś je stworzył

Modularny charakter LG G5 otwiera przed Koreańczykami i ich partnerami ocean możliwości pozwalających w niebanalny sposób rozszerzyć funkcjonalność telefonu. Jakie moduły mogą i powinny pojawić się w sklepach?

Na razie, jak wiecie, LG wprowadziło do swojej oferty dwa moduły do LG G5:

  • LG CAM Plus  - moduł z wbudowanym powerbankiem oraz przyciskami i pokrętłami ułatwiającymi obsługę aparatu;
  • LG HiFi Plus - moduł z 32-bitowym przetwornikiem cyfrowo-analogowym firmy B&O PLAY, który poprawia jakość odtwarzanego przez słuchawki dźwięku.

Wiadomo jednak, że modułów będzie więcej. LG pracuje nad zestawem narzędzi, które pozwolą także innym producentom przygotować własne akcesoria w ramach projektu LG G5 & Friends. Oto moduły, które aż się proszą o to, by ktoś je stworzył.

Pikoprojektor

O tym, że pikoprojektor to moim zdaniem jedna z najlepszych rzeczy, jakie można wpakować do smartfona, pisałem już niejednokrotnie. W dobie wyścigu na ułamki milimetrów toporne telefony z wbudowanymi projektorami takie jak Galaxy Beam się nie przyjęły, ale nie wszystko stracone. Ten segment rynku ożywić mogą właśnie moduły.

LG eXpo z doczepianym pikoprojektorem (2009)

Dzięki takiemu rozwiązaniu smartfon sam w sobie pozostawałby smukły, a napędzany przez jego podzespoły pikoprojektor powinien być tańszy niż całkowicie niezależne urządzenie z własnymi bebechami. Nadciąga lato, a ileż frajdy dawałoby oglądanie filmu wyświetlanego na ścianie domku letniskowego.

Kamera termowizyjna

Kilka tygodni temu swoją premierą miał CAT S60, czyli pierwszy na świecie smartfon z wbudowaną kamerą termowizyjną. Kontrolowanie działania urządzeń elektrycznych, lokalizowanie ludzi i zwierząt w zalanym mrokiem lesie — możliwe zastosowania, nomen omen, rozpalają wyobraźnię. LG G5 zdaje się niemalże błagać o taki moduł.

Warto odnotować, że firma FLIR ma w swojej ofercie uniwersalne akcesoria tego typu, ale w przypadku G-piątki mogłoby być ono mniej inwazyjne.

Zobacz również: LG G Watch R

FLIR ONE

Dodatkowy głośnik

Autobusowym DJ-em nie jestem, więc wbudowane w smartfona głośniki nie są dla mnie priorytetem, ale jako dodatkowe akcesorium? Czemu nie.

Relatywnie mocny głośnik z wbudowaną dodatkową baterią w niektórych sytuacjach mógłby się sprawdzić lepiej niż głośnik Bluetooth. Zwłaszcza że tak dopieszczony telefon mógłby grać lepiej od każdego innego smartfona, a przy tym w dalszym ciągu zmieścić się w kieszeni.

Aparat 3D

LG stworzyło smartfona robiącego trójwymiarowe zdjęcia już w 2011 roku, ale wówczas — nie licząc wbudowanego ekranu — nie bardzo było na czym takie treści oglądać, więc pomysł nie chwycił. Dziś telewizory z funkcją 3D są popularniejsze, a i gogle VR (nawet te kartonowe) świetnie nadają się do oglądania trójwymiarowych materiałów.

LG Swift 3D (2011)

Aparat 3D bez wątpienia zasługuje na własny moduł. Poza tym dobrze napisane oprogramowanie mogłoby zrobić sensowny użytek z trzech wbudowanych oraz dwóch dodatkowych aparatów i pozwolić np. na robienie kolaży zdjęć zrobionych z kilku różnych ujęć.

Klawiatura QWERTY

Sam zdecydowanie preferuję klawiatury ekranowe, ale podejrzewam, że moduł z fizycznymi przyciskami powstanie jako jeden z pierwszych. Wielkiego wyboru wśród smartfonów z klawiaturami QWERTY dziś na rynku nie ma, więc wystarczy jedno małe akcesorium, aby uśmiechnąć się do garstki osób, która z utęsknieniem spogląda na czasy, kiedy to prym wiodły terminale BlackBerry.

BlackBerry Priv

A jakie moduły do LG G5 chcielibyście zobaczyć wy?

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Akcesoria:

Sieć Era coraz bardziej angażuje się w Internecie SuperTooth HD, czyli wielofunkcyjna słuchawka Bluetooth Co to jest simlock? Chrześcijańskie dzwonki na komórkę Dodatkowa bateria Mophie Juice do iPhone'a 3G Opaska Bluetooth HDBT-990 od Helium Digital Nowe zestawy słuchawkowe Motoroli LG SmartThinQ Hub to centrum zarządzania inteligentnym domem Plecak dla komórko- i gadżetomaniaków Pozwól swojej komórce na chwilę relaksu iRękawiczki od Apple - patent Samsung Charm to inteligentna opaska, ale nie dla geeka. I to jest w niej najlepsze