Modularne opaski mogą być świetnym dodatkiem do Apple Watcha

Gigant z Cupertino może pracować już nad akcesoriami, które będą rozszerzać możliwości inteligentnych zegarków.

W przyszłości zobaczymy modularne opaski dla zegarków Apple'a?

Na to wskazują wzory patentowe, na które natrafili redaktorzy serwisu AppleInsider. Wniosek o nazwie "Modular functional band links for wearable devices" przedstawia szereg rozwiązań, które mają rozszerzać możliwości zegarków Apple Watch.

Gigant chce dostać na patent na urządzenia, które zintegrowano z opaskami dla zegarków. Mogą być one "zamknięte" w elastycznej opasce, jak również w modułach stanowiących np. części metalowej bransolety. Firma przewiduje, że każdy element opaski będzie wyposażony we własne kontrolery, które umożliwią zarządzania podpiętymi układami. Możliwe będzie również korzystanie z wstawek z miniaturowymi ogniwami, które wydłużą czas pracy urządzenia.

Wzory patentowe Apple, które dotyczą modularnych opasek dla urządzeń noszonych

Nowe opaski mogą być składane z wielu elementów, które mogą się ze sobą komunikować. Bransolety mają być wpinane do złącza w zegarku, ale możliwe będzie również podłączanie ich bezpośrednio do laptopów.

Blocks Wearables spodobało się Apple'owi?

Rozwiązanie, nad którym może pracować Apple, bardzo przypomina Blocks Wearables. Opisywany w ubiegłym roku przez Konrada koncept zakładał stworzenie modularnego zegarka, którego funkcje można modyfikować poprzez dodawanie modułów ukrytych w elementach bransolety.

Gigant z Cupertino może pójść podobną drogą. Główna część zegarka będzie niezmienna, ale użytkownicy — za pomocą modularnych opasek — będą mogli rozszerzać je funkcje. Pomysł prezentuje się świetnie. Umożliwi po pierwsze stałe wzbogacanie zegarka o nowe opcje — opaski z dodatkowymi bateriami, moduły z odbiornikiem GPS czy akcesoria zdrowotne, które współpracują z HealthKit i CareKit.

Drugim czynnikiem, który przemawia za tym rozwiązaniem, jest wydłużenie aktualności poszczególnych generacji zegarków. Apple nie będzie musiało co chwilę prezentować nowych urządzeń, aby cały czas były one konkurencyjne. Nie jest oczywiście powiedziane, że firma tak postąpi.

Zobacz również: HTC One M9 w naszych rękach

Źródło: AppleInsider

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Technologie:

5 przedmiotów codziennego użytku, które dogadają się z twoim smartfonem Huawei P9, czyli chiński flagowiec z aparatem opracowanym przez Leicę OLO to wynalazek, który zamieni smartfona w tanią drukarkę 3D Huawei P9 z nowym Kirinem 955 ląduje w bazie AnTuTu Oculus vs HTC Vive Re - który sprzęt jest lepszy do gier? Tay to sztuczna inteligencja Microsoftu, która "polubiła" poglądy Hitlera Przyszłe smartfony Samsunga będziemy mogli składać w pół? Coraz więcej na to wskazuje Pornhub wkracza w wirtualną rzeczywistość [18+] Przenośny ultrasonograf dla smartfonów to sprzęt, o którym marzą lekarze? Pytamy jednego z nich Nadciągają smartfony z Helio X20 i flagowy Meizu z jeszcze szybszym Helio X25 Nokia OZO w sprzedaży. Powalające możliwości w powalajacej cenie Googlebot nie będzie już udawał iPhone'a. Będzie teraz Nexusem 5X Jeden kabel do ładowania wszystkich urządzeń? Dlaczego nikt wcześniej na to nie wpadł... Samsung Entrim 4D to słuchawki, dzięki którym odczujesz ruch w wirtualnym świecie Galaxy S7 i S7 edge nie wspierają szybkiego ładowania Quick Charge 3.0 Oto pierwsza na świecie kamera VR do... wideorozmów Android N Developer Preview oficjalnie. Poznaj nowe funkcje systemu Google'a NEC opracował słuchawkę, która rozpozna użytkownika Play staruje z ofertą 4G LTE Ultra. Nowa sieć to same plusy Jak działa system chłodzenia cieczą w Galaxy S7? Google pracuje nad natywnym wsparciem dla technologii 3D Touch w Androidzie? Podejście Samsunga do ekranów 4K udowadnia, że firma w końcu dojrzała ARM Cortex-A32 to nowe rdzenie dla zegarków i najtańszych smartfonów Rewolucyjna ładowarka i nowy rodzaj OIS - Oppo pozytywnie zaskoczyło!