Modularne opaski mogą być świetnym dodatkiem do Apple Watcha

Gigant z Cupertino może pracować już nad akcesoriami, które będą rozszerzać możliwości inteligentnych zegarków.

W przyszłości zobaczymy modularne opaski dla zegarków Apple'a?

Na to wskazują wzory patentowe, na które natrafili redaktorzy serwisu AppleInsider. Wniosek o nazwie "Modular functional band links for wearable devices" przedstawia szereg rozwiązań, które mają rozszerzać możliwości zegarków Apple Watch.

Gigant chce dostać na patent na urządzenia, które zintegrowano z opaskami dla zegarków. Mogą być one "zamknięte" w elastycznej opasce, jak również w modułach stanowiących np. części metalowej bransolety. Firma przewiduje, że każdy element opaski będzie wyposażony we własne kontrolery, które umożliwią zarządzania podpiętymi układami. Możliwe będzie również korzystanie z wstawek z miniaturowymi ogniwami, które wydłużą czas pracy urządzenia.

Wzory patentowe Apple, które dotyczą modularnych opasek dla urządzeń noszonych

Nowe opaski mogą być składane z wielu elementów, które mogą się ze sobą komunikować. Bransolety mają być wpinane do złącza w zegarku, ale możliwe będzie również podłączanie ich bezpośrednio do laptopów.

Blocks Wearables spodobało się Apple'owi?

Rozwiązanie, nad którym może pracować Apple, bardzo przypomina Blocks Wearables. Opisywany w ubiegłym roku przez Konrada koncept zakładał stworzenie modularnego zegarka, którego funkcje można modyfikować poprzez dodawanie modułów ukrytych w elementach bransolety.

Gigant z Cupertino może pójść podobną drogą. Główna część zegarka będzie niezmienna, ale użytkownicy — za pomocą modularnych opasek — będą mogli rozszerzać je funkcje. Pomysł prezentuje się świetnie. Umożliwi po pierwsze stałe wzbogacanie zegarka o nowe opcje — opaski z dodatkowymi bateriami, moduły z odbiornikiem GPS czy akcesoria zdrowotne, które współpracują z HealthKit i CareKit.

Drugim czynnikiem, który przemawia za tym rozwiązaniem, jest wydłużenie aktualności poszczególnych generacji zegarków. Apple nie będzie musiało co chwilę prezentować nowych urządzeń, aby cały czas były one konkurencyjne. Nie jest oczywiście powiedziane, że firma tak postąpi.

Źródło: AppleInsider

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Technologie:

Japan Display prezentuje czytnik linii papilarnych, którego nie zauważysz Samsung Gear S, czyli smartwatch na wypasie, który nie potrzebuje smartfona MediaTek Helio P23 i Helio P30 oficjalnie. Znajdziesz je w smartfonach ze średniej półki Fitbit Surge - inteligentny zegarek dla aktywnych HoloFlex - holograficzny i elastyczny smartfon Kirin 960 oficjalnie. Flagowy układ Huaweia wreszcie z mocnym GPU! Courier 2.0, czyli Microsoft może zrealizować jeden ze swoich najlepszych konceptów Japan Display w 2018 roku może postawić na ekrany OLED. Czyżby szykował się do produkcji do iPhone'ów? Aparaty w smartfonach. [PORADNIK] Gear 2 z opcją dzwonienia nie musi być złym pomysłem Internet bez internetu, czyli niesamowite wykorzystanie komórek w Afryce [wideo] will.i.am pracuje nad własnym inteligentnym zegarkiem. Premiera wkrótce