HTC Boost+ to aplikacja, która zadba o optymalizację niemal każdego androida

Flagowa dziesiątka to nie jedyna ciekawa nowość zapowiedziana wczoraj przez HTC. Pokazano również nową aplikację HTC Boost+, która ma optymalizować działanie smartfonów z Androidem. Nie tylko tych z logo tajwańskiej firmy.

HTC 10

HTC 10 (htc)

HTC nie tylko zadbało o optymalizację nowego oprogramowania Sense UI. Firma postanowiła również oddać w ręce użytkowników narzędzie, które pomoże im w dbaniu o jakość działania urządzeń z systemem Google'a. Jest nim rozbudowana aplikacja HTC Boost+.

Jak działa HTC Boost+?

Najnowszy program tajwańskiego producenta oferuje całkiem sporo funkcji. Podstawową jest opcja czyszczenia systemu ze śmieci i niepotrzebnych plików. Boost+ skanuje wewnętrzną pamięć telefonu i usuwa zbędne instalatory, pliki tymczasowe czy trackery wykorzystywane przez reklamodawców. Aplikacja do tego ma w inteligentny sposób zwalniać pamięć RAM - małe przyspieszenie działania telefonu przez zamykanie niepotrzebnych usług czy programów.

HTC Boost+

To oczywiście nie wszystko. HTC wprowadziło również kilka innych przydatnych opcji. Należą do nich:

HTC Boost+
  • wyświetlanie szczegółowych informacji o dostępnej wolnej pamięci w telefonie oraz wykorzystaniu RAM-u przez poszczególne aplikacje/usługi;
  • informowanie użytkownika o obecności programu, które są bardzo rzadko uruchamiane lub w ogóle nie są wykorzystywane;
  • blokowanie dostęp do wybranych programów za pomocą kodu lub czytnika linii papilarnych;
  • automatyczne zwiększanie wydajności urządzenia w grach (Game Boost).

HTC Boost+ to kompleksowa aplikacja, którą z pewnością warto mieć w telefonie. Nie można liczyć, że będzie sprawiać cuda i z wolnego telefonu zrobi demona szybkości, ale z pewnością jest w stanie pomóc w dbaniu o "czystość systemu".

Nie tylko dla urządzeń HTC

Autorskie aplikacje HTC od zawsze cechują się wysokim poziomem dopracowania i bardzo dobrym działaniem. Niestety, większość dostępnych w modelach One programów, nie była dostępna dla użytkowników innych smartfonów. Z HTC Boost+ jest inaczej.

Program od jutra (14 kwietnia) będzie dostępny w sklepie Google Play. Pobrać będą mogli go posiadacze wszystkich smartfonów z Androidem 5.0 Lollipop (lub nowszym). Pozycja dla użytkowników modeli innych niż HTC dostępna jest w wersji beta, która nie oferuje trybu Game Boost. Nie wiem jak wy, ale ja z pewnością w najbliższym czasie przetestuję możliwości nowej aplikacji HTC.

Zobacz również: Appshaker 2 #24: Donald Draws, Outside World i inne

Źródło: Google Play, HTC

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Aplikacje:

Przebrnąłem przez najciemniejsze zakamarki sklepów z aplikacjami. Znalazłem 8 bardzo dziwnych japońskich gier Rope Racers zaliczyłbym do fajnych, gdyby nie te odnawialna energia... [Android i iOS] Dream Machine - tytuł niewiele mówi, ale wygląd przywołuje wspomnienia [Android i iOS] Apple Music na Androida jest lepsze od wersji na iOS? 5 gier, które odniosły sukces, choć nikt się tego nie spodziewał [Android, iOS i Windows Phone] Mapy HERE: koniec wsparcia dla smartfonów z... mobilnym Windowsem Legacy Quest - na tę grę Polacy musieli czekać pół roku - [Android i iOS] Czuję głęboki niedosyt i wielki zawód. Nie tego od Dirac oczekiwałem [Android i iOS] Polacy naprawdę się starają! Listonic zapisze podyktowaną listę zakupów, a na tym nie koniec nowości Clash Royale to mobilna strategia z prawdziwego zdarzenia [Android, iOS] Jest nowy Instagram na mobilnego Windowsa. Wciąż jako... wersja beta W te mobilne gry codziennie gra... 100 milionów osób Który z układów w smartfonach jest najbardziej wydajny? iSlash Heroes - nowych pomysłów niewiele, ale gra się całkiem przyjemnie [Android i iOS] Peeple to kontrowersyjna aplikacja służąca do oceniania innych ludzi. Nie sądzę, by internet był na nią gotowy Pojawiło się kolejne zagrożenie na Androidzie. Na atak podatnych jest 500 mln urządzeń. Jak się zabezpieczyć? Snapchat mnie przeraża, ale ja po prostu z niego nie korzystam Deweloperzy, którzy postawili na Windowsa zarabiają ponad dwa razy więcej niż koledzy od Androida! Smartfon zamiast komputera pokładowego w samochodzie? Takie rozwiązanie proponuje Honda father.io ma być FPS-em, który będzie dziać się w twojej okolicy Microsoft uśmiercił swoje lekarstwo na niewielką liczbę aplikacji na mobilnego Windowsa, ale oferuje deweloperom alternatywę Futurama Game of Drones, czyli "shut up and take my money"? [Android i iOS] Meizu przegrało walkę z siłami natury. Świetnie zapowiadający się Pro 5 mini anulowany przez trzęsienie ziemi Pomysł dobry, wykonanie też, ale... zawiodła reklama - recenzja BBTAN [Android i IOS]