HTC Boost+ to aplikacja, która zadba o optymalizację niemal każdego androida

Flagowa dziesiątka to nie jedyna ciekawa nowość zapowiedziana wczoraj przez HTC. Pokazano również nową aplikację HTC Boost+, która ma optymalizować działanie smartfonów z Androidem. Nie tylko tych z logo tajwańskiej firmy.

HTC 10

HTC 10 (htc)

HTC nie tylko zadbało o optymalizację nowego oprogramowania Sense UI. Firma postanowiła również oddać w ręce użytkowników narzędzie, które pomoże im w dbaniu o jakość działania urządzeń z systemem Google'a. Jest nim rozbudowana aplikacja HTC Boost+.

Jak działa HTC Boost+?

Najnowszy program tajwańskiego producenta oferuje całkiem sporo funkcji. Podstawową jest opcja czyszczenia systemu ze śmieci i niepotrzebnych plików. Boost+ skanuje wewnętrzną pamięć telefonu i usuwa zbędne instalatory, pliki tymczasowe czy trackery wykorzystywane przez reklamodawców. Aplikacja do tego ma w inteligentny sposób zwalniać pamięć RAM - małe przyspieszenie działania telefonu przez zamykanie niepotrzebnych usług czy programów.

HTC Boost+

To oczywiście nie wszystko. HTC wprowadziło również kilka innych przydatnych opcji. Należą do nich:

HTC Boost+
  • wyświetlanie szczegółowych informacji o dostępnej wolnej pamięci w telefonie oraz wykorzystaniu RAM-u przez poszczególne aplikacje/usługi;
  • informowanie użytkownika o obecności programu, które są bardzo rzadko uruchamiane lub w ogóle nie są wykorzystywane;
  • blokowanie dostęp do wybranych programów za pomocą kodu lub czytnika linii papilarnych;
  • automatyczne zwiększanie wydajności urządzenia w grach (Game Boost).

HTC Boost+ to kompleksowa aplikacja, którą z pewnością warto mieć w telefonie. Nie można liczyć, że będzie sprawiać cuda i z wolnego telefonu zrobi demona szybkości, ale z pewnością jest w stanie pomóc w dbaniu o "czystość systemu".

Nie tylko dla urządzeń HTC

Autorskie aplikacje HTC od zawsze cechują się wysokim poziomem dopracowania i bardzo dobrym działaniem. Niestety, większość dostępnych w modelach One programów, nie była dostępna dla użytkowników innych smartfonów. Z HTC Boost+ jest inaczej.

Program od jutra (14 kwietnia) będzie dostępny w sklepie Google Play. Pobrać będą mogli go posiadacze wszystkich smartfonów z Androidem 5.0 Lollipop (lub nowszym). Pozycja dla użytkowników modeli innych niż HTC dostępna jest w wersji beta, która nie oferuje trybu Game Boost. Nie wiem jak wy, ale ja z pewnością w najbliższym czasie przetestuję możliwości nowej aplikacji HTC.

Zobacz również: Appshaker 2 #13 - Evil Dead, Cuto Wallpaper i inne

Źródło: Google Play, HTC

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Aplikacje:

Porównanie specyfikacji: iPhone 4 a najnowsze Androidy Skype w Windowsie 10 niczym iMessage, tylko lepiej Emulator PlayStation usunięty z Android Marketu Powiedz "Kocham Cię" w ponad 50-ciu językach Microsoft i Google na jednym pokładzie? Aplikacje Microsoftu na Androida to więcej niż alternatywa Sugar High [recenzja] Co oficjalnie działa, a co nie, po użyciu JailbreakMe Flyover i nawigacja krok po kroku w iPhonie 4 z iOS 6? Nie ma problemu iOS4 na iPhone 4 vs Android 2.2 na Nexus One - test szybkości przeglądarek [wideo] Śledź wyniki polskich sportowców na igrzyskach olimpijskich w Londynie GeoHot ujawnia untethered jailbreak iOS 4.2.1/4.3 dla wszystkich urządzeń oraz unlock dla 02.10.04/03.10.01 Skype z wideorozmowami jeszcze w tym roku, dla wszystkich Androidów

Popularne w tym tygodniu:

Namaluj mnie jak Picasso albo Van Gogh. Tak Polacy wykorzystali rozszerzoną rzeczywistość Asystent Google w wersji klikalnej. Action Blocks ułatwi wykonywanie rutynowych czynności