Czeka ją 40 lat odsiadki za... streamowanie gwałtu koleżanki poprzez Periscope

To, co niektórym osobom siedzi w głowie, jest wręcz niepojęte. Na szczęście, tym razem wymiar sprawiedliwości nie spał.

Dwóm osobom grozi do 40 lat więzienia za grałt, który transmitowany był na żywo w aplikacji Periscope

Dwóm osobom grozi do 40 lat więzienia za grałt, który transmitowany był na żywo w aplikacji Periscope (youtube)

"Fantazja" użytkowniczki aplikacji Periscope

Periscope to program do udostępniania rejestrowanego na żywo kamerką w smartfonie materiału wideo. Według twórców ma on umożliwić oglądanie i poznawanie świata oczami innych osób. Niektórzy rozumieją to dość opacznie. Obrońca PSG Serge Aurier przykładowo wykorzystał go do obrażania Laurenta Blanca i klubowych kolegów, gdy jedno ze spotkań musiał oglądać z poziomu trybun.

To jednak jeszcze nic w porównaniu do zastosowania, na które wpadła 18-letnia Marina Alexeevna Lonina. Nagrała ona bowiem gwałt, którego ofiarą padła… jej 17-letnia koleżanka. Obie dziewczyny w lutym wybrały się na imprezę, na której poznały 29-letniego Raymonda Boyda Gatesa. Mężczyzna dokonał później napaści na tle seksualnym na młodszą dziewczynę, a całe zdarzenie streamowała do sieci Lonina, która chciała, aby zobaczyli je jej znajomi.

Do 40 lat więzienia

Udostępnione poprzez Periscope zdarzenie oglądali użytkownicy śledzący 18-letnią dziewczynę. Na szczęście znalazła się wśród nich osoba, która powiadomiła o wszystkim policję. Ta postawiła Loninie i Gatesowi zarzuty dokonania uprowadzenia i gwałtu. Mężczyzna został dodatkowo oskarżony o napaść, a dziewczyna o stręczycielstwo (dzień wcześniej publikowała dodatkowo zdjęcia nagiej koleżanki). Obojgu grozi do 40 lat pozbawienia wolności.

Ciężko znaleźć określenie dla osoby, która zamiast pomóc koleżance nagrywa jej gwałt i udostępnia to znajomym za pomocą aplikacji mobilnej. Dobrze chociaż, że tym wypadku dzięki nagraniu udostępnionemu poprzez Periscope, winne osoby nie unikną raczej srogiej kary.

Zobacz również: Appshaker 2 #47: A Planet of Mine, Vector Pop, Unlucky 13 i inne

Źródło: Daily Dot, Engadget

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Akcesoria:

Najdziwniejsze etui i pokrowce na komórki [TOP 20] Oto etui z dodatkowym aparatem i... miniaturowym dronem 5 modułów do LG G5, które aż się proszą o to, by ktoś je stworzył Tissot Smart-Touch - markowy smartwatch, który poprawadzi cię przez miejską dżunglę LG G5 - ceny modułów ujawnione Apple Watch z opaską, która umożliwi pomiar EKG. Czy można ufać takim akcesoriom? Pytamy specjalistę Nixon Mission oraz Fossil Q Marshal i Q Wander to interesujące smartwatche z Androidem Wear GoTenna to gadżet, dzięki któremu twój smartfon połączy się z innym smartfonem nawet w miejscu, w którym w ogóle nie ma zasięgu Samsung Charm to inteligentna opaska, ale nie dla geeka. I to jest w niej najlepsze LG Hi-Fi Plus i Cam Plus - zobacz jak działają moduły do LG G5 W IV kwartale 2015 na rynek trafiło więcej szwajcarskich czy inteligentnych zegarków? Statystyki mnie zaskoczyły VerveLife to nowa marka sygnowana logo Motoroli. Znajdziesz je na słuchawkach, sportowej kamerce i... obroży dla psa Rook to pierwszy domowy dron. Zapowiada się świetnie, ale jeden brak może irytować Google w tym roku może pokazać nowe gogle oraz technologię Android VR W 2015 roku Apple sprzedał najwięcej smartwatchy, ale liderem całego rynku wearables był ktoś inny Samsung ma nowy pomysł na identyfikację użytkownika. Będzie skanować żyły Ten sprzęt powinien znaleźć się w każdym sklepie ze smartfonami Fitbit Alta byłby niezłą opaską fitness, gdyby nie jeden niewybaczalny brak Podróbka Apple Watcha 2 za 350 zł? Tak, choć oryginału jeszcze nie ma... NutriRay3D to gadżet, który pozwoli ocenić, ile kalorii ma Twój posiłek dokiWatch - najbadziej zaawansowany smartwatch dla dzieci? Xiaomi oficjalnie weszło do Polski, ale smartfonów w ofercie brak Kruger&Matz Style to niedrogi smartwatch z okrągłym ekranem Samsung S-Patch to prototyp gadżetu, który będzie "prywatnym lekarzem"