Buckshee, czyli darmowy internet w Orange i Plusie

Twórcy usługi Buckshee, dzięki której można korzystać z mobilnego internetu za darmo, informują o podpisaniu umowy z kolejnym operatorem. Do sieci Orange dołączył Plus.

pexels.com

Buckshee czyli darmowy internet za oglądanie reklam

Zasada działania usługi jest prosta. Instalujesz aplikację z Google Play i klikasz przycisk "On". Gdy apka jest włączona, przesył danych nie obciąża ani konta, ani wykupionych pakietów, ale co jakiś czas (proporcjonalnie do zużytego transferu) wyświetlają się reklamy. W aplikacji możliwe jest utworzenia własnego profilu i zdefiniowanie zainteresowań, aby reklamy były z nimi zgodne.

Z usługi na chwilę obecną skorzystać mogą użytkownicy sieci Orange oraz Plus (abonament lub prepaid). Buckshee zapewnia jednak, że trwają rozmowy z kolejnymi operatorami i jeszcze przed wakacjami darmowy internet powinien być dostępny w każdej polskiej sieci. Dopiero wtedy ruszyć ma szersza kampania marketingowa.

Ograniczenia?

Przede wszystkim dzienny transfer danych jest limitowany. Choć procentowy stan darmowego pakietu można sprawdzić w aplikacji, twórcy nie zdradzają, o jakim dokładnie limicie mowa. W odpowiedzi na pytania użytkowników z Google Play padają jedynie zapewnienia, że to "duuużo więcej niż 100 MB" i "trudno wykorzystać go w całości". Podejrzewam, że sztywne limity nie zostały jeszcze ustalone i póki co trwają eksperymenty.

Podczas korzystania z darmowego internetu nie można ponadto stworzyć mobilnego hotspotu.

Czy to bezpieczne?

Po włączeniu aplikacji cały ruch sieciowy przekierowywany jest przez serwery Buckshee, więc osoby stojące za usługą w teorii wszystkie prywatne dane użytkowników mają wyłożone na tacy. Na ich stronie internetowej pojawiło się jedynie takie zapewnienie:

Buckshee nie gromadzi Twoich danych osobowych, reklamy dostarczane sa anonimowo. Nasze serwery obsługujące Twój ruch znajdują sie w Polsce, usługa podlega polskim wymogom prawnym dotyczącym ochrony Twojej prywatności.

Jeśli pracownicy firmy faktycznie nie mają złych intencji, może się z tego zrobić ciekawa usługa. Zwłaszcza że z internetu korzystać można nawet przy zerowym stanie konta, więc rozwiązanie to może się sprawdzić choćby w awaryjnych sytuacjach.

Zobacz również: Appshaker 2 #5 - gry i aplikacje na Androida

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Telekomunikacja:

Obowiązkowa rejestracja kart prepaid w Polsce jest... zbyt bezproblemowa Rejestracja do lekarza w Orange T-Mobile na fajną promocję dla przenoszących numer, ale Play wprowadził jeszcze lepszą opcję Obniżenie stawek roamingowych w UE to jedno z najważniejszych wydarzeń 2016 roku 1000 użytkowników eSIM-ów w Orange. Wbrew pozorom to wcale nie tak mało Nowa Formuła Unlimited na Kartę za 25 zł. Play odpowiada na ruch Orange To już! Koniec opłat za roaming w Unii Europejskiej Zmiany w Prawie telekomunikacyjnym. Rząd wziął się za SMS-y premium i poinformuje cię o zagrożeniach Obowiązkowa rejestracja kart SIM w Polsce - wszystko, co musisz wiedzieć T-Mobile Supernet Video - oglądaj filmy bez limitu danych Pakiet 1 TB (!) w T-Mobile. Ot tak, do wykorzystania za darmo Zniesienie opłat za roaming w Unii Europejskiej rozegrano wzorowo. Nie rozumiem krytyki