Buckshee, czyli darmowy internet w Orange i Plusie

Twórcy usługi Buckshee, dzięki której można korzystać z mobilnego internetu za darmo, informują o podpisaniu umowy z kolejnym operatorem. Do sieci Orange dołączył Plus.

pexels.com

Buckshee czyli darmowy internet za oglądanie reklam

Zasada działania usługi jest prosta. Instalujesz aplikację z Google Play i klikasz przycisk "On". Gdy apka jest włączona, przesył danych nie obciąża ani konta, ani wykupionych pakietów, ale co jakiś czas (proporcjonalnie do zużytego transferu) wyświetlają się reklamy. W aplikacji możliwe jest utworzenia własnego profilu i zdefiniowanie zainteresowań, aby reklamy były z nimi zgodne.

Z usługi na chwilę obecną skorzystać mogą użytkownicy sieci Orange oraz Plus (abonament lub prepaid). Buckshee zapewnia jednak, że trwają rozmowy z kolejnymi operatorami i jeszcze przed wakacjami darmowy internet powinien być dostępny w każdej polskiej sieci. Dopiero wtedy ruszyć ma szersza kampania marketingowa.

Ograniczenia?

Przede wszystkim dzienny transfer danych jest limitowany. Choć procentowy stan darmowego pakietu można sprawdzić w aplikacji, twórcy nie zdradzają, o jakim dokładnie limicie mowa. W odpowiedzi na pytania użytkowników z Google Play padają jedynie zapewnienia, że to "duuużo więcej niż 100 MB" i "trudno wykorzystać go w całości". Podejrzewam, że sztywne limity nie zostały jeszcze ustalone i póki co trwają eksperymenty.

Podczas korzystania z darmowego internetu nie można ponadto stworzyć mobilnego hotspotu.

Czy to bezpieczne?

Po włączeniu aplikacji cały ruch sieciowy przekierowywany jest przez serwery Buckshee, więc osoby stojące za usługą w teorii wszystkie prywatne dane użytkowników mają wyłożone na tacy. Na ich stronie internetowej pojawiło się jedynie takie zapewnienie:

Buckshee nie gromadzi Twoich danych osobowych, reklamy dostarczane sa anonimowo. Nasze serwery obsługujące Twój ruch znajdują sie w Polsce, usługa podlega polskim wymogom prawnym dotyczącym ochrony Twojej prywatności.

Jeśli pracownicy firmy faktycznie nie mają złych intencji, może się z tego zrobić ciekawa usługa. Zwłaszcza że z internetu korzystać można nawet przy zerowym stanie konta, więc rozwiązanie to może się sprawdzić choćby w awaryjnych sytuacjach.

Zobacz również: Orange

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Telekomunikacja:

T-Mobile oferuje smartfon Xperia™ XZ1 od 1zł! Rejestracja karty SIM - co trzeba o niej wiedzieć? Francuzi kupują Play. Firma się zgadza, ale brakuje jeszcze jednego podpisu Robert Lewandowski zostaje ambasadorem T-Mobile Polska Zniesienie opłat za roaming w Unii Europejskiej rozegrano wzorowo. Nie rozumiem krytyki Lenin, Polak-naciągacz i marne 10 zł. Kontrowersyjne i zakazane reklamy operatorów Świetna oferta Orange na kartę. 1024 GB internetu i no limit przez cały rok Jak sprawdzić stan konta w Orange, Play, Plusie i T-Mobile? To ostatni moment na rejestrację karty SIM. Sprawdź, jak uniknąć kolejek T-Mobile wprowadza tani internet na kartę. Oto #GIGAHeyah Obowiązkowa rejestracja kart prepaid w Polsce jest... zbyt bezproblemowa Orange Flex, czyli pomarańczowa sieć z ofertą w aplikacji