Buckshee, czyli darmowy internet w Orange i Plusie

Twórcy usługi Buckshee, dzięki której można korzystać z mobilnego internetu za darmo, informują o podpisaniu umowy z kolejnym operatorem. Do sieci Orange dołączył Plus.

pexels.com

Buckshee czyli darmowy internet za oglądanie reklam

Zasada działania usługi jest prosta. Instalujesz aplikację z Google Play i klikasz przycisk "On". Gdy apka jest włączona, przesył danych nie obciąża ani konta, ani wykupionych pakietów, ale co jakiś czas (proporcjonalnie do zużytego transferu) wyświetlają się reklamy. W aplikacji możliwe jest utworzenia własnego profilu i zdefiniowanie zainteresowań, aby reklamy były z nimi zgodne.

Z usługi na chwilę obecną skorzystać mogą użytkownicy sieci Orange oraz Plus (abonament lub prepaid). Buckshee zapewnia jednak, że trwają rozmowy z kolejnymi operatorami i jeszcze przed wakacjami darmowy internet powinien być dostępny w każdej polskiej sieci. Dopiero wtedy ruszyć ma szersza kampania marketingowa.

Ograniczenia?

Przede wszystkim dzienny transfer danych jest limitowany. Choć procentowy stan darmowego pakietu można sprawdzić w aplikacji, twórcy nie zdradzają, o jakim dokładnie limicie mowa. W odpowiedzi na pytania użytkowników z Google Play padają jedynie zapewnienia, że to "duuużo więcej niż 100 MB" i "trudno wykorzystać go w całości". Podejrzewam, że sztywne limity nie zostały jeszcze ustalone i póki co trwają eksperymenty.

Podczas korzystania z darmowego internetu nie można ponadto stworzyć mobilnego hotspotu.

Czy to bezpieczne?

Po włączeniu aplikacji cały ruch sieciowy przekierowywany jest przez serwery Buckshee, więc osoby stojące za usługą w teorii wszystkie prywatne dane użytkowników mają wyłożone na tacy. Na ich stronie internetowej pojawiło się jedynie takie zapewnienie:

Buckshee nie gromadzi Twoich danych osobowych, reklamy dostarczane sa anonimowo. Nasze serwery obsługujące Twój ruch znajdują sie w Polsce, usługa podlega polskim wymogom prawnym dotyczącym ochrony Twojej prywatności.

Jeśli pracownicy firmy faktycznie nie mają złych intencji, może się z tego zrobić ciekawa usługa. Zwłaszcza że z internetu korzystać można nawet przy zerowym stanie konta, więc rozwiązanie to może się sprawdzić choćby w awaryjnych sytuacjach.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Telekomunikacja:

Właściciel marki Nokia z własną kartą SIM. HMD Connect zapewni roaming w ponad 120 krajach 5G: nieważne, kto był pierwszy. Ważniejsze jest to, by ostatni się pospieszył 50 mln złoty kary dla Polkomtela. Poszkodowani klienci Plusa mogą się domagać zwrotu pieniędzy 5G startuje w Polsce! Plus wyprzedził rywali Awaria internetu mobilnego w Orange [aktualizacja] T-Mobile na fajną promocję dla przenoszących numer, ale Play wprowadził jeszcze lepszą opcję Orange Flex, czyli pomarańczowa sieć z ofertą w aplikacji 1000 użytkowników eSIM-ów w Orange. Wbrew pozorom to wcale nie tak mało Plus: dodatkowe opłaty za roaming w Unii Europejskiej. Sprawdź, kogo dotyczą i jakie są stawki Świetna oferta dla klientów Orange. Smartfony w atrakcyjnych cenach i ratach 0 proc. Chat - Google forsuje pomysł na komunikator przyszłości. Dni SMS-ów są już policzone Jak doładować konto w Play, Orange, Plusie i T-Mobile?