iPhone 7 oraz iPhone Pro - tak będą wyglądać? To już niemal pewne

Jeśli iPhone 7 oraz iPhone Pro czymś nas zaskoczą, raczej nie będzie to wygląd.

iPhone 6

iPhone 6 (pixabay.com)

Z dotychczasowych przecieków wynika, że iPhone 7 będzie bardzo podobny do poprzednika. Największą zmianą ma być inny układ pasków antenowych, dzięki czemu aluminiowy tył nie będzie musiał być rozbity na trzy części.

Phone 6 i mock-up iPhone'a 7

Teraz @OnLeaks oraz serwis uSwitch dotarli do plików CAD, na podstawie których producenci akcesoriów mogą dopasować swoje pokrowce czy folie na ekran do wyglądu urządzenia. Ekipa ta ma na swoim koncie sporo wycieków tego typu, które — jeśli mnie pamięć nie myli — zawsze się potwierdzały, więc ich źródła możemy uznać za wiarygodne.

iPhone 7 oraz iPhone Pro

Bazując na wspomnianych plikach, @OnLeaks przygotował trójwymiarowy render zdradzający kształt obudów nadchodzących smartfonów.

Wygląda na to, że — wbrew części plotek — iPhone 7 będzie miał wystający aparat, co jeszcze bardziej upodobni go do poprzednika. Zgodnie jednak z oczekiwaniami, na obudowie nie widać gniazda słuchawkowego, co daje nadzieję na to, że potwierdzą się również przecieki o wodoszczelności.

Najciekawiej zapowiada się iPhone Pro

Od podstawowego modelu ma go wyróżniać podwójny aparat oraz znane z iPadów Pro złącze Smart Connector, które ma pozwolić na podpinanie dodatkowych akcesoriów. Być może podobne do tych, które Lenovo przygotowuje dla tegorocznego modelu Moto X.

Dlaczego Apple nie zaplanował na ten rok dużych zmian we wzornictwie?

Ciekawą teorię na ten temat ma Steve Hemmerstoffer z serwisu NowhereElse. Słusznie zauważa on, że w przyszłym roku minie 10 lat od pojawienia się pierwszego iPhone'a. Jego zdaniem Apple będzie chciał uczcić okrągłą rocznicę prezentacją wyraźnie odmienionego smartfona, a iPhone 7s wyglądający jak iPhone 7 byłby błędem.

Zobacz również: Internet rzeczy czy rzeczy internetu?

Osobiście nie sądzę, aby Apple w swoich działaniach kierował się sentymentem do dat. Najpewniej badania rynku wykazały, że konsumentom (i dziesiątkom naśladowców) odpowiada wygląd iPhone'a 6s, a jedyne zastrzeżenia dotyczą pasków antenowych. Ot i cała tajemnica.

Źródło: uSwitch, uSwitch

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Apple:

Pierwszy iPhone, czyli "telefon bez klawiatury, którego nikt nie zechce" iPhone będzie produkowany w Indiach. To dla Apple'a ważny rynek iPhone 7 na zdjęciu. Wynikają z niego 4 rzeczy iPhone 7 cieszy się większym zainteresowaniem niż iPhone 6s przed premierą Słuchawki dołączane do iPhone’a 7 będą równocześnie przewodowe i bezprzewodowe? Apple zamówił u Samsunga 100 milionów 5,5-calowych ekranów AMOLED Masz iPhone’a 6s i dbasz o swoje bezpieczeństwo? Lepiej wyłącz 3D Touch i Siri iPhone 7 będzie znacznie cieńszy mając przy tym pojemniejszą baterię? iPhone SE vs iPhone 6s - który jest wytrzymalszy? iPhone SE zaliczył wyjątkowo słaby pierwszy weekend sprzedaży? Apple manipuluje umysłami klientów odwracając kolejność przekazu Liam - wszystko o nowym robocie Apple'a iPhone SE - 5 rzeczy, o których Apple nie wspominał podczas konferencji Apple CareKit, czyli jeszcze bardziej zaawansowane aplikacje zdrowotne Apple Watch w niższej cenie i z nowymi paskami iPhone SE oficjalnie. Oto specyfikacja i polskie ceny iPhone 7 - czy tak będzie wyglądał? Apple pracuje nad iPhone'em Pro z 5,8-calowym ekranem OLED? iPhone 6s Plus może być ostatnim modelem z plusem w nazwie. Zastąpi go iPhone Pro? Gdzie będą najdroższe iPhone'y? We Francji! Te zablokowane mogą kosztować Apple'a milion euro za sztukę iPad nagrywający filmy 4K? Do mnie to trafia Chcesz, żeby twój iPhone był bardziej wytrzymały, wodoszczelny i dłużej pracował na baterii? Kup ten pokrowiec Znudziły ci się dostępne kolory iPhone'ów? Wpadka Apple'a. Podczas Super Bowl 2016 Tim Cook zrobił iPhone'owi niezłą antyreklamę