iPhone 7 oraz iPhone Pro - tak będą wyglądać? To już niemal pewne

Jeśli iPhone 7 oraz iPhone Pro czymś nas zaskoczą, raczej nie będzie to wygląd.

iPhone 6

iPhone 6 (pixabay.com)

Z dotychczasowych przecieków wynika, że iPhone 7 będzie bardzo podobny do poprzednika. Największą zmianą ma być inny układ pasków antenowych, dzięki czemu aluminiowy tył nie będzie musiał być rozbity na trzy części.

Phone 6 i mock-up iPhone'a 7

Teraz @OnLeaks oraz serwis uSwitch dotarli do plików CAD, na podstawie których producenci akcesoriów mogą dopasować swoje pokrowce czy folie na ekran do wyglądu urządzenia. Ekipa ta ma na swoim koncie sporo wycieków tego typu, które — jeśli mnie pamięć nie myli — zawsze się potwierdzały, więc ich źródła możemy uznać za wiarygodne.

iPhone 7 oraz iPhone Pro

Bazując na wspomnianych plikach, @OnLeaks przygotował trójwymiarowy render zdradzający kształt obudów nadchodzących smartfonów.

Wygląda na to, że — wbrew części plotek — iPhone 7 będzie miał wystający aparat, co jeszcze bardziej upodobni go do poprzednika. Zgodnie jednak z oczekiwaniami, na obudowie nie widać gniazda słuchawkowego, co daje nadzieję na to, że potwierdzą się również przecieki o wodoszczelności.

Najciekawiej zapowiada się iPhone Pro

Od podstawowego modelu ma go wyróżniać podwójny aparat oraz znane z iPadów Pro złącze Smart Connector, które ma pozwolić na podpinanie dodatkowych akcesoriów. Być może podobne do tych, które Lenovo przygotowuje dla tegorocznego modelu Moto X.

Dlaczego Apple nie zaplanował na ten rok dużych zmian we wzornictwie?

Ciekawą teorię na ten temat ma Steve Hemmerstoffer z serwisu NowhereElse. Słusznie zauważa on, że w przyszłym roku minie 10 lat od pojawienia się pierwszego iPhone'a. Jego zdaniem Apple będzie chciał uczcić okrągłą rocznicę prezentacją wyraźnie odmienionego smartfona, a iPhone 7s wyglądający jak iPhone 7 byłby błędem.

Osobiście nie sądzę, aby Apple w swoich działaniach kierował się sentymentem do dat. Najpewniej badania rynku wykazały, że konsumentom (i dziesiątkom naśladowców) odpowiada wygląd iPhone'a 6s, a jedyne zastrzeżenia dotyczą pasków antenowych. Ot i cała tajemnica.

Źródło: uSwitch, uSwitch

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Apple:

iPhone maxi i iPhone nano? Snow Leopard: bliżej premiery, więcej przecieków eBoo [giveaway] Dodatkowe obiektywy do iPhone'a? Zaplanuj wyjazd do Grecji z iPhonem Legendarny Colin McRae Rally do pobrania za kilka złotych! Skorzystaj z promocji i zagraj w Jengę na iPadzie ngmoco i jego nowe gry na iPhone W Katowicach rozpoczyna działalność Jujubee, nowe studio produkujące gry wideo! iPad jako deskorolka [ ześwirowane wideo] Psystar nie podda się tak łatwo? Localscope [giveaway]

Popularne w tym tygodniu:

Akumulator Apple MagSafe w sprzedaży. Wydłuży czas pracy iPhone'a