iPhone 7 oraz iPhone Pro - tak będą wyglądać? To już niemal pewne

Jeśli iPhone 7 oraz iPhone Pro czymś nas zaskoczą, raczej nie będzie to wygląd.

iPhone 6

iPhone 6 (pixabay.com)

Z dotychczasowych przecieków wynika, że iPhone 7 będzie bardzo podobny do poprzednika. Największą zmianą ma być inny układ pasków antenowych, dzięki czemu aluminiowy tył nie będzie musiał być rozbity na trzy części.

Phone 6 i mock-up iPhone'a 7

Teraz @OnLeaks oraz serwis uSwitch dotarli do plików CAD, na podstawie których producenci akcesoriów mogą dopasować swoje pokrowce czy folie na ekran do wyglądu urządzenia. Ekipa ta ma na swoim koncie sporo wycieków tego typu, które — jeśli mnie pamięć nie myli — zawsze się potwierdzały, więc ich źródła możemy uznać za wiarygodne.

iPhone 7 oraz iPhone Pro

Bazując na wspomnianych plikach, @OnLeaks przygotował trójwymiarowy render zdradzający kształt obudów nadchodzących smartfonów.

Wygląda na to, że — wbrew części plotek — iPhone 7 będzie miał wystający aparat, co jeszcze bardziej upodobni go do poprzednika. Zgodnie jednak z oczekiwaniami, na obudowie nie widać gniazda słuchawkowego, co daje nadzieję na to, że potwierdzą się również przecieki o wodoszczelności.

Najciekawiej zapowiada się iPhone Pro

Od podstawowego modelu ma go wyróżniać podwójny aparat oraz znane z iPadów Pro złącze Smart Connector, które ma pozwolić na podpinanie dodatkowych akcesoriów. Być może podobne do tych, które Lenovo przygotowuje dla tegorocznego modelu Moto X.

Dlaczego Apple nie zaplanował na ten rok dużych zmian we wzornictwie?

Ciekawą teorię na ten temat ma Steve Hemmerstoffer z serwisu NowhereElse. Słusznie zauważa on, że w przyszłym roku minie 10 lat od pojawienia się pierwszego iPhone'a. Jego zdaniem Apple będzie chciał uczcić okrągłą rocznicę prezentacją wyraźnie odmienionego smartfona, a iPhone 7s wyglądający jak iPhone 7 byłby błędem.

Zobacz również: Techgadka: rozczarowania 2014 roku

Osobiście nie sądzę, aby Apple w swoich działaniach kierował się sentymentem do dat. Najpewniej badania rynku wykazały, że konsumentom (i dziesiątkom naśladowców) odpowiada wygląd iPhone'a 6s, a jedyne zastrzeżenia dotyczą pasków antenowych. Ot i cała tajemnica.

Źródło: uSwitch, uSwitch

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Apple:

13 nowych krajów może wypożyczać filmy w iTunes. Polska jest na liście! 15 miliardów pobrań z App Store! iPada przykleisz wszędzie [wideo] 25 cech wskazujących, że możesz być Applemaniakiem Jeden na pięć komputerów Mac zainfekowany złośliwym oprogramowaniem Wycieraczka dla Applemaniaka 22 miliony $ za porysowane iPody iTest: Cut the Rope HD NEC MultiSync EA231WMi: 23-calowy panel IPS z DisplayPort Martin z Utrechtu. Człowiek, który potrafi oszukać świat. SharePod uwolni Twojego iPoda od iTunes Aplikacja Dnia: Icy Tower 2, nowa odsłona kultowej gry