MediaTek Pump Express 3.0, czyli szybkie ładowanie teraz jeszcze szybsze

MediaTek Pump Express 3.0, czyli szybkie ładowanie teraz jeszcze szybsze

MediaTek Pump Express 3.0, czyli szybkie ładowanie teraz jeszcze szybsze
Miron Nurski
30.05.2016 14:50, aktualizacja: 30.05.2016 16:51

Technologia szybkiego ładowania MediaTeka stała się właśnie jeszcze skuteczniejsza.

Od 0 do 70 proc. w 20 minut

Tajwański gigant chwali się, że technologia Pump Express 3.0 pozwoli na wyciąganie właśnie takich wyników. Dla porównania konkurencyjne rozwiązanie Quick Charge 3.0 Qualcomma w teorii ma umożliwiać ładowanie od 0 do 70 proc. w niespełna pół godziny, ale mi osobiście nigdy nie udało się osiągnąć podobnych rezultatów. Wskaźnik naładowania testowanego przeze mnie LG G5 po 30 minutach wskazywał 54 proc.

Obraz

Technologia MediaTeka jako pierwsza na świecie wykorzystuje rozwiązanie zwane "Direct Charging" (ang. ładowanie bezpośrednie). Energia transferowana jest z przewodu bezpośrednio do akumulatora z pominięciem obwodów ładowania znajdujących się wewnątrz smartfona. Ma to nie tylko przyspieszyć sam proces ładowania, ale i zapobiegać nagrzewaniu się urządzenia. Trzymam za słowo.

Technologia Direct Charging ma zapobiegać przegrzewaniu się smartfonów podczas szybkiego ładowania
Technologia Direct Charging ma zapobiegać przegrzewaniu się smartfonów podczas szybkiego ładowania

Z Pump Express 3.0 skorzystamy najwcześniej w trzecim kwartale 2016 roku

Wtedy bowiem mają się pojawić pierwsze smartfony z układami Helio P20, które będą wspierać wspomnianą technologię. Co istotne, wymagany będzie nie tylko chipset z tej serii, ale i port USB typu C.

Lista smartfonów wspierających Pump Express 2.0 obejmuje m.in. urządzenia Sony, Lenovo czy Meizu, więc MediaTek nie powinien narzekać na brak zainteresowania.

Układy MediaTeka coraz bardziej konkurencyjne

Jeszcze kilka lat temu tajwański producent kusił producentów smartfonów w zasadzie tylko niskimi cenami. Teraz nie tylko buduje on niedrogie i wydajne chipsety zintegrowane z modułami łączności, ale i dba o dodatkowe zaplecze technologiczne.

Szybkie ładowanie to tylko jeden przykład, bo MediaTek - podobnie jak Qualcomm - pracuje także m.in. nad rozwiązaniami fotograficznymi. Producent sięgający po taki układ dostaje od razu pakiet rozwiązań, którymi można się chwalić w materiałach promocyjnych. Jeśli rozwój tego typu technologii nie odbije się zbyt mocno na cenach chipsetów, producentom ciężko będzie przejść koło takiej oferty obojętnie.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)