Jak wydłużyć czas pracy smartfona na jednym ładowaniu?

Jak wydłużyć czas pracy smartfona na jednym ładowaniu?

Jak wydłużyć czas pracy smartfona na jednym ładowaniu?
Marek Pruski
31.05.2016 15:43, aktualizacja: 31.05.2016 17:43

Do telefonów pakowane są coraz to większe baterie, a producenci starają się coraz bardziej optymalizować oprogramowanie pod czas działania na jednym ładowaniu. Co na tę chwilę każdy z nas może zrobić by wydłużyć czas pracy?

Zmniejsz jasność ekranu / używaj automatycznego ustawiania jasności

Ekran jest elementem, który zużywa najwięcej energii przy codziennym użytkowaniu. Przy niskiej jasności, automatycznie, znacznie spada zużycie energii. Wiele telefonów dzięki czujnikowi światła automatycznie dostosowuje podświetlenie. Warto z tej opcji korzystać.

Skróć długość podświetlania ekranu

W ustawieniach można wybrać jak długo podświetlany jest ekran. Najlepiej skrócić ten czas do 15 sekund.

Nie pozostawiaj aplikacji włączonych w tle

„Zabijanie” wcześniej włączonych aplikacji działających w tle, można robić w każdym smartfonie. Inaczej sprawa ma się z tak zwanymi „task killerami”, które siłowo wyłączają całe procesy działające w tle. Tak naprawdę ich używanie może paradoksalnie zmniejszyć wydajność urządzenia. Aplikacje te bowiem często zaraz po „czyszczeniu” uruchamiają się na nowo i zużywają przy tym jeszcze więcej zasobów.

Wyłącz wibracje

Jeśli Twój telefon wibruje przy każdym powiadomieniu, a dostajesz ich dziesiątki w ciągu dnia, to może warto wyłączyć tę opcję? W opcjach systemu Android możesz ustalić, kiedy telefon ma wibrować, a kiedy tylko wydawać z siebie dźwięk.

Włącz tryb niskiego zużycia energii

Zarówno system i system iOS jak i Android w wersji 6.0 mają w ustawieniach opcję włączenia trybu niskiego zużycia energii. Do tego producenci tacy jak Samsung dorzucają swoje rozwiązania, takiej jak np. „Tryb bardzo niskiego zużycia energii” który z każdego high-enda zmienia w Nokię 3310.

Wyłącz GPS

Prosta sprawa. Dostęp do tej funkcji przydaje się głównie, kiedy korzystasz z map albo filtrów na Snapchacie. Nie musi być ona włączona ciągle.

Wyłącz Wi-Fi oraz Bluetooth.

Te sieci zużywają dużo energii, ale trzeba pamiętać o tym, że Bluetooth nowej generacji jest bardzo wydajne, a łączenie się z Wi-Fi jest lepsze od korzystania z sieci komórkowej.

W miejscach o słabym zasięgu/w podróży wyłącz transmisję danych / włącz tryb samolotowy.

Kiedy moc sygnału jest niska lub bardzo dynamicznie się zmienia, smartfon przeznacza energię by łączyć się ze stacjami bazowymi. Im dalej się one znajdują, tym więcej mocy trzeba w to zaangażować. W miejscach o słabym zasięgu warto więc wyłączyć sieć telefonii komórkowej a w awaryjnych sytuacjach przejść w tryb offline.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)