Motion Stills, czyli Google poprawia to, czego Apple nie dopracował

Animowane zdjęcia nie są niczym nowym, ale Apple - jak to ma w zwyczaju - postanowił wynaleźć je na nowo. Wynalezionymi na nowo animowane fotki mają jednak tę wadę, że nie bardzo jest co z nimi zrobić. Tu z pomocą przychodzi... Google.

Live Photos to jedna z najgłośniejszych nowości jakie pojawiły się w iPhonie 6s, a później w iPhonie SE. Lista domyślnych zastosowań tego trybu nie jest długa. Animowane zdjęcia możesz:

  • oglądać na iPhonie;
  • wysłać innemu użytkownikowi iPhone'a.

Koniec. Reszta zależy wyłącznie od dobrej woli niezależnych deweloperów, ale ciężko sobie wyobrazić, aby nagle każdy komunikator i serwis społecznościowy świata zaczął obsługiwać wprowadzony przez Apple'a standard. Co prawda Facebook się wyłamał i wprowadził obsługę Live Photos do swojej aplikacji, ale animowane fotki są widoczne jedynie dla użytkowników iPhone'ów.

Google bierze sprawy we własne ręce

W App Storze pojawiła się właśnie stworzona przez wyszukiwarkowego giganta aplikacja Motion Stills, dzięki której możliwe jest udostępnianie Live Photos światu.

Apka konwertuje krótkie klipy do formatu GIF, a z tym można już robić cokolwiek. Motion Stills ma nawet prosty edytor, dzięki któremu możliwe jest łączenie kilku klipów w jeden.

Aplikacja Google'a dba również o to, aby animowane zdjęcia wyglądały jeszcze lepiej

Uzbrojono ją w algorytm, który rozpoznaje ruchy kamery i stabilizuje nagrane animacje. Prawdopodobnie jest to ten sam kawałek kodu, który odpowiada za stabilizację filmów na YouTubie.

Tak to powinno wyglądać od początku

Fani Apple'a zwykli mawiać, że gigant z Cupertino zazwyczaj wprowadza funkcje z poślizgiem, ale jako pierwszy robi to dobrze. Często jest w tym sporo racji, ale nie w tym przypadku. Dopiero Google zrobił to dobrze.

Zobacz również: Pierwsze kroki z Asystentem Google

Aplikację Motion Stills pobierzecie za darmo ze sklepu App Store.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Apple:

Tap Masters zbada Twój refleks [KONKURS] Nowa sekcja dla wielbicieli mody w App Store App Quiz 53 (17 nagród do wygrania!) iPad 2 zadebiutuje w 3 wersjach? Sklep Apple’a zbudowany z pudełka po butach [wideo] Jak uruchomić w sobie Applefankę Walter Isaacson planuje poprawki biografii Jobsa - dobry pomysł na biznes? Katamari na iPhonie Aplikacja Dnia: Darmowe Fury of the Gods! Nowa kampania reklamowa Apple: cztery filmiki o Face Time [wideo] Firmware 2.0.1 dla iPhone'a i iPoda Touch Keynote Apple’a już 4 października w kampusie?