Nokia Moonraker - tak miała wyglądać nawigacja po interfejsie uśmierconego smartwatcha Nokii

Od dawna wiadomo, że Nokia pracowała nad smartwatchem, który został wyrzucony do kosza po przejęciu działu urządzeń mobilnych przez Microsoft. Teraz światło dzienne ujrzało nieco więcej szczegółów na jego temat.

Nokia Moonraker

Nokia Moonraker (apeggy.tumblr.com)

Moonraker - bo tak nazywało się wspomniane akcesorium — docelowo miał trafić na rynek w 2014 roku razem z Lumią 930. W międzyczasie jednak marka Nokia Lumia została uśmiercona, a wraz z nią część planów Finów.

Nokia Moonraker

O smartwatchu Nokii po raz pierwszy usłyszeliśmy w czerwcu 2015 roku, kiedy to na blogu apeggy.tumblr.com wylądowała garść zdjęć prasowych zdradzający wygląd niezapowiedzianego nigdy urządzenia. Teraz niejaki ‏@tfwboredom dorzucił animowanego GIF-a z samouczka na Windows Phone'a. Możemy się dzięki temu dowiedzieć, jak miał działać interfejs zegarka.


Podsumowując:

  • przycisk pod ekranem miał służyć do przełączania się między pulpitem głównym a tarczą zegara w trybie czuwania;
  • przeciągnięcie palca w dół miało wysunąć listę zainstalowanych aplikacji;
  • przeciągnięcie palca w górę miało wysunąć listę powiadomień;
  • przytrzymanie palca na ekranie miało wyświetlić listę ostatnich powiadomień;
  • przesunięcie palca wzdłuż przełącznika miało pozwolić przełączać się między trybami.
Nokia Moonraker

Nie dziwię się, że Microsoft wyrzucił ten projekt do kosza

Nokia potrafiła swoimi pomysłami wyprzedzać swoją epokę. Ciężko zliczyć, ile innowacyjnych rozwiązań Finów konkurencja podłapała po latach. Moonraker natomiast byłby prawdopodobnie najnudniejszym zegarkiem świata.

Zobacz również: Lumia 735 vs 830

Nokia Moonraker

Żadnego przełomowego pomysłu na interakcji z urządzeniem na miarę Force Touch czy cyfrowej koronki. Żadnych pomysłowych gestów. Do bólu oklepane wzornictwo i kwadratowy ekran. Nuda. Faktycznie już Microsoft Band zdaje się być bardziej ekscytującym produktem.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Akcesoria:

Kartridże z Game Boya na smartfonie, czyli od żartu do gotowego produktu Nvidia Shield to pierwsza przystawka z Androidem TV, w której widzę sens Smartwatch OnePlusa? Taki był plan, ale... Eye-Plug, czyli zrób sobie smartfona z podwójnym aparatem Modułowego samsunga lub iPhone'a możesz mieć już dziś. Wystarczy odpowiednie etui Artykuł stronicowany Najdziwniejsze etui i pokrowce na komórki [TOP 20] Chrono S79 - klon Apple Watcha za 159 zł wkrótce w Biedronce Lifepack - idealny plecak na gadżety Samsung Gear Fit 2 i Gear IconX na zdjęciach. Samsung szykuje nową opaskę fitness i nietypowe słuchawki MODE, czyli Google pozazdrościł Apple'owi łatwo wymienialnych pasków do smartwatchy My Live Case to całkiem fajny pomysł Google'a na personalizację Nexusów Czeka ją 40 lat odsiadki za... streamowanie gwałtu koleżanki poprzez Periscope Oto etui z dodatkowym aparatem i... miniaturowym dronem 5 modułów do LG G5, które aż się proszą o to, by ktoś je stworzył Tissot Smart-Touch - markowy smartwatch, który poprawadzi cię przez miejską dżunglę LG G5 - ceny modułów ujawnione Apple Watch z opaską, która umożliwi pomiar EKG. Czy można ufać takim akcesoriom? Pytamy specjalistę Nixon Mission oraz Fossil Q Marshal i Q Wander to interesujące smartwatche z Androidem Wear GoTenna to gadżet, dzięki któremu twój smartfon połączy się z innym smartfonem nawet w miejscu, w którym w ogóle nie ma zasięgu Samsung Charm to inteligentna opaska, ale nie dla geeka. I to jest w niej najlepsze LG Hi-Fi Plus i Cam Plus - zobacz jak działają moduły do LG G5 W IV kwartale 2015 na rynek trafiło więcej szwajcarskich czy inteligentnych zegarków? Statystyki mnie zaskoczyły VerveLife to nowa marka sygnowana logo Motoroli. Znajdziesz je na słuchawkach, sportowej kamerce i... obroży dla psa