Nokia Moonraker - tak miała wyglądać nawigacja po interfejsie uśmierconego smartwatcha Nokii

Od dawna wiadomo, że Nokia pracowała nad smartwatchem, który został wyrzucony do kosza po przejęciu działu urządzeń mobilnych przez Microsoft. Teraz światło dzienne ujrzało nieco więcej szczegółów na jego temat.

Nokia Moonraker

Nokia Moonraker (apeggy.tumblr.com)

Moonraker - bo tak nazywało się wspomniane akcesorium — docelowo miał trafić na rynek w 2014 roku razem z Lumią 930. W międzyczasie jednak marka Nokia Lumia została uśmiercona, a wraz z nią część planów Finów.

Nokia Moonraker

O smartwatchu Nokii po raz pierwszy usłyszeliśmy w czerwcu 2015 roku, kiedy to na blogu apeggy.tumblr.com wylądowała garść zdjęć prasowych zdradzający wygląd niezapowiedzianego nigdy urządzenia. Teraz niejaki ‏@tfwboredom dorzucił animowanego GIF-a z samouczka na Windows Phone'a. Możemy się dzięki temu dowiedzieć, jak miał działać interfejs zegarka.


Podsumowując:

  • przycisk pod ekranem miał służyć do przełączania się między pulpitem głównym a tarczą zegara w trybie czuwania;
  • przeciągnięcie palca w dół miało wysunąć listę zainstalowanych aplikacji;
  • przeciągnięcie palca w górę miało wysunąć listę powiadomień;
  • przytrzymanie palca na ekranie miało wyświetlić listę ostatnich powiadomień;
  • przesunięcie palca wzdłuż przełącznika miało pozwolić przełączać się między trybami.
Nokia Moonraker

Nie dziwię się, że Microsoft wyrzucił ten projekt do kosza

Nokia potrafiła swoimi pomysłami wyprzedzać swoją epokę. Ciężko zliczyć, ile innowacyjnych rozwiązań Finów konkurencja podłapała po latach. Moonraker natomiast byłby prawdopodobnie najnudniejszym zegarkiem świata.

Zobacz również: Lumia 640XL

Nokia Moonraker

Żadnego przełomowego pomysłu na interakcji z urządzeniem na miarę Force Touch czy cyfrowej koronki. Żadnych pomysłowych gestów. Do bólu oklepane wzornictwo i kwadratowy ekran. Nuda. Faktycznie już Microsoft Band zdaje się być bardziej ekscytującym produktem.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Akcesoria:

Hello Kitty w ubranku Diora do komórki Błękitny "zderzak" dla iPhone'a 4 iPhone 4 z... obiektywem z lustrzanki 5 wyjątkowo głupich akcesoriów do smartfonów Ripple Headset – słuchawka tylko dla kobiet Karta SIM z czujnikiem ruchu Karta SIM z DVD Occipital Bridge - gogle ostateczne? Przy tym akcesorium Gear VR i Daydream wyglądają jak zabawki dla małych dzieci Samsung Galaxy Gear - nie tego oczekiwałem Nietypowe akcesoria do smarfonów Studolarowa podstawka pod komórkę iPhone 4 z dwiema kartami SIM? Tak, dzięki adapterowi USBfever

Popularne w tym tygodniu:

OnePlus Buds zaprezentowane. Prawdziwie bezprzewodowe słuchawki w przystępnej cenie