Tegoroczny iPhone nie będzie się nazywał iPhone 7?

Apple przyzwyczaił nas do dwuletniego cyklu wydawniczego iPhone'ów zwanego "tik-tak". W lata parzyste wypuszczane są telefony oznaczone nowym numerkiem, które mają świeży design. W lata nieparzyste pojawiają się s-ki wnoszące mniejsze lub większe usprawnienia hardware'owe czy software'owe. Wygląda na to, że pora zmienić przyzwyczajenia.

pexels.com

Powołujący się na swoje źródła Wall Street Journal, który ma już na swoim koncie sporo sprawdzonych przecieków rodem z Cupertino, twierdzi, że w tym roku iPhone'a czekają jedynie delikatne zmiany kosmetyczne. Pokrywa się to ze wcześniejszymi wyciekami, według których paski antenowe na tyle obudowy zmienią swój kształt, a z dolnej krawędzi zniknie gniazdo słuchawkowe. Reszta detali — włącznie z wymiarami — ma zostać z grubsza niezmieniona.

Tegoroczny iPhone na wizualizacji autorstwa Martina Hajeka

Evan Blass z serwisu VentureBeat twierdzi, że trzy dni przed publikacją raportu Wall Street Journal otrzymał bardzo podobny cynk od anonimowego informatora. Sugerował on ponadto, że Apple całkowicie przerzuca się na 3-letni cykl wydawniczy, a nazwa iPhone 7 zostanie zarezerwowana dla kolejnej generacji, która pojawi się w 2017 roku.

Warto dodać, że w przyszłym roku iPhone będzie obchodził swoje 10. urodziny, w związku z czym faktycznie można się spodziewać naprawdę dużych zmian. Nazwa "iPhone 7s" faktycznie średnio by tu pasowała.

Jak więc będą się nazywały tegoroczne iPhone'y?

Tego na razie nie wiadomo, ale Apple ma w zwyczaju żonglować nazwami znanymi z innych produktów. Poniżej kilka prawdopodobnych możliwości:

  • iPhone Air i iPhone Air Plus;
  • iPhone Pro i iPhone Pro Plus;
  • iPhone 6 SE i iPhone 6 SE Plus;
  • iPhone SE 4.7 i iPhone SE 5.5.

Na tym nie koniec zamieszania wokół nazw tegorocznych smartfonów

Przypomnę tylko, że wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują na to, że bezpośrednio po Galaxy Nocie 5 pojawi się Galaxy Note 7. Samsung chce ponoć ujednolicić nazewnictwo linii S oraz Note, aby klientom łatwiej było rozróżnić poszczególne generacje tych urządzeń.

Tak czy inaczej, na ewentualne potwierdzenie plotek będziemy musieli poczekać jeszcze kilka tygodni. Galaxy Note 7 ma zostać zaprezentowany w sierpniu, a nowe iPhone'y we wrześniu.

Zobacz również: Appshaker 2 #47: A Planet of Mine, Vector Pop, Unlucky 13 i inne

Źródło: Wall Street Journal, VentureBeat

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Apple:

Pierwszy iPhone, czyli "telefon bez klawiatury, którego nikt nie zechce" Apple Watch 2 z kamerką, ulepszonym pokrętłem i nowymi przyciskami? Dlaczego nie ma (jeszcze) iMessage na Androida? iOS 10 pozwala usunąć preinstalowane aplikacje! Apple to chyba jedyna firma, która gra z klientami w otwarte karty iOS 10 oficjalnie. Co nowego i które urządzenia otrzymają aktualizację? Motion Stills, czyli Google poprawia to, czego Apple nie dopracował iPhone 7s bez przycisku i głośnika na przednim panelu? iPhone z zakrzywionym ekranem podbije rynek? iPhone 7 oraz iPhone Pro - tak będą wyglądać? To już niemal pewne iPhone będzie produkowany w Indiach. To dla Apple'a ważny rynek iPhone 7 na zdjęciu. Wynikają z niego 4 rzeczy iPhone 7 cieszy się większym zainteresowaniem niż iPhone 6s przed premierą Słuchawki dołączane do iPhone’a 7 będą równocześnie przewodowe i bezprzewodowe? Apple zamówił u Samsunga 100 milionów 5,5-calowych ekranów AMOLED Masz iPhone’a 6s i dbasz o swoje bezpieczeństwo? Lepiej wyłącz 3D Touch i Siri iPhone 7 będzie znacznie cieńszy mając przy tym pojemniejszą baterię? iPhone SE vs iPhone 6s - który jest wytrzymalszy? iPhone SE zaliczył wyjątkowo słaby pierwszy weekend sprzedaży? Apple manipuluje umysłami klientów odwracając kolejność przekazu Liam - wszystko o nowym robocie Apple'a iPhone SE - 5 rzeczy, o których Apple nie wspominał podczas konferencji Apple CareKit, czyli jeszcze bardziej zaawansowane aplikacje zdrowotne Apple Watch w niższej cenie i z nowymi paskami