Poważna awaria w Orange. Aktualizacja: jest rekompensata dla klientów

Orange ma problemy techniczne. Znowu.

Strona Orange na Facebooku ugina się pod skargami użytkowników, którzy od kilkudziesięciu minut nie mogą wykonywać i odbierać połączeń oraz korzystać z mobilnego internetu. Awarię zgłaszają ludzie z dosłownie całej Polski.

Co ciekawe, u wielu użytkowników problemy wyglądają inaczej. Jedni skarżą się na gubienie zasięgu, inni na wolny transfer, a jeszcze inni na całkowity brak dostępu do sieci. Ja nie mogę korzystać z internetu i wykonywać połączeń, ale… mogę je odbierać. Jestem abonentem nju mobile i mieszkam w Pile.

Na chwilę obecną nie wiadomo, co jest przyczyną problemów technicznych. Orange za pośrednictwem kanałów społecznościowych informuje jedynie, że prace nad usunięciem awarii trwają, ale póki co nie jest w stanie podać choćby szacunkowego terminu ich zakończenia.

To nie pierwsze taka awaria w Orange w ostatnim czasie

To podobnego zdarzenia doszło w marcu 2015 roku. Wówczas jednak ogólnopolska awaria miała miejsce w nocy, więc wiele osób — w tym ja — nawet jej nie odczuło. Tym razem problem jest o wiele poważniejszy, bo mówimy o godzinach późnopopołudniowych.

Cóż, pozostaje nam liczyć na to, że Orange szybko upora się z awarią.

Aktualizacja

8 lipca ok. godziny 2:00 problemy zostały zażegnane i — według zapewnień operatora — wszystkie usługi działają już prawidłowo. Awaria trwała zatem blisko 8 godzin.

Aktualizacja 2

Wojtek Jabczyński, rzecznik Orange, poinformował na swoim blogu o rekompensacie dla klientów Orange i nju mobile. W dniach 9–10 lipca z internetu krajowego będzie można korzystać całkowicie za darmo. Jeśli macie pakiety danych, w trakcie weekendu nie ulegną one pomniejszeniu.

Zobacz również: Appshaker 2 #47: A Planet of Mine, Vector Pop, Unlucky 13 i inne

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Telekomunikacja:

Ponad 100 000 straconych klientów w 3 miesiące. Takie rzeczy tylko w T-Mobile Przetestuj HTC Vive w salonie T-Mobile i kup smartfona tajwańskiej firmy w promocji Nowa Formuła Unlimited na Kartę za 25 zł. Play odpowiada na ruch Orange T-Mobile na fajną promocję dla przenoszących numer, ale Play wprowadził jeszcze lepszą opcję Buckshee, czyli darmowy internet w Orange i Plusie Zaczęła się era post-mobile [wideo] Pakiet 1 TB (!) w T-Mobile. Ot tak, do wykorzystania za darmo Rejestracja do lekarza w Orange