Przeciętny użytkownik na wpatrywanie się w ekran smartfona poświęca rocznie... ponad miesiąc

15 lipca (nie)obchodzony jest Światowy Dzień bez Telefonu Komórkowego. Zawsze jest to dobra okazja do sprawdzenia, jak intensywnie korzystamy ze smartfonów na co dzień.

pexels.com

Badania na ten temat przeprowadziła na amerykańskim rynku firma analityczna DScout. Bazują one na danych zbieranych przez 5 dni od 94 zróżnicowanych demograficznie użytkowników Androida.

10 proc. najaktywniejszych osób nazwano "zaawansowanymi użytkownikami". Pozostali to "przeciętni użytkownicy".

Badania wykazały, że:

  • ekran smartfona przeciętnego użytkownika aktywny jest przez ok. 2 godziny i 25 minut w ciągu doby;
  • ekran smartfona zaawansowanego użytkownika aktywny jest przez ok. 3 godziny i 45 minut w ciągu doby;
  • przeciętni użytkownicy używają smartfona 76 razy w ciągu doby;
  • zaawansowani użytkownicy używają smartfona 132 razy w ciągu doby;
  • przeciętni użytkownicy dotykają ekranu smartfona 2617 razy w ciągu doby;
  • zaawansowani użytkownicy dotykają ekranu smartfona 5427 razy w ciągu doby;
  • 87 proc. osób między północą a 5 rano sięga po smartfona przynajmniej raz.

2 godziny i 25 minut to wcale nie tak długo, prawda? Nieco gorzej to wygląda, gdy spojrzymy na sprawę inaczej i uświadomimy sobie, że to niemal 10 proc. doby. W ciągu roku przekłada się to zatem na blisko 36 dni!

Tak, ponad miesiąc ciągłego wpatrywania się w wyświetlacz

Trochę przerażające, nieprawdaż?

Nie ukrywam, że nigdy nie liczyłem, ile razy dotykam ekranu w ciągu dnia. Wiem jednak, przez ile godzin aktywny jest jego ekran, bo to łatwo sprawdzić w ustawieniach. Zazwyczaj są to u mnie ok. 2 godziny i 10–40 minuty. 3 godziny przekraczam raczej tylko podczas długich i samotnych podróży pociągiem czy testów telefonów.

Wychodzi więc na to, że bliżej jest mi do przeciętnego użytkownika niż nałogowca, więc chyba nie jest ze mną tak źle. Z drugiej strony to wciąż ponad miesiąc rocznie… Wychodzi więc na to, że najlepiej gapić się w ekran smartfona ku zdrowotności - grając w Pokémon GO ;)

Zobacz również: Nokia: moja miłość

Źródło: The Indian Express

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Artykuły:

Usuwanie historii przeglądania w telefonie z Androidem i iPhone Oszustwa internetowe starsze niż Internet Sprawdź, ile łącznie pieniędzy wydałeś na mobilne gry i aplikacje. Możesz się zdziwić Dlaczego świetne smartfony sprzedają się tak słabo? Nowe smartfony Alcatela oficjalnie w Polsce. Oto Idol 4 i 4S z ciekawymi bonusami Jak sprawdzić, czy telefon jest kradziony? Mikromiękka Powierzchnia Profesjonalna 4, czyli co by było, gdyby smartfony i inne gadżety miały polskie nazwy NSA nie interesuje się iPhone’ami, bo terroryści rzadko ich używają 3 technologie, które miały zrewolucjonizować nasze życie, a się nie przyjęły Rozmawianie przez telefon podczas jazdy jest niebezpieczne nawet jeśli korzystasz z zestawu głośnomówiącego iPhone 6s z Androidem? Nie ma problemu. Wystarczy odpowiednie... etui Siri pomogło uratować życie małej dziewczynce ISIS boi się fałszywych aplikacji Samsung Galaxy Note 6/7 na renderze Jak zyskać więcej pamięci na smartfonie z Androidem? Jak upodobnić wygląd Androida do iOS? Jak wydłużyć czas pracy smartfona na jednym ładowaniu? Jak przesłać pliki pomiędzy Androidem a iPhone'em? Sony Xperia E5 oficjalnie. Oto specyfikacja oraz ceny Samsung Galaxy S7 czy LG G5? Quiz Komórkomanii #22: ZTE Axon 7 - prawda czy fałsz? "Streaming", "chmura", "internet rzeczy" - rozumiesz te pojęcia? Wielu Europejczyków nie Finanse pod ręką, czyli bank w komórce Samsung Galaxy J5 (2016) czy Huawei P8 Lite ?

Popularne w tym tygodniu:

Karty eSIM wchodzą na rynek smartfonów. Co trzeba o nich wiedzieć? iPhone w 2018 roku. Co dalej? Pixel 2 i Pixel 2 XL oficjalnie. Oto nowe flagowce Google'a, których Polacy nie dostaną Huawei Mate 10 Pro - pierwsze wrażenia Dawniej standard, dziś rarytas. 5 podstawowych funkcji telefonów, które umierają na naszych oczach Apple Watch to chyba jedyne urządzenie, którego używam codziennie i którego nie mam ochoty wymieniać na nowszy model Google Pixel 2 okiem użytkownika iPhone'a, czyli dlaczego nie czuję się zachęcony do przesiadki