iPhone 7/6SE - kiedy premiera? [aktualizacja]

Czekasz na nowego iPhone'a 7 i 7 Plus? Wiadomo już, kiedy będziesz mógł go kupić.

Tekst został uzupełniony o oficjalną zapowiedź nowych urządzeń, którą znajdziecie na końcu wpisu.

Jak dowiedział się nieoceniony Evan Blass, przedsprzedaż nowych iPhone'ów ruszy w piątek 9 września. Ta jedna data niewiele nam mówi, ale jeśli chodzi o dystrybucję produktów, Apple jest na szczęście wyjątkowo przewidywalny.

Przypomnijmy, że same prezentacje kolejnych generacji iPhone'ów odbywają się zawsze we wtorki lub środy, przy czym iPhone 6s ujrzał światło dzienne w tym samym tygodniu, w którym ruszyła przedsprzedaż. W rękach pierwszych klientów wylądował 2 tygodnie później. Dodajmy, że start sprzedaży zawsze następuje w piątki.

Obstawiam więc, że rozkład jazdy będzie się prezentował następująco:

  • 6–7 września: prezentacja;
  • 9 września: start przedsprzedaży:
  • 16 lub 23 września: rozpoczęcie regularnej sprzedaży.

W pierwszej kolejności sprzedaż rusza jednak w kluczowych krajach, w których znajdują się Apple Store'y, dlatego najbardziej zapaleni fani ogryzka najpewniej będą musieli udać się w drugiej połowie września np. do Niemiec i tam ustawić się w kolejce.

Na szczęście możemy liczyć na to, że Polacy nie będą musieli na premierę długo czekać. iPhone 6s pojawił się nad Wisłą równo 2 tygodnie po globalnym debiucie. Jeśli w tym roku będzie podobnie, iPhone 6SE powinien wylądować na półkach sklepowych 7 października.

Czy jest na co czekać?

Obszerne podsumowanie dotychczasowych przecieków na temat nowych iPhone'ów przygotował już dla was Łukasz. Wszystko wskazuje na to, że zmiany względem obecnych modeli będą skromne. Mówi się nawet, że z tego powodu Apple ruszył już z produkcją pudełek z napisem "iPhone 6SE", a nazwa "iPhone 7" ma zostać zarezerwowana dla przyszłorocznego flagowca, który może wnieść naprawdę rewolucyjne zmiany.

Zobacz również: Appshaker 2 #47: A Planet of Mine, Vector Pop, Unlucky 13 i inne

iPhone Pro?

Najciekawiej zapowiada się "iPhone Pro", który ma mieć podwójny aparat oraz złącze Smart Connector umożliwiające podłączenie dodatkowych akcesoriów. Nietrudno się jednak domyślić, że zadaniem tego modelu ma być poprawienie regularnie słabnących wyników finansowych. Innymi słowy — może być drogo.

Aktualizacja

Apple wysłał zaproszenia na oficjalną prezentację nowych iPhone'ów. Zgodnie z moimi przewidywaniami, wydarzenie odbędzie się w środę 7 września o godzinie 19:00 czasu polskiego.

Na zaproszeniu widoczne jest logo Apple'a z efektem bokeh. Może to sugerować, że dodatkowy aparat w większym iPhonie pozwoli na efektowne rozmywanie tła podobnie jak miało to miejsce chociażby w przypadku HTC One (M8). Analizę treści zaproszenia na prezentację iPhone'a 7 znajdziecie na Fotoblogii.

Źródło: @evleaks (Twitter)

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Apple:

Miliard. Tyle iPhone'ów sprzedał Apple przez 9 lat "To będzie coś wielkiego" - Tim Cook o rozszerzonej rzeczywistości i Pokémon GO Wyniki Apple’a coraz gorsze. Sprzedaż iPhone'ów i przychody wciąż spadają iPhone 7, 7 Plus i 7 Pro pozują do zdjęć. Wersja Pro z podwójnym aparatem i zoomem optycznym? Odświeżone EarPods czy zupełnie nowe słuchawki AirPods? Co znajdziemy w opakowaniu wraz z iPhone 7? Chcesz zostać dawcą organów? iOS 10 ci to ułatwi Ten mężczyzna przypomniał sobie, że Apple wisi mu 10 miliardów dolarów, bo... wymyślił iPhone'a 24 lata temu Pierwszy iPhone, czyli "telefon bez klawiatury, którego nikt nie zechce" Tylko Apple potrafi sprawić, żeby świat ekscytował się nowym kolorem telefonu Tegoroczny iPhone nie będzie się nazywał iPhone 7? Apple Watch 2 z kamerką, ulepszonym pokrętłem i nowymi przyciskami? Dlaczego nie ma (jeszcze) iMessage na Androida? iOS 10 pozwala usunąć preinstalowane aplikacje! Apple to chyba jedyna firma, która gra z klientami w otwarte karty iOS 10 oficjalnie. Co nowego i które urządzenia otrzymają aktualizację? Motion Stills, czyli Google poprawia to, czego Apple nie dopracował iPhone 7s bez przycisku i głośnika na przednim panelu? iPhone z zakrzywionym ekranem podbije rynek? iPhone 7 oraz iPhone Pro - tak będą wyglądać? To już niemal pewne iPhone będzie produkowany w Indiach. To dla Apple'a ważny rynek iPhone 7 na zdjęciu. Wynikają z niego 4 rzeczy iPhone 7 cieszy się większym zainteresowaniem niż iPhone 6s przed premierą Słuchawki dołączane do iPhone’a 7 będą równocześnie przewodowe i bezprzewodowe? Apple zamówił u Samsunga 100 milionów 5,5-calowych ekranów AMOLED