LG szykuje smartfona z ultrapanoramicznym ekranem? To nie byłoby takie głupie

Do Urzędu Patentów i Znaków Towarowych Stanów Zjednoczonych wpłynął złożony przez LG wniosek dotyczący rejestracji nazwy "UltraWide Mobile+". Czyżby Koreańczycy pracowali nad smartfonem z ekranem o nietypowych proporcjach?

LG BL40 New Chocolate

LG BL40 New Chocolate

UltraWide to seria ultrapanoramicznych monitorów LG. Mają one wyświetlacze o proporcjach 21:9, dzięki czemu w poziomie mieści się na nich znacznie więcej treści niż w przypadku paneli 16:9. Sam prywatnie używam monitora 21:9 i bardzo go sobie chwalę.

Ultrapanoramiczny monitor LG

Zastrzeżenie znaku towarowego UltraWide Mobile+ może oznaczać, że LG myśli o pakowaniu ultrapanoramicznych ekranów także do smartfonów. Głupi pomysł? Niekoniecznie.

Smartfon z ekranem 21:9 miałby sens

Owszem, taki telefon byłby długi i wąski, co — biorąc pod uwagę fakt, że jesteśmy przyzwyczajeni do proporcji 16:9 — wyglądałoby komicznie. Miałoby to jednak także swoje plusy, również związane z ergonomią; wąski telefon łatwiej jest objąć dłonią.

21:9 to ponadto typowo "filmowe" proporcje, więc taki telefon idealnie nadawałby się do oglądania filmów. Gdy oglądasz film na wyświetlaczu 16:9, u góry i na dole pojawiają się czarne pasy. W przypadku panelu ultrapanoramicznego obraz wypełniłby całą jego powierzchnię. Warto w tym miejscu odnotować, że LG V10 pozwala nawet na nagrywanie wideo w proporcjach 21:9.

Dłuższy ekran = więcej treści i mniej scrollowania

Poniżej możecie zobaczyć, jak wyglądałby artykuł na ekranie 21:9.

Widać różnicę, prawda? A teraz wyobraźcie sobie, jak wyglądałoby to podczas korzystania z komunikatora internetowego, gdy znaczna część ekranu jest przysłonięta przez klawiaturę. Na wyświetlaczu ultrapanoramicznym miejsca na konwersację zostałoby więcej.

Zobacz również: HTC One M9 w naszych rękach

Panel 21:9 sprawdziłby się także podczas korzystania z dwóch aplikacji na współdzielonym ekranie oraz podczas grania; wyświetlany obszar gry byłby zauważalnie większy.

LG miało już telefon z ultrapanoramicznym wyświetlaczem

Takim telefonem był LG BL40 New Chocolate z 2009 roku.

LG BL40 New Chocolate

Wspomniana komórka nie odniosła zbyt dużego sukcesu, ale to nie znaczy, że mobilne ultrapanoramiczne wyświetlacze nie mają sensu; po prostu 7 lat temu z telefonów korzystaliśmy inaczej. Internet był wolny i drogi, gry prymitywne, a jakość wyświetlanego obrazu niewystarczająco dobra, by na telefonie z przyjemnością pochłaniać filmy.

Dziś multimedia to jedno z głównych zastosowań smartfonów, dlatego z chęcią zobaczyłbym urządzenie z ekranem 21:9. Kto wie, może taki wyświetlacz będzie miał LG V20.

Źródło: USPTO

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Technologie:

Czym jest chmura internetowa i jak działa? Ładowarki bezprzewodowe – jak działają i co warto o nich wiedzieć? Jak udostępnić Internet z telefonu? NFC w telefonie – czym jest i do czego służy? Czym jest żyroskop w telefonie i do czego służy? Smartfony ładowane na odległość już wkrótce. LG będzie pierwsze? OnePlus 3 ma ekran Optic AMOLED. Co to za technologia? Lenovo właśnie pokazało prototypy elastycznego smartfona i tabletu! Niebawem zobaczymy smartfony ze Snapdragonami 821 i 823 Cortex-A73 i Mali-G71 to nowości ARM dla smartfonów korzystających z wirtualnej rzeczywistości MediaTek Pump Express 3.0, czyli szybkie ładowanie teraz jeszcze szybsze 5 przedmiotów codziennego użytku, które dogadają się z twoim smartfonem Nowości w Android N oficjalnie, a wśód nich platforma VR Daydream Mangezowo-jonowe baterie Toyoty będą przełomem, na który czekamy? HoloFlex - holograficzny i elastyczny smartfon Smartfony ze Snapdragonem 820 będą uczyć się same Pre-Touch Sensing, czyli Microsoft ma coś lepszego niż 3D Touch Apple'a LG opracowało czytnik linii papilarnych, którego nawet nie zauważysz Snapdragon 830 ma mieć aż 8 rdzeni Kryo! Nowe wieści o następcy topowego układu Qualcomma MediaTek Helio X30 nadciąga. Ma być szybszy niż Snapdragon 820 Huawei VR to gogle wirtualnej rzeczywistości chińskiego giganta Ulepszony Snapdragon 823 trafi na pokład Galaxy Note'a 6? iPhone 6 SE, czyli zamień iPhone'a SE w 4-calowego iPhone'a 6 Od teraz zdjęcia na Facebooku mogą przeglądać także niewidomi

Popularne w tym tygodniu:

Samsung i Xiaomi prezentują 108-megapikselowy aparat ISOCELL Bright HMX Samsung Exynos 9825 oficjalnie. Oto mózg Galaxy Note'ów 10 [#wSkrócie]