LG szykuje smartfona z ultrapanoramicznym ekranem? To nie byłoby takie głupie

Do Urzędu Patentów i Znaków Towarowych Stanów Zjednoczonych wpłynął złożony przez LG wniosek dotyczący rejestracji nazwy "UltraWide Mobile+". Czyżby Koreańczycy pracowali nad smartfonem z ekranem o nietypowych proporcjach?

LG BL40 New Chocolate

LG BL40 New Chocolate

UltraWide to seria ultrapanoramicznych monitorów LG. Mają one wyświetlacze o proporcjach 21:9, dzięki czemu w poziomie mieści się na nich znacznie więcej treści niż w przypadku paneli 16:9. Sam prywatnie używam monitora 21:9 i bardzo go sobie chwalę.

Ultrapanoramiczny monitor LG

Zastrzeżenie znaku towarowego UltraWide Mobile+ może oznaczać, że LG myśli o pakowaniu ultrapanoramicznych ekranów także do smartfonów. Głupi pomysł? Niekoniecznie.

Smartfon z ekranem 21:9 miałby sens

Owszem, taki telefon byłby długi i wąski, co — biorąc pod uwagę fakt, że jesteśmy przyzwyczajeni do proporcji 16:9 — wyglądałoby komicznie. Miałoby to jednak także swoje plusy, również związane z ergonomią; wąski telefon łatwiej jest objąć dłonią.

21:9 to ponadto typowo "filmowe" proporcje, więc taki telefon idealnie nadawałby się do oglądania filmów. Gdy oglądasz film na wyświetlaczu 16:9, u góry i na dole pojawiają się czarne pasy. W przypadku panelu ultrapanoramicznego obraz wypełniłby całą jego powierzchnię. Warto w tym miejscu odnotować, że LG V10 pozwala nawet na nagrywanie wideo w proporcjach 21:9.

Dłuższy ekran = więcej treści i mniej scrollowania

Poniżej możecie zobaczyć, jak wyglądałby artykuł na ekranie 21:9.

Widać różnicę, prawda? A teraz wyobraźcie sobie, jak wyglądałoby to podczas korzystania z komunikatora internetowego, gdy znaczna część ekranu jest przysłonięta przez klawiaturę. Na wyświetlaczu ultrapanoramicznym miejsca na konwersację zostałoby więcej.

Zobacz również: Huawei Ascend Mate7 w naszych rękach

Panel 21:9 sprawdziłby się także podczas korzystania z dwóch aplikacji na współdzielonym ekranie oraz podczas grania; wyświetlany obszar gry byłby zauważalnie większy.

LG miało już telefon z ultrapanoramicznym wyświetlaczem

Takim telefonem był LG BL40 New Chocolate z 2009 roku.

LG BL40 New Chocolate

Wspomniana komórka nie odniosła zbyt dużego sukcesu, ale to nie znaczy, że mobilne ultrapanoramiczne wyświetlacze nie mają sensu; po prostu 7 lat temu z telefonów korzystaliśmy inaczej. Internet był wolny i drogi, gry prymitywne, a jakość wyświetlanego obrazu niewystarczająco dobra, by na telefonie z przyjemnością pochłaniać filmy.

Dziś multimedia to jedno z głównych zastosowań smartfonów, dlatego z chęcią zobaczyłbym urządzenie z ekranem 21:9. Kto wie, może taki wyświetlacz będzie miał LG V20.

Źródło: USPTO

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Technologie:

Google pracuje nad dronami, które dostarczą 40-krotnie szybszy internet niż 4G LTE Xiaomi Redmi 4X wkrótce w Polsce. To telefon, którego Xiaomi... nigdy nie zaprezentowało Tajemnicze urządzenie GG1 pojawia się w bazie danych. Nowe Google Glass jednak powstają? Kirin 990 oficjalnie. Jest szybszy i bardziej energooszczędny, a także lepiej radzi sobie z SI Sharp prezentuje 4,1-calowy ekran o niespotykanym dotąd zagęszczeniu pikseli Antywirus na smartfona? Microsoft VR Kit - odpowiedź na Cardboarda, po której ciężko spodziewać się sukcesu LG G Watch R - zegarek LG z okrągłym wyświetlaczem Rozszerzona rzeczywistość? Wirtualna rzeczywistość? Ale to już było… [wideo] Face ID w iPhonie X będzie mniej dokładne, niż pierwotnie zapowiadano? [Aktualizacja: Apple neguje przecieki] Quick Charge 4.0 nie zagościł dobrze na rynku, a już pojawia się jego lepsza wersja Samsung zapowiada nowy bio-procesor dla inteligentnych gadżetów, który przewidzi, kiedy zachorujesz

Popularne w tym tygodniu:

Snapdragon 865 w szczegółach. Obsłuży aparaty 200 Mpix Australijskie kamery AI sprawdzą, czy korzystasz z telefonu w czasie jazdy