BlackBerry Hub+, czyli nie musisz mieć już smartfona BlackBerry, by korzystać z najważniejszych usług firmy

Co robić, gdy jesteś producentem smartfonów, który przestaje sobie radzić z ich sprzedażą? Jedną z opcji jest skupienie się na usługach, ku czemu BlackBerry poczyniło właśnie kolejny krok.

BlackBerry PRIV

BlackBerry PRIV

Aplikacje BlackBerry dla (nie)każdego

W Google Play wylądował pakiet BlackBerry Hub+ obejmujący w standardzie trzy kluczowe aplikacje BlackBerry:

  • BlackBerry Hub — znane z systemu BlackBerry 10 centrum powiadomień pozwalające w wygodny sposób zarządzać pocztą czy powiadomieniami z serwisów społecznościowych;
  • BlackBerry Calendar — kalendarz;
  • Password Keeper — aplikacja przechowująca wszystkie hasła w jednym zaszyfrowanym miejscu.

Aplikacje można wypróbować bezpłatnie przez 30 dni. Po tym czasie użytkownik ma wybór: albo będzie oglądał reklamy, albo będzie płacił 3,69 zł miesięcznie w ramach subskrypcji usług.

Osoby, które zdecydują się zapłacić, w przyszłości otrzymają dostęp do jeszcze kilku aplikacji:

  • BlackBerry Contacts — menedżer kontaktów;
  • BlackBerry Tasks — menedżer zadań;
  • BlackBerry Device Search — wyszukiwarka;
  • BlackBerry Notes — notatnik;
  • BlackBerry Launcher — znany ze smartfonów BlackBerry PRIV i DTEK50 interfejs.

Jest tylko jeden haczyk

W notce prasowej BlackBerry chwali się, że udostępniło swoje aplikacje ponad miliardowi użytkowników Androida na świecie. Najwidoczniej firma nie zapoznała się z najnowszymi statystykami Androida, bowiem BlackBerry Hub+ wymaga do działania systemu w wersji 6.0 Marshmallow. Z tego korzysta obecnie raptem 15,2 proc. użytkowników.

Kanadyjczycy zapewniają jednak, że pracują już nad rozszerzeniem kompatybilności do Androida 5.0+ oraz dostarczeniu większej liczby usług użytkownikom iOS-u.

Zobacz również: Appshaker 2 #31: Pizza Boy, Big Hunter, AutoHash i inne

BlackBerry Hub+ może być strzałem w 10

Firma ma wyrobioną markę, a jeszcze kilka lat temu jej smartfony cieszyły się olbrzymią popularnością. Obecnie panuje na rynku zbyt duża konkurencyjność, aby BlackBerry mogło zwojować świat swoimi drogimi słuchawkami z Androidem, ale z pewnością wiele osób zdecyduje się na korzystanie z usług.

BlackBerry Hub+ pojawił się w Sklepie Play kilkanaście godzin temu, a licznik pobrań wskazuje już zakres 100 000 — 500 000. Zainteresowanie jest zatem olbrzymie. Ten dolar miesięcznie za subskrypcję może się w przyszłości przełożyć na wielomilionowe zyski.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Aplikacje:

Korzystanie z Siri bez użycia rąk [wideo] Warscape Alpha - przegląd gry [wideo] EA atakuje iPhone'a! Zarządzaj pop-up'ami w iPhonie Oficjalny trailer do Shadowgun [wideo] iTunes ujawnia automatyczne aktualizacje aplikacji w iOS 5 Buddyway: Komórka dla piechura yxCoder - alternatywa dla Cycorder Koniec kart Memory Stick Micro M2 Rozpoznawanie twarzy na Androidzie ICS może być niebezpieczne Finalny Winamp dla Androida - użytkownicy iOS mogą o nim zapomnieć Blade: Sword of Elysion, czyli ostrza, miecze i topory. Trzeba zabijać, zabijać i jeszcze raz zabijać [iOS i Android]

Popularne w tym tygodniu:

Zanuć, a Google poda tytuł piosenki. Nowa funkcja już w Polsce