BlackBerry Hub+, czyli nie musisz mieć już smartfona BlackBerry, by korzystać z najważniejszych usług firmy

Co robić, gdy jesteś producentem smartfonów, który przestaje sobie radzić z ich sprzedażą? Jedną z opcji jest skupienie się na usługach, ku czemu BlackBerry poczyniło właśnie kolejny krok.

BlackBerry PRIV

BlackBerry PRIV

Aplikacje BlackBerry dla (nie)każdego

W Google Play wylądował pakiet BlackBerry Hub+ obejmujący w standardzie trzy kluczowe aplikacje BlackBerry:

  • BlackBerry Hub — znane z systemu BlackBerry 10 centrum powiadomień pozwalające w wygodny sposób zarządzać pocztą czy powiadomieniami z serwisów społecznościowych;
  • BlackBerry Calendar — kalendarz;
  • Password Keeper — aplikacja przechowująca wszystkie hasła w jednym zaszyfrowanym miejscu.

Aplikacje można wypróbować bezpłatnie przez 30 dni. Po tym czasie użytkownik ma wybór: albo będzie oglądał reklamy, albo będzie płacił 3,69 zł miesięcznie w ramach subskrypcji usług.

Osoby, które zdecydują się zapłacić, w przyszłości otrzymają dostęp do jeszcze kilku aplikacji:

  • BlackBerry Contacts — menedżer kontaktów;
  • BlackBerry Tasks — menedżer zadań;
  • BlackBerry Device Search — wyszukiwarka;
  • BlackBerry Notes — notatnik;
  • BlackBerry Launcher — znany ze smartfonów BlackBerry PRIV i DTEK50 interfejs.

Jest tylko jeden haczyk

W notce prasowej BlackBerry chwali się, że udostępniło swoje aplikacje ponad miliardowi użytkowników Androida na świecie. Najwidoczniej firma nie zapoznała się z najnowszymi statystykami Androida, bowiem BlackBerry Hub+ wymaga do działania systemu w wersji 6.0 Marshmallow. Z tego korzysta obecnie raptem 15,2 proc. użytkowników.

Kanadyjczycy zapewniają jednak, że pracują już nad rozszerzeniem kompatybilności do Androida 5.0+ oraz dostarczeniu większej liczby usług użytkownikom iOS-u.

Zobacz również: Appshaker 2 #6: Dark Echo, Spontap i inne

BlackBerry Hub+ może być strzałem w 10

Firma ma wyrobioną markę, a jeszcze kilka lat temu jej smartfony cieszyły się olbrzymią popularnością. Obecnie panuje na rynku zbyt duża konkurencyjność, aby BlackBerry mogło zwojować świat swoimi drogimi słuchawkami z Androidem, ale z pewnością wiele osób zdecyduje się na korzystanie z usług.

BlackBerry Hub+ pojawił się w Sklepie Play kilkanaście godzin temu, a licznik pobrań wskazuje już zakres 100 000 — 500 000. Zainteresowanie jest zatem olbrzymie. Ten dolar miesięcznie za subskrypcję może się w przyszłości przełożyć na wielomilionowe zyski.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Aplikacje:

Microsoft Pix to aplikacja, dzięki której iPhone powinien robić lepsze zdjęcia. No właśnie, powinien... Nowa Opera Mini na Androida daje ci powód, by korzystać z niej jeszcze częściej Efekt szału na Pokémon GO? Sprzedaż powerbanków w Polsce poszybowała w górę Pokémon GO oficjalnie w Polsce! Kontrola rodzicielska w systemie Android - poradnik Co to jest Snapchat i jak działa? Polaroid wypowiada wojnę Instagramowi. Zdjęcia i filmiki to przeszłość Pokémon GO to gra, której producenci opasek fitness powinni zacząć się bać Panel Google Now od teraz nie tylko w launcherze Google'a 5 stworzonych przez Facebooka aplikacji, które okazały się ogromnymi niewypałami Allo - inteligentny komunikator Google'a Klawiatura Google 5.0 już jest. Google dodał tonę nowych funkcji, a i tak nawet nie zbliżył się do konkurencji Samsung przygotował program, który zadba o zdrowie... wcześniaków Minecraft w wersji VR już dostępny na Samsung Gear VR Zenge - kolejne pozytywne zaskoczenie znad Wisły [Android, iOS, Windows] HTC Boost+ to aplikacja, która zadba o optymalizację niemal każdego androida Przebrnąłem przez najciemniejsze zakamarki sklepów z aplikacjami. Znalazłem 8 bardzo dziwnych japońskich gier Rope Racers zaliczyłbym do fajnych, gdyby nie te odnawialna energia... [Android i iOS] Dream Machine - tytuł niewiele mówi, ale wygląd przywołuje wspomnienia [Android i iOS] Apple Music na Androida jest lepsze od wersji na iOS? 5 gier, które odniosły sukces, choć nikt się tego nie spodziewał [Android, iOS i Windows Phone] Mapy HERE: koniec wsparcia dla smartfonów z... mobilnym Windowsem Legacy Quest - na tę grę Polacy musieli czekać pół roku - [Android i iOS] Czuję głęboki niedosyt i wielki zawód. Nie tego od Dirac oczekiwałem [Android i iOS]