Masz tego smartwatcha? Jak najszybciej go zdejmij i zwróć

Popularny smartwatch Basis Beak został właśnie wycofany ze sprzedaży. Powód? Poważne problemy natury termicznej.

Niebezpieczny smartwatch

Basis Beak to urządzenie wyprodukowane przez firmę Basis Research, którą Intel przejął w 2014 roku. W ciągu kilku ostatnich tygodni producent otrzymał sporo zgłoszeń od użytkowników, którzy skarżą się na przegrzewanie się zegarka. W niektórych przypadkach kończyło się nawet na poparzeniach i pęcherzach.

W czerwcu firma wypuściła aktualizację oprogramowania, która miała rozwiązać ten problem, ale to nie wystarczyło. Ostatecznie zegarek został całkowicie wycofany ze sprzedaży. Dotychczasowych użytkowników producent prosi o zaprzestanie korzystanie z urządzenia i oferuje im zwrot pieniędzy, o który można się ubiegać tutaj.

Europejscy użytkownicy mogą liczyć na 244 euro, czyli równowartość 1050 zł. Co ciekawe, zwroty dotyczą także akcesoriów. Jeśli więc dokupiłeś do urządzenia autoryzowaną ładowarkę czy wymienne paski, producent odda ci pieniądze również za nie.

Nawet jeśli komuś wizja poparzenia niestraszna, i tak swoim zegarkiem nie nacieszy się zbyt długo. Producent zapowiedział, że usługi, z którymi Basis Beak się łączy, będą działać jedynie do 31 grudnia 2016 roku. Po tym dniu smartwatch stanie się bezużyteczny.

Producentowi należy się pochwała za profesjonalizm

Basis Research nie tylko nie zamiata problemu pod dywan, ale i dba o to, by dowiedział się o nim każdy zainteresowany. Na głównej stronie producenta widnieje obecnie jedynie ostrzeżenie w pięciu językach.

Ogłoszenie na stronie mybasis.com

Warto odnotować, że nie wszystkie egzemplarze są wadliwe. Z ustaleń firmy wynika, że problem dotyczy ok. 0,2 proc. sprzedanych zegarków. Nietrudno się zatem domyślić, że decyzja o całkowitym wstrzymaniu sprzedaży i uruchomieniu programu zwrotów nie była łatwa.

Zobacz również: Appshaker 2 #47: A Planet of Mine, Vector Pop, Unlucky 13 i inne

To nie pierwsza tego typu sytuacja

W grudniu ubiegłego roku pisałem o pierwszej generacji tabletu Nvidia Shield, którego akumulator był podatny na przegrzewanie się, co tworzyło ryzyko pożaru. Firma skontaktowała się z organami państwowymi na całym świecie i błyskawicznie wycofała wadliwe egzemplarze ze sprzedaży, a sprzedane tablety wymieniono na nowe.

Przegrzewającym się produktem był także przygotowany z myślą o ubiegłorocznych flagowcach Snapdragon 810. Co prawda w jego przypadku obyło się bez poważnych wypadków, ale część producentów — np. Samsung i LG — zrezygnowało z tego układu i postawiło na własne chipsety lub słabszego Snapdragona 808.

Źródło: Basis

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Akcesoria:

Wszystko co powinienneś wiedzieć o powerbankach Nokia Moonraker - tak miała wyglądać nawigacja po interfejsie uśmierconego smartwatcha Nokii Kartridże z Game Boya na smartfonie, czyli od żartu do gotowego produktu Nvidia Shield to pierwsza przystawka z Androidem TV, w której widzę sens Smartwatch OnePlusa? Taki był plan, ale... Eye-Plug, czyli zrób sobie smartfona z podwójnym aparatem Modułowego samsunga lub iPhone'a możesz mieć już dziś. Wystarczy odpowiednie etui Artykuł stronicowany Najdziwniejsze etui i pokrowce na komórki [TOP 20] Chrono S79 - klon Apple Watcha za 159 zł wkrótce w Biedronce Lifepack - idealny plecak na gadżety Samsung Gear Fit 2 i Gear IconX na zdjęciach. Samsung szykuje nową opaskę fitness i nietypowe słuchawki MODE, czyli Google pozazdrościł Apple'owi łatwo wymienialnych pasków do smartwatchy My Live Case to całkiem fajny pomysł Google'a na personalizację Nexusów Czeka ją 40 lat odsiadki za... streamowanie gwałtu koleżanki poprzez Periscope Oto etui z dodatkowym aparatem i... miniaturowym dronem 5 modułów do LG G5, które aż się proszą o to, by ktoś je stworzył Tissot Smart-Touch - markowy smartwatch, który poprawadzi cię przez miejską dżunglę LG G5 - ceny modułów ujawnione Apple Watch z opaską, która umożliwi pomiar EKG. Czy można ufać takim akcesoriom? Pytamy specjalistę Nixon Mission oraz Fossil Q Marshal i Q Wander to interesujące smartwatche z Androidem Wear GoTenna to gadżet, dzięki któremu twój smartfon połączy się z innym smartfonem nawet w miejscu, w którym w ogóle nie ma zasięgu Samsung Charm to inteligentna opaska, ale nie dla geeka. I to jest w niej najlepsze LG Hi-Fi Plus i Cam Plus - zobacz jak działają moduły do LG G5

Popularne w tym tygodniu:

Pixel Buds oficjalnie. Słuchawki Bluetooth z Tłumaczem Google, które mają jedną poważną wadę