Alcatel Move oficjalnie. Oto nowa linia urządzeń noszonych firmy

Alcatel w Berlinie pokazał również nowości z kategorii inteligentnych urządzeń noszonych, czyli nową linię akcesoriów Move.

Alcatel MoveTime WiFi Watch

Alcatel MoveTime WiFi Watch

Marka Alcatel na prawie każdych targach elektroniki prezentuje sporo różnych urządzeń. W tym roku w Berlinie pokazała m.in. nową linie smartfonów Shine (póki co z jednym modelem Lite), tablety z linii Pop 4 i autonomiczny sprzęt wirtualnej rzeczywistości, o których jeszcze wspomnimy, oraz rodzinę akcesoriów noszonych Move.

Alcatel MoveTime WiFi Watch

Alcatel MoveTime WiFi Watch

W skład tej ostatniej na starcie wejdą cztery urządzenia, a najciekawszym z nich jest zdecydowanie MoveTime WiFi Watch. Będzie on duchowym następcą popularnego modelu Alcatel OneTouch Watch. Nowość ma jeszcze bardziej nawiązywać do tradycyjnych zegarków.

MoveTime WiFi Watch ma podobną do poprzednika wodoszczelną konstrukcję, a jego korpus również wykonany jest z metalu. Alcatel zastąpił jednak podłużny przycisk funkcyjny elementem imitującym zegarkowe pokrętło oraz zastosował w pełni okrągły ekran, który chroni utwardzane szkło. Nowy smartwatch firmy nie będzie miał też paska ze zintegrowanym przewodem USB — można będzie do niego wpiąć dowolne opaski 22 mm.

Alcatel MoveTime WiFi Watch

MoveTime również będzie oparty na prostym systemie, a do komunikacji wykorzystywać ma łączność Bluetooth i Wi-Fi. Interfejs można będzie obsługiwać za pomocą gestów (wystarczy obrócić nadgarstek, aby zmienić odtwarzany utwór), a wśród dostępnych funkcji można znaleźć m.in.:

  • monitorowanie aktywności — ilość kroków i spalonych kalorii, aktualny puls, przebyty dystans czy ilość spożytej wody/kofeiny;
  • obsługa kamery i odtwarzacza smartfona;
  • prezentowanie powiadomień z telefonu — SMS-ów, maili, połączeń;
  • możliwość wykonywania i odbierania połączeń.

MoveTime WiFi Watch na polskim rynku ma pojawić się w czwartym kwartale, a jego cena powinna wynieść ok. 699 zł. Będzie on dostępny w srebrnej, złotej i ciemnoszarej wersji kolorystycznej.

Zobacz również: Studio PlayStation 5 highlight: Adam Zdrójkowski – Fenomen kontrolera DualSense

Alcatel MoveTime Track&Talk

Alcatel MoveTime Track&Talk

Drugie z pokazanych w Berlinie noszonych akcesoriów Alcatela zostało stworzone z myślą o dzieciach, a będąc bardziej dokładnym - ich rodzicach. Alcatel MoveTime Track&Talk to proste urządzenie, które umożliwia śledzenie lokalizacji pociechy oraz odbieranie przez nią połączeń lub wiadomości głosowych.

Sprzęt wyposażony został w moduły GSM, GSM i Wi-Fi. Współpracuj oczywiście z dedykowaną aplikacją na smartfonach rodziców. MoveTime Track&Talk w Polsce pojawi się pod koniec czwartego kwartału lub na początku pierwszego kwartału przyszłego roku. Jego cena nie jest jeszcze znana.

Alcatel MoveTime Track&Talk

Alcatel MoveBand

MoveBand to — jak sama nazwa wskazuje — pierwsza opaska dla aktywnych w ofercie Alcatela. Będzie oczywiście monitorować aktywność użytkownika, w tym przebyty dystans, tempo, spalone kalorie, oraz jego aktywność senną. MoveBand ma być dodawany do zestawów ze smartfonami Alcatela.

Alcatel MoveTrack

Alcatel MoveTrack

Ostatnią z nowości z linii Move jest niewielki tracker GPS, który waży 33 g. MoveTrack ma baterię, która powinna zapewnić do czterech dni pracy w trybie czuwania. Można będzie przymocować go do bagażu, obroży domowego psa czy kluczy (będzie pełnić funkcję breloka).

Alcatel dodaje, że dzięki Virtual Fence użytkownicy będą dostawać powiadomienia, gdy urządzenie opuści lub wejdzie do wyznaczonej strefy. Sprzęt na polskim rynku ma pojawić się pod koniec roku lub w pierwszym kwartale przyszłego. Jego cena wyniesie najprawdopodobniej 199 zł.

Źródło: alcatel

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Akcesoria:

Stylowa słuchawka Bluetooth, która nigdy się nie rozładuje iPetals – solarny kwiat do iPhone’a Artykuł stronicowany Apple Watch bez tajemnic. Oto ceny i data rynkowej premiery Philips X550 z baterią o żywotności jednego miesiąca Noontec Zoro HD - kopia Beatsów, która gra lepiej od oryginału Mobidapter - przydatna rzecz Kamera sterowana komórką Top 5 świątecznych prezentów na ostatnią chwilę LG G Watch - rozpakowanie i pierwsze wrażenia [wideo] Nokia Moonraker - tak miała wyglądać nawigacja po interfejsie uśmierconego smartwatcha Nokii Kup Xperię Z1 z obiektywem Smart-Shot DSC-QX10 i zaoszczędź prawie 400 zł

Popularne w tym tygodniu:

Jak działa Galaxy SmartTag? Akcesorium Samsunga pomoże odnaleźć zgubione przedmioty i zwierzaki