Apple: "Chcesz iPhone'a 7 w kolorze onyksu? Lepiej od razu kup etui"

iPhone 7 zadebiutował w dwóch nowych wersjach kolorystycznych - czarnej oraz w kolorze onyksu (Jet Black). Co do tej drugiej Apple nie jest specjalnie przekonany...

Oficjalne etui do iPhone'a 7

Oficjalne etui do iPhone'a 7

W danych technicznych technicznych na oficjalnej stronie Apple'a znalazła się taka informacja:

Opis onyksowego iPhone'a 7 z Apple.com

Błyszczące wykończenie iPhone'a 7 w kolorze onyksu uzyskuje się w rezultacie precyzyjnego 9-stopniowego procesu anodyzacji i polerowania. Powierzchnia telefonu ma twardość dorównującą innym anodyzowanym produktom Apple, ale w miarę użytkowania mogą pojawiać się na niej mikrozarysowania. Aby temu zapobiec, sugerujemy zakup jednego z wielu dostępnych etui ochronnych na iPhone'a.

Umówmy się - mikrozarysowania mogą pojawić się na każdym smartfonie i chyba każdy konsument się z tym liczy. iPhone 6s zbiera drobniutkie ryski i wszystkie iPhone'y 7 też zapewne będą. Znamienne jest jednak to, że taką adnotację dołączono jedynie do opisu wersji onyksowej.

iPhone 7 w kolorze onyksu

Co to może oznaczać? Prawdopodobnie te "mikrozarysowania" wcale nie są takie mikro. Ludzie różnie używają smartfonów, więc samo sprzedawanie pokrowców jest ok. Jeśli jednak producent zmuszony jest sugerować zakup etui, to znaczy, że z telefonem coś nie do końca jest ok.

Problem w tym, że iPhone 7 w kolorze onyksu będzie zapewne najbardziej pożądany

Pomijając walory estetyczne, bo to już kwestia gustu, istnieje kilka powodów, dla których ludzie rzucą się na błyszczącego iPhone'a:

  • z materiałów promocyjnych wynika, że jest to wersja sztandarowa;
  • wcześniejsze iPhone'y nie były dostępne w takim wariancie;
  • kolor onyksu zarezerwowany jest wyłącznie dla droższych modeli ze 128 i 256 GB pamięci.

Kupując tę wersję klient nie tylko gwarantuje sobie, że nikt nie pomyli iPhone'a 7 z 6s i 6, ale podkreśla, że nie schylił się po najtańszy wariant. Gdyby takie rzeczy nie miały dla ludzi znaczenia, nie widywałbym na ulicy dorosłych facetów z różowymi iPhone'ami 6s.

Zobacz również: Appshaker 2 #5 - gry i aplikacje na Androida

Coś mi mówi, że Apple zbije fortunę na tych sugerowanych pokrowcach.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Apple:

Wycieka specyfikacja iPhone’a 7. Lepszy aparat i bateria? Apple pracuje nad własnym Snapchatem? Tim Cook ma plan Statek Steve'a Jobsa to lodołamacz. Teraz zaczyna tonąć iPhone 7/6SE - kiedy premiera? [aktualizacja] Miliard. Tyle iPhone'ów sprzedał Apple przez 9 lat "To będzie coś wielkiego" - Tim Cook o rozszerzonej rzeczywistości i Pokémon GO Wyniki Apple’a coraz gorsze. Sprzedaż iPhone'ów i przychody wciąż spadają iPhone 7, 7 Plus i 7 Pro pozują do zdjęć. Wersja Pro z podwójnym aparatem i zoomem optycznym? Odświeżone EarPods czy zupełnie nowe słuchawki AirPods? Co znajdziemy w opakowaniu wraz z iPhone 7? Chcesz zostać dawcą organów? iOS 10 ci to ułatwi Ten mężczyzna przypomniał sobie, że Apple wisi mu 10 miliardów dolarów, bo... wymyślił iPhone'a 24 lata temu Pierwszy iPhone, czyli "telefon bez klawiatury, którego nikt nie zechce" Tylko Apple potrafi sprawić, żeby świat ekscytował się nowym kolorem telefonu Tegoroczny iPhone nie będzie się nazywał iPhone 7? Apple Watch 2 z kamerką, ulepszonym pokrętłem i nowymi przyciskami? Dlaczego nie ma (jeszcze) iMessage na Androida? iOS 10 pozwala usunąć preinstalowane aplikacje! Apple to chyba jedyna firma, która gra z klientami w otwarte karty iOS 10 oficjalnie. Co nowego i które urządzenia otrzymają aktualizację? Motion Stills, czyli Google poprawia to, czego Apple nie dopracował iPhone 7s bez przycisku i głośnika na przednim panelu? iPhone z zakrzywionym ekranem podbije rynek? iPhone 7 oraz iPhone Pro - tak będą wyglądać? To już niemal pewne iPhone będzie produkowany w Indiach. To dla Apple'a ważny rynek