Twórcy WhatsAppa chyba jeszcze nie wiedzą, że Windows Phone już nie żyje

Pojawiła się nowa wersja aplikacji WhatsApp nie tylko dla systemu iOS, ale również dla odchodzącego w zapomnienie mobilnego Windowsa.

WhatsApp wciąż wydaje aktualizacje aplikacji dla systemu Windows Phone

WhatsApp wciąż wydaje aktualizacje aplikacji dla systemu Windows Phone

Sporo nowości w WhatsApp na iOS

Apple wprowadził już iOS 10. Nie trzeba było długo czekać na reakcję twórców WhatsAppa, którzy wprowadzili właśnie aktualizację swojej sztandarowej usługi. Wnosi on kilka funkcji, z których korzystać będą mogli użytkownicy najnowszej wersji systemu giganta z Cupertino.

WhatsApp w wersji 2.16.10, która waży 84,2 MB, to m.in.:

  • wysyłanie wiadomości i wykonywanie połączeń za pośrednictwem Siri (wymaga iOS 10);
  • odbieranie połączeń z poziomu ekranu blokady (wymaga iOS 10);
  • nowy widżet, który umożliwia sprawdzanie ostatnio prowadzonych rozmów i wątków z nieprzeczytanymi wiadomościami (wymaga iOS 10);
  • usprawnione przekierowywanie wątków (m.in. przesyłanie kilku rozmów na raz);
  • nowy przycisk, który umożliwia szybkie przesyłanie zdjęć lub filmików;
  • możliwość szybkiej zmiany kamery (główna/przednia), z której rejestrowany jest obraz (dwukrotne kliknięcie na ekranie).

Nie są to zmiany rewolucyjne, ale z pewnością znacznie poprawią komfort korzystania z aplikacji. Nowa wersja jest już dostępna w sklepie App Store. Na tym jednak nie koniec nowości WhatsAppa.

Twórcy nie zapominają o… Windows Phone'ie

Tak, dobrze czytacie. Twórcy popularnego komunikatora postanowili wprowadzić również nowości w aplikacji dla smartfonów opartych na mobilnym Windowsie. Ta została wzbogacona o… przycisk umożliwiający dodawanie zdjęć/filmów do rozmów, który zlokalizowany jest na dolnej belce. Opcja dostępna jest póki co w wersji beta (2.16.208), ale wkrótce powinna trafić do podstawowego WhatsAppa dla Windowsa.

Ta drobna zmiana w aplikacji dla smartfonów z OS-em Microsoftu brzmi śmiesznie w porównaniu z ostatnimi zmianami w wersji dla iOS. Dość zaskakujący jest jednak sam fakt wypuszczenia aktualizacji dla platformy, którą zaczęli olewać nawet jej twórcy. Gigant z Redmond nie tylko nie przejmuje się ostatnio aktualizowaniem programów dla Windows Phone'a czy wprowadzaniem nowych usług, ale nawet nie kwapi się z aktualizowaniem starszych smartfonów do nowego Windowsa 10 Mobile.

Patrząc na udziały mobilnego Windowsa na rynku mobilnym, nie zdziwiłbym się, gdyby twórcy WhatsApp poszli śladami innych deweloperów i olali starszy system. Firmie należy się więc duży plus za dbanie nawet o tych użytkowników usługi, którzy korzystają z umierającego systemu. A może twórcy komunikatora po prostu nie wiedzą jeszcze, że los WP został już przypieczętowany…

Zobacz również: Appshaker 103

Źródło: whatsapp

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Aplikacje:

SwiftKey to pierwsza klawiatura ekranowa oparta na sztucznych sieciach neuronowych. Jak działa? Boom na Pokemon GO dobiega końca, ale twórcy nie mają powodów do obawy Ostatnie zmiany w Pokemon GO to wylewanie dziecka razem z kąpielą Interfejs nadchodzących smartfonów Google'a możesz mieć już dziś Lifestage to nowa społecznościówka Facebooka, w której nie jestem mile widziany Masz gogle Samsung Gear VR? Tę aplikację musisz poznać 81 pobrań na sekundę i 10 milionów dolarów dziennie, czyli Pokemon GO w liczbach Zaczyna się. Granie w Pokemon GO oficjalnie zakazane w Iranie. Powód? BlackBerry Hub+, czyli nie musisz mieć już smartfona BlackBerry, by korzystać z najważniejszych usług firmy Microsoft Pix to aplikacja, dzięki której iPhone powinien robić lepsze zdjęcia. No właśnie, powinien... Nowa Opera Mini na Androida daje ci powód, by korzystać z niej jeszcze częściej Efekt szału na Pokémon GO? Sprzedaż powerbanków w Polsce poszybowała w górę Pokémon GO oficjalnie w Polsce! Kontrola rodzicielska w systemie Android - poradnik Co to jest Snapchat i jak działa? Polaroid wypowiada wojnę Instagramowi. Zdjęcia i filmiki to przeszłość Pokémon GO to gra, której producenci opasek fitness powinni zacząć się bać Panel Google Now od teraz nie tylko w launcherze Google'a 5 stworzonych przez Facebooka aplikacji, które okazały się ogromnymi niewypałami Allo - inteligentny komunikator Google'a Klawiatura Google 5.0 już jest. Google dodał tonę nowych funkcji, a i tak nawet nie zbliżył się do konkurencji Samsung przygotował program, który zadba o zdrowie... wcześniaków Minecraft w wersji VR już dostępny na Samsung Gear VR Zenge - kolejne pozytywne zaskoczenie znad Wisły [Android, iOS, Windows]

Popularne w tym tygodniu:

Spełnij swoje marzenia